• Ahojte, akú mate skúsenosť so značkou EPOS? ?( Uvažujem o viacerých modeloch od základných potápačských, konkrétne EPOS Sportive 3413, až po niektoré ich chronometre a moonphase verzie. Podľa toho, čo som videl, používajú strojčeky ETA, Sellita vo vyhotovení top a niektoré zaujímavé značky ako Dubois Deprez alebo Peseux. Aká je kvalita tých potápačských v porovnaní s podobnou cenovkou od Certina, Rado, Oris?

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.

  • Potapkove Eposy som drzal v ruke a okrem otrasnej spony boli celkom ok. Ale nejak som nenasiel dovod, preco ich uprednostnit pred napr. Longines HC alebo Certina. Oris budu vyssie a Rado ma tusim motylikovu sponu.

  • Ja by som ich dal niekde medzi Tissot a Longines. Dubois Deprez nerobí cele stroje, iba nadstavby a robí ich kvanta, že by boli obzvlášť zaujímaví by som nepovedal, Peseux je typ stroja ktorý robí ETA (7001), niečo ako Valjoux.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tieto som teda nakoniec kúpil. Keďže nemám noč podobné, pôsobia veľmi decentne a s veľkosťou 41mm aj nevtieravo, hodia sa aj do práce.




    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.