Prečo nebyť " OWG " ?

  • Určite mnohí z vás majú vysnívané hodinky, ktoré by si vedeli predstaviť ako jediné, ale vo väčšine prípadov, aj po dosiahnutí cieľa, tomu tak nie je. Väčšinou je to tak, že aj v priebehu napĺňania prasiatka do potrebnej sumy vystriedame rôzne, viac menej chcené kúsky. Určite by bolo zaujímavé podeliť sa s ostatnými pacientami o tomto procese a o pocitoch, ktoré ho sprevádzajú :pleur4: a o váš názor, či je vôbec potrebné, chcené, alebo reálne, byť " OWG ", a či vôbec medzi nami niekto taký je. S vysnívanými hodinkami je to ťažké. Niekto môže mať fakt jedného favorita, ale vždy je riziko, že časom sa zmenia priority a preferencie, a objaví sa favorit nový, ešte lepší a krajší, a sme zase na začiatku. Ako ste na tom vy, kolegovia?

    A stitch in time :D

  • Bežný človek určite dokáž byť spokojný OWG, ale my tu na fóre, to pochybujem. Sám som sa cca pred mesiacom pohrával s myšlienkou, že všetko predám, niečo doložím a kúpim si jedny jediné hodinky. Dopadlo to úplne inak, neviem čo som si od toho sluboval:/ . Hlavne keď dream watche mám každý mesiac iné:D

  • Ja by som nemal žiadny problém byť OWG, dlho som aj bol, od júla 2015 do júla 2016 som nosil iba Omegy Seamaster 300m, čo boli moje vysnívané hodinky odkedy som začal pozerávať Bondovky, potom som si ešte kúpil TAG AR ako "holiday special" a ešte si nejaké hodinky v živote určite kúpim, ale som úplne spokojný s tým, čo mám, chcel by som všeličo (AP RO, SS Daytony, Explorer I, Polo S...) ale určite nie tak, že by som to vyslovene musel mať a bol by som za to ochotný utratiť všetky peniaze.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja by som nemal žiadny problém byť OWG, dlho som aj bol, od júla 2015 do júla 2016 som nosil iba Omegy Seamaster 300m, čo boli moje vysnívané hodinky odkedy som začal pozerávať Bondovky, potom som si ešte kúpil TAG AR ako "holiday special" a ešte si nejaké hodinky v živote určite kúpim, ale som úplne spokojný s tým, čo mám, chcel by som všeličo (AP RO, SS Daytony, Explorer I, Polo S...) ale určite nie tak, že by som to vyslovene musel mať a bol by som za to ochotný utratiť všetky peniaze.

    rok si nosil Omegy, alebo si vlastnil len Omegy?

    A stitch in time :D

  • Nosil som len Omegy, ale v tom čase to boli aj jediné funkčné hodinky ktoré som vlastnil, ostatné boli "mimo provoz".

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • ja som na tom podobne. Hodinky mám na ruke od vysvedčenia v prvej základke. Kedysi nebolo bežne dostupné, okrem hodiniek, slnka a rádia, iné info o čase, a tak to bolo vtedy normálne nosiť hodinky. Dnes je čas všade a vždy a pre bežného človeka mať na ruke časomieru vlastne stráca význam. Ja si zase neviem predstaviť ísť niekde bez hodiniek a pekné a veľmi veľmi prepotrebné je mať hodinky na rôzne príležitosti :mrgreen:. A preto byť OWG je vlastne nemožné :berk1:

    A stitch in time :D

  • nosit stale len jedny a tie iste hodinky? hmm, to si dost dobre neviem predstavit. momentalne mam 7 kusov na striedanie a planujem dokupit 8 kus :)

  • Bežný človek určite dokáž byť spokojný OWG, ale my tu na fóre, to pochybujem. Sám som sa cca pred mesiacom pohrával s myšlienkou, že všetko predám, niečo doložím a kúpim si jedny jediné hodinky. Dopadlo to úplne inak, neviem čo som si od toho sluboval:/ . Hlavne keď dream watche mám každý mesiac iné:D

    take myslienky sa zenu aj mne hlavou. lenze ake kupit? potapky? pilotky? military? chrono? vintage look? racing? mam dvoje, o ktorych viem, ze ich nikdy nepredam, takze owg uz byt nikdy nemozem :D :D

    dalo by sa byt owg. lenze ta doba by bola asi tak mesiac, mozno dva a mozno az tri. po kazdu dobu by to boli ine watches :)

  • Asi by som to uz nedokazal ...

    ( A mozno i hej ale len v tom pripade ak by som nepoznal toto forum ako to bolo pred niekolkymi rokmi )


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Asi by som to uz nedokazal ...

    ( A mozno i hej ale len v tom pripade ak by som nepoznal toto forum ako to bolo pred niekolkymi rokmi )

    presne tak, blazene casy, ked som bol hodinkovo promiskuitny panic :)

  • ja to mam vpohode..rok som nosil g shock g011d.. potom mi nejako zovsedneli,zacal som pozerat stranky s hodinkami..eshopy.. gecka som dal na fb..ozval sa kupec a bolo vymalovane ? teraz som si kupil cisto nove casio amw 710 a som z nich uplne nadseny, pacia sa mi,su digi analogove,maju vyrazne indexy aj rucicky.. su celokovove - take mam rad, samozrejme hcel by som napr. seiko monster orange.. ale je tam ale,ze by mi bolo luto nosit ich napr.do prace lebo viem ze po par tyzdnoch by boli doskriabane,aj keby som nane daval pozor.a na automatoch mi casom zacalo vadit ze ich bolo treba stale nastavovat.. takze som zvedavy dokedy mi to teraz vydrzi a dufam ze tak skoro ziadne nove hodinky nebudem riesit ?

  • no,pekne som si nakadil do ust ☺️ amw 710 isli naspet do obchodu,po nich prisli casio g shock aw 590 1aer .. po par dnoch sli naspet do obchodu.. nevedel som si zvyknut na umely remienok a na tie umele casti puzdra..posobili namna moc detsky.. po nich prisli domov na inzerat kupene casio g shock g011d 4a.. bohuzial som sa oklamal,lebo som si myslel ze budu strieborne..boli zlate. hned isli na predaj a za den boli predane,potom som objavil hodinky ktore mam teraz na ruke,a uz ich tak skoro neplanujem vymenit,boli za super cenu a zatial som na nich nenasiel nic co by mi vadilo.. su to casio edifice efa 121d ?

  • ...ide len o to aky mas k hodinkam vztah, ci ich mas primarne na odcitanie casu alebo ich vnimas aj ako kusok umenia:)...ked ta to chyti (a uz nepusti), tak ako mnohych z nas, je to pruser:), a niet cesty spat... uz nikdy nebudeš OWG ;)