• Ahojte hodinkomaniaci,

    rád by som sa s vami aj ja podelil o moju zatiaľ veľmi skromnú zbierku.

    Paradoxne moje úplne prvé hodinky Swiss Military by Hanowa sú práve z prvej návštevy Švajčiarska z pred 12 rokov (Dostal som ich ešte od mojich rodičov) Pamätám si ako keby to bolo dnes ako som otcovi vysvetľoval, že nechápem ako môžu ľudia dávať toľko peňazí do hodiniek (túto vetu si asi zapamätám navždy:D )
    Mimochodom otec, ktorý hodinkami veľmi nežije si tam vtedy kúpil nádherné Longines Conquest heritage (samozrejme sa mi vtedy absolútne nepáčili:)

    Potom prišlo obdobie, keď "fičali" čo najväčšie hodinky a vtedy pribudli tieto Festiny, Lacoste a jedny Jacques Lemans (ktoré som bohužiaľ na jednej slušnej akcii asi stratil:P)

    Potom už nastalo obdobie, keď ma hodinky naozaj začali zaujímať (priateľka by vám vedela rozprávať ako nám polku obývačky zaberajú časopisy o hodinkách:D)
    A práve na základe jedného z nich som sa rozhodol, že najbližšie hodinky si kúpim jedine v Prahe u majstra hodinára (Bechyňe)
    Rozhodol som sa vtedy pre moje prvé "oblekovky" a zároveň automaty Tissot Bridgeport Powermatic 80

    Potom prišli ako darček "nezničiteľné alebo ak chcete sportwatch" Gshock-y

    No a zatiaľ posledné sú síce quartz ale moje obľúbené "everyday watch" Certina DS Podium GMT

    PS1: ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, tie hodinky si to nezaslúžia, ale niesom veľmi fotograf
    PS2: aktuálne sa rozmýšľam nad automatmi: Orient Bambino 3. verzia alebo nejakými omegami zo 60tych rokov. Za všetky názory/rady budem vďačný:)
    PS3: chcel som sa s vami podeliť aj o video z posledného Baselworldu, ale nejak mi nejde nahrať (keď sa mi to podarí, tak vám ho sem šupnem:)

    Toľko moja vyčerpávajúca spoveď. Dúfam, že som vás neunudil a prajem ešte pekný večer

  • To je asi pravda no :D

    Čo sa týka tých Omega (či Omieg/Omeg sa to skloňuje?:D) tak tiež ich preferujem len som zatiaľ nekupoval pre-owned kusy tak sa trošku obávam aby som sa nepopálil.

    --Baselworld
    A čo hovoríš? Pre mňa celkom zážitok. Chodíš pravidelne?

  • No ako kde podľa mňa, v Hublote boli celkom neprijemní ale v rolexe naopak extrémne milí a všetko nám aj poukazovali osobne.
    Každopádne suhlasím, že to treba aspon raz zažiť.

    Neplánujete tu niekto náhodou šviarčiarsky výlet po hodinárskych firmách?

  • Ou takýto výlet ma oslovil :) Ale to by som až po skúškovom :D