starožitné, pendlové hodiny, prosba o radu

  • Ahoj, máme doma 2 starozitné, hodiny s kyvadlom, ktore su po starych rodicov, ktori umreli v 1980 roku a oni ich mali od svojich rodicov.
    1/Jedny sú vysoké cca 70 cm, majú kyvadlo a natahuju sa klucikom. Na tychto hodinach mi prasko pero, ktorym sa natahuje zvonenie /zvonia v pol a celu hodinu/, hladam cloveka co by mi ho v dobrej cene pero vymenil a takisto by som potreboval poradit, kde zohnat malicku matku, ktora pripevnuje rucicky, nejako sa mi uvolnila, padla a nevieme ju najst. Inac hodinam nie je nic, splapu dlhe roky.
    2/ Druhe su vysoke cca 2m, maju dve zavazia. Tieto hodiny slapali dlhe roky, len pri mne 50 rokov. Minuly mesiac zastali aj ked boli natiahnute zavazia. Ked som postupne posuval cas a nechal vzdy zvonit pol a celu hodinu az som nastavil spravny cas, na druhy den opat zastali pri rovnakom case. Ked som skusal hodiny posunut zistil som ze pri rovnakom case , posunutim hodinovej rucicky dalej, tato dava len na tom mieste dost velky odpor a hodiny opat na druhy den zastavili na rovnakom case. Kedze hodiny su velke a strarozitne nechce sa mi ich demontovat, neporadi niekto co s tym?

    Dakujem za kazdy dobry typ a radu J

  • Ahoj, máme doma 2 starozitné, hodiny s kyvadlom, ktore su po starych rodicov, ktori umreli v 1980 roku a oni ich mali od svojich rodicov.
    1/Jedny sú vysoké cca 70 cm, majú kyvadlo a natahuju sa klucikom. Na tychto hodinach mi prasko pero, ktorym sa natahuje zvonenie /zvonia v pol a celu hodinu/, hladam cloveka co by mi ho v dobrej cene pero vymenil a takisto by som potreboval poradit, kde zohnat malicku matku, ktora pripevnuje rucicky, nejako sa mi uvolnila, padla a nevieme ju najst. Inac hodinam nie je nic, splapu dlhe roky.
    2/ Druhe su vysoke cca 2m, maju dve zavazia. Tieto hodiny slapali dlhe roky, len pri mne 50 rokov. Minuly mesiac zastali aj ked boli natiahnute zavazia. Ked som postupne posuval cas a nechal vzdy zvonit pol a celu hodinu az som nastavil spravny cas, na druhy den opat zastali pri rovnakom case. Ked som skusal hodiny posunut zistil som ze pri rovnakom case , posunutim hodinovej rucicky dalej, tato dava len na tom mieste dost velky odpor a hodiny opat na druhy den zastavili na rovnakom case. Kedze hodiny su velke a strarozitne nechce sa mi ich demontovat, neporadi niekto co s tym?

    Dakujem za kazdy dobry typ a radu J

    Ahoj, daj nejaké foto, s týmto by som ti vedel pomôcť, ale potrebujem vidieť stav a tiež je to drobnú diskusiu. Vymeniť pero znamená hodiny kompletne rozobrať a najlepšie hneď aj zúdržbovať ale potom už príde otázka ceny....

    Tempus Fugit

  • Pružina by mohla stáť +\- 10€ podľa rozmeru a za výmenu neviem, väčšinou som to robil ako tréning, alebo výmenou za niečo iné. Momentálne však pred koncom roka mám celkom dosť roboty ale ak by to neponáhľalo, vedel by som sa na to pozrieť. Tá fotka by však bodla.

    Tempus Fugit

  • Prvá pomoc poskytnutá, hodiny rozbehané, nastavené. Odporúčam komplet servis, t. j. rozobratie, vyčistenie, namazanie a nastavenie...hlavne tie menšie nástenné GB, sú značne znečistené v ložiskách.

    Tempus Fugit

  • Robi, chcel by som sa ti touto cestou velmi pekne podakovat, ze si bol taky ochotny, tuto sobotu ku mne do BA prisiel a na hodiny sa pozrel a este za to nic nechcel, skoda ze som nebol v sobotu sam doma, urcite by som sa nejakym sposobom revansoval, tak to vymyslime ked mi budes cistit hodiny. Vdaka tebe budem mat pekne vianoce, lebo by to bolo 1.x pocas mojich 52 rokov co by hodiny nesli a este k tomu na vianoce. Je dobre, ze na svete su este taki ludia ako ty -:) Obidvoje, hodiny si samozrejme necham u teba, ked budes mat cas vycistit. J