Biatec Corsair s centrálnou sekundovkou

  • Myslím že akýkoľvek počin z dielne Biatec privítam s otvorenou náručou. Inak tomu samozrejme nie je ani v tomto prípade :) :thumbup:

  • Podľa mňa je na pilotkách aj malá aj veľká sekundovka úplne v poriadku.

    OM_Army_3_C_PP.jpg

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Asi to bolo napísané veľmi krátkozrako. Skôr som to myslel tak subjektívne. Poznám ľudí čo si kúpia hodinky s mimostredkou len za to že je to iné. Zase mne sa naopak viac páči tá strohosť a uhladenosť, keď je stredová sekundovka. Páči sa mi keď je dlhá a tenká a na opačnej strane je ešte nejaký zaujímavý objekt ako má napr Ch.Ward alebo Bulova. Možno by sa tam dal dať aj ten znak Biatecu.

  • ja to cítim tak, že pilotky svojim určením by mali byť "drsné" hodinky pre akčných mužov ( podobne potápky) a mimostredka tú drsnosť len podčiarkuje. A subdial má svoje čaro. Síce rozhádže cifer ale však o to ide :mrgreen:. Na druhej strane, dať zákazníkovi na výber je dobrá voľba :super:

    A stitch in time :D

  • Premýšľam, že s tou centrálnou sekundovkou by boli pekné v bronzovom prevedení. Ale každopádne urobiť variantu s centrálnou sek. je dobrý nápad. Dve varianty oslovia viac ľudí ako jedna. Teším sa na fotky :)

  • Ja mam naopak mimostredku velmi rad, radsej ako centralnu sekundovku.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Corsairu centrál bude svedčiť rovnako, ako pôvodná mimostredka. Model s mimostredkou sa dá nosiť aj ako kostolné hodinky, centrál je zasa prektickejší na denné nosenie, teda, podľa môjho názoru. A vôbec, modely s mimostredkou mi pripadajú také konzervatívnejšie. Každopádne , je tu pre mňa dilema - Corsair, či Majestic? :?::]

  • toto je úplne iné kafčo! oooveľa elegantnejšie, šmrncovnejšie, prehľadnejšie! :super::super::super:

    s hrdosťou budem robiť testovacieho jazdca pre prototyp :]

  • Mně se ten návrh opravdu líbí, stejně jako i realizace malé vteřinky. Zároveň je hezký sledovat, jak jednotlivá provedení vkusně změní celé hodinky, žádný model není přeplácaný a působí vyváženě. Barevná schémata se mi opravdu moc líbí, stejně tak i možnost volby provedení vteřinové ručičky. Tak se dá krásně vyždímat z modelu co nejvíc variací a přitom nespadnout do šíleností co předvádí Fortis a v poslední době bohužel i Oris se svýma Aquisama.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1