• Spomínal si že len pri baretoch vŕzga, tam to mastné nebude vidieť predsa, ale áno, trochu mastné to ostane.
    Ten vosk to trochu vyleští.
    Ale samotné vŕzganie inde ako pri baretoch asi nevyriešiš, rozprával som sa s kamarátom čo robí kožené výrobky (brašne, opasky, krpce - folklórne veci), on povedal že to vŕzganie nie prirodzené pre kožu a
    nedá sa to ako celok vyriešiť ničím. Neviem či je niečo ako sa toho zbaviť.

  • Že sa do toho miešam...
    Každá koža, pokiaľ ju chceme mať pružnú a nepopukanú, sa musí občas premasťovať. Napr. moja žena má dlhý paletokožák a aspoň raz do roka ho pretriem olejčekom na šijacie stroje (pasuje aj na bicykle :thumbup: ). Robím to hubkou. Skús takéto dačo vyskúšať na staršom remienku a uvidíš, aké to zostane. A ak by sa Ti náhodou ten olejček nepozdával, vyskúšaj olejček avokádový, ten podľa môjho názoru, by mal fungovať na 100%.

  • Ešte ma napadla taká srandička - a čo tak použiť našu starú dobrú Indulonu? Mne sa ňou podarilo vyliečiť vŕzgajúce topánky, tak si vravím, že remenček by mal byť menší problém :) .

  • Na kůži je tolik přípravků a vyberete to nejhorší co jí můžete udělat, modrou Indulonu, ta je nejlepší na ruce a zadek a nejhorší na kožený boty.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Watchi, prešiel som skoro všetky kopce na Slovensku, aj Beskydy a Orlické hory v kožených vibramách namazaných modrou Indulonou. Možno je to blbosť, ale koža na topánkach pozoruhodne zmäkla a nikdy som nemal ani náznak otlaku. Ako som ale už uviedol, všetko je dobré najprv vyskúšať na staršom remenčeku, veď ono sa to vystříbří.

  • Už se Ti stalo, že po otevření tuby vytlačíš vodu místo Indulony? Ani boty ani řemínek bych s ní opravdu nemazal. Váže vodu a kdo by chtěl mít na ruce nebo noze kůži co nevysychá. Gratuluju k turistickým výkonům, já bych zdechnul i ve správně ošetřené obuvi. Chůze, nejzdravější pohyb člověka, mě nebaví, beru ji jako nutné zlo. Po těch vašich kopcích mě nutili dokonce běhat, ale to je již dávno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Watchi, tie turistické výkony sú staré 30 rokov :P :P :P . S tou vodou máš pravdu, no vtedy to možno bola iná modrá Indulona :mrgreen: .

  • Hlavně tenkrát ani nic jinýho pořádnýho nebylo, tak se mazalo čím šlo. Kůže opravdu změkne, ale částice Indulony na sebe navážou vodu, v mrazech hrozí dokonce popraskání boty, ale to jdem až do extrému, hodinkovýmu řemínku zrovna tohle nehrozí, spíš opak, díky absorbci vody a co hůř v tomto případě spíš potu to půjde celý do háje.
    Tak to já mám ty zážitky ve stejné časové relaci :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Přidám ještě rady jak se starat o řemínky převzaté ze StrapShopu:

    Obecné tipy v péči o kožené řemínky

    • Vyhněte se ostrým předmětům, hodinky na ně nepokládejte, ani je nepoužívejte k manipulaci s nimi.
      Kůže je sice velmi trvanlivý přírodní materiál, ale neodolá všemu.
    • Odkládejte hodinky minimálně 60 cm od radiátorů a ostatních zdrojů tepla.
    • Chraňte kožený řemínek před přímým i nepřímým slunečným světlem.
      Některé typy kůží obsahují přírodní barviva a mohou časem blednout.
    • Vyhněte se prostorům se znečištěným vzduchem, jako doutníkovým nebo cigaretovým kouřem
      či výpary z vaření, které mohou způsobit blednutí a změnu barvy kůže.
    • Prach a nečistoty z řemínku utírejte lehce navlhčeným hadříkem.
      Čistění provádějte minimálně 4x ročně, dokud nejsou všechny nečistoty odstraněny. Netlačte.
    • Nemyjte si ruce s hodinkami s koženým řemínkem na zápěstí. Kapky vody mohou způsobit rychlejší opotřebení.
    • Nenoste hodinky při sprchování či koupání, především v mořské vodě. Slaná voda urychluje opotřebení.
    • Pokud potřebujete pásek opláchnout, použijte chladnou čistou vodu a pak jej pečlivě osušte hadříkem
      a nechte přirozeně vyschnout. V žádném případě nesušte na slunci nebo vedle topení.
    • Nosíte-li řemínek pevně utažený, bude se opotřebovávat rychleji, noste jej proto raději lehce na volno.
      Pravidlem je, že by se měl mezi řemínek a zápěstí vejít malíček druhé ruky.
    • Máte-li řemínek z matné kůže, můžete jednou za čas zlepšit jeho vzhled malým množstvím včelího vosku.
      V žádném případě na řemínek neaplikujte žádné krémy či balzámy, tyto mají většinou hydratační efekt,
      váží na sebe vodu a životnost řemínku tím výrazně zkrátíte.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Myslím, že v súčasnosti je to, čo napísal Watchesfan to najlepšie, čo sa dá v tomto smere so spievajúcim remienkom podniknúť. Lepšie to asi už nejde.