• Microbrand z Ameriky. Hodinky sú Swiss made. Vnútri je Eterna 3909A. Cena 3 550 dolárov. Zatiaľ iba pre- order. Montu som zaregistroval prvý krát na instagrame, kde ich už viacero veľkých účtov nejakú dobu propaguje. Nato, že hodinky sú ešte len v pred predaji o sebe vytvorili celkom silné povedomie.

    Špecifikácie:

    • Bracelet & Case: Stainless Steel - 316L
    • Crystal: Double Domed Sapphire (7 layer anti-reflective coating)
    • Calibre: Eterna 3909A (SWISS MADE)
    • Power Reserve: 65 hours
    • Complimentary Strap: Swiss Made Rubber
    • Certification: Certified Depth to 300M
    • Testing: Chronometer tuned & tested 38 methods

    Monta-Oceanking-12.jpgMonta-Oceanking-13.jpgMonta-Oceanking-14.jpg

  • Z tych fotiek resp. rendrov vyzeraju dobre, ale tolko penazi by som za pre mna neznamy microbrand urcite nedal. Za tie prachy by bolo urcite nieco ine.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • časom sa uvidí či majú recept na úspech. Cena je naozaj vysoká ale Monta nešetrí. Len gumenný remeň, ktorý je k hodinkám stojí okolo 300 dolárov. Spracovanie vyzerá byť na vysokej úrovni. Pre mnohých to bude určite zaujímavá alternatíva k Tudoru alebo Rolexu atd.

    Značka je neznáma ale to sa môže behom pár rokov zmeniť. Možno cielia trošku iných zákazníkov ako ich konkurencia, mladších otvorenejších. Na spomínanom instagrame ich "propagujú" stránky, ktoré majú okolo 20, 30 tisíc folowerov a zaoberajú sa luxusnými značkami. Počet ľudí, ktorý vidia ich fotku vedľa fotky Rolexu alebo Tudoru je pomerne veľký. Brand building teda majú očividne premyslený.

  • Z tych fotiek resp. rendrov vyzeraju dobre, ale tolko penazi by som za pre mna neznamy microbrand urcite nedal. Za tie prachy by bolo urcite nieco ine.

    Asi nikto z nás by toľko za ne nedal. Ale keby mám doma 3 Rolexi a tučný účet, určite by som ich skúsil. A myslím, že nato sa tak trošku spoliehajú, že je mnoho ľudí, ktorí už pár Rolexov a Tudorov mali a sú bohatí a znudení :D

  • Asi nikto z nás by toľko za ne nedal. Ale keby mám doma 3 Rolexi a tučný účet, určite by som ich skúsil. A myslím, že nato sa tak trošku spoliehajú, že je mnoho ľudí, ktorí už pár Rolexov a Tudorov mali a sú bohatí a znudení :D

    Ja neviem, ja som vsak konzervativny, takze podla mna ani tak nie (u mna).

    Žádná originalita a cena odpovídající mikro s inhousem. Zpracování vypadá slušně...podle fotek.

    OK - to sedi, ale oni tam nemaju ziaden inhouse. Stroje nakupuju od Eterny a Eterna coskoro bude kalibru 39 predavat ovela viac, aspon dufajme.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Bondovky, poprípade Tudory vs toto??! Teraz neviem či som konzervatívny, alebo povrchný.:/

    Jasne rozumiem. Tudory aj bondovky by kazdy bral radsej ja niesom vynimka.

    Ja vzdy ocenujem ked je niekto schopny vytvorit nieco (znacku) od nuly. Ich produkty sa snazim neporovnavat s inymi zabehnutymi znackami ale skor v nich vidiet potencial.

  • Tak som to zas nemyslel, jasné, že kecáme:frime1:...len som povedal názor a myslel som ho nie na úkor kvality hodiniek, ale dizajnovo...moj subjektívny názor je, že v mojich očiach sa toto dizajnovo na semaster alebo Tudor nechytá.

  • A myslím, že 95% ludí by dalo v tejto cenovej hladine prednosť preverenej a tradičnejšej značke. Ale nehovorím, za 15 rokov možno budú patriť medzi špičku;)

  • Ja vzdy ocenujem ked je niekto schopny vytvorit nieco (znacku) od nuly.

    Ja trochu ako problém vidím, že oni skutočne vytvoili len tú značku, inač ciferník a ručičky z Omega SM300 (pôvodných) luneta z Blancpain FF, korunka z Aplina pilotiek a náramok Rolex Oyster. K cene sa radšej ani nevyjadrím.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches