• Trocha z inzerce, jako potvrzení toho co jsem psal

    Dobrý večer,

    prodám hodinky Vostok Amphibia 420919 s potápěčem na ciferníku.

    Zakoupeny byly v lednu 2018, na ruce jsem je měl párkrát, jen zkoušel řemeny.

    Co se týče přesnosti jdou do plusu (max 30 vteřin denně), rezervu nátahu jsem nesledoval. Jednou se mnou absolvovaly sprchu, předtím jsem dotáhl dýnko, takže do nich nepoteče :-).

    Jak mi přišly, tah jsem jen sundal, ještě je zabalený.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som svoje kupoval od Bejduka a tie hodinky mi dodnes robia rovnaku radost ako v prvy den :)

  • budem hovorit o Amfibiach, lebo som ich mal. netvrdim, ze su to Rolexy, ale nie su to taktiez uplne sroty. maju svoju historiu a vo svete su dost oblubene. tiez som k nim pristupoval s despektom, jednoducho som chcel vediet, co sa spravit za cenu 80USD. nakoniec som bol celkom prekvapeny. v prilohe nieco o ich konstrukcii a historii vyroby.

    p.s. a co sa tyka Ruska a Rusov? je nutne oddelit politiku od ludi.

    K tomuto prihodim aj ja zoprar mojich postrehov, resp. uvahu.

    1) Primky sa za sociku dali kupit cca za 300 korun mozno aj zamenej. Bola to masova vyrova. Mal ich skoro kazdy. Kvalita bola aka bola, no strojovne boli slusne, mnohe slapu dodnes. Po 89 sa v Prime (eltone) rozhodli, ze zo znacky spravia manufakturu, budu smerovat prevazne na cesky a zapadne trhy. Takze museli ukoncit masovku, zmenit kvalitu, ceny (zivot v cechach mnohonasobne zdrazel, zdrazela pracovna sila, atd....).

    2) momentalne 80 usd = 70 Eur = 2108 Skk (v case ked sa menila mena), kolko penazi by to bolo v case, ked primky stali 300 korun neviem

    3) Cistopolska fabrika do 89 roku tak isto prokukovala masovku. Kvalita bola podla mna nizsia ako v pripade Poljotu (ten bol vlajkovou lodou ruskeho hodinarskeho priemyslu). Po 89 sa udiali zmeny aj Rusku, neboli take zasadne a razantne ako u nas a v CR. Aj v Rusku sa zdvihla zivotna uroven, vzrastli vstupy a cena prace. Rozhodne nie tak razantne ako u nas. Cistopol nie je Moskva, takze lacnej pracovnej sily je tam dost. Fabrika zasadne neinovovala, nerobili dalsi vyvoj, zostali u osvedcenych technologii, pouzivaju povodne overene kalibre. Tak isto rapidne nezvysovali ani kvalitu a zostali pri masovej vyrobe. Rusky trh je velky, rusky clovek potrebuje hodinky (kupyschopnost je relativne nizka), okrem toho maju statne objednavky (ruska armada potrebuje hodinky). Ked dame toto vsetko dohromady, tak nam vyjde cena 80 USD.

    4) teraz trosku spekulacie: ak by bol po 89 priestor na nasom a zapadnom trhu (na akomkolvek trhu) na masovo vyrabane primky, ak by boli vhodne okolnosti (armadne objedavky), tak by sa dnes podla mna produkovali primky vo velmi podobnych cenach. Koniec koncov svajciari by to tak isto dali. Japonske znacky Seiko, Orient, to dokazuju svojimi low end modelmi tak isto.

    Vzhladom na historiu a tradiciu cistopolskeho zavodu, by sme k nakupu ich hodiniek mali pristupovat vphode a bez obav. Ruskych hodiniek sa v nasich krajoch pohybovalo velke mnozstvo, lenze zmena politickej a ekonomickej orientacie znamenala koniec kontinuity ruskych znaciek na nasom uzemi. Tak isto sa zmenili aj nase ocakavania a naroky na kvalitu. Vzhladom na nizku cenu, sa obavame toho co dostaneme. K tomu tak isto musime pocitat s tym aku mali vo vseobecnosti ruske vyrobky akehokolvek druhu reputaciu medzi ludmi. Vzdy sa tradovali o ruskych vyrobkoch usmevne historky o ich kvalite (napr. najrychlejsie hodinky boli Raketa). Okrem toho, mladsie generacie v zivote neprisli do styku s ruskymi hodinkami (otazne vobec je, kolko dnesnej mladeze vie, ze nejake mechanicke hodinky existuju). Ja som tak isto pred par rokmi s obavami ocakaval co vlastne dostanem do ruk. Strojovna 3105 od poljotu nebola dovodom mojich obav. Obaval so sa kvality spracovania.

    Ako pise Roman-Zilina , nie su to rolexky. Podla mna, su to za tu cenu slusne hodinky, ale na rit z nich clovek nespadne. Co sa tyka kvality a presnosti, tak tam by som to videl tak, ze rozhodne to je daleko lepsie ako pred rokom 89, ale spokojnost strasne zavisi od toho aky kus sa Vam dostane do ruk.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • :super: pekne si to zhodnotil. ako som pisal SE su vyssie kvalitativne. Amfibie su jednoducho nerozbitne a za tu cenu dostanete obstojnu kvalitu v mechanike. na druhom fore je tiez vlakno a su tam typci, z ktorych pojdete do kolien, ale v dobrom ;) oni si tam aj sami robia mody a upravuju hodinky. to je dalsia vyhoda Amfibii, ak teda ste manualne zdatni.

    ad Prim, tie su uz dva. u nas sa predava jedine MPM PRIM. to je vsak na samostatne vlakno,

  • Ano su dva. Jedni su manufakturou a druhi sa vybrali cestou ludovych sitov made in china.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Obrazok biedny, ale pravdepodobne tito. Elton este turbo na trh neuviedol a dokonca som nevidel ani ziaden model s open heart.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No tak ako pisu na stranke cisty original.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Vie mi tu niekto poradiť kde kúpim originál Sturmanskie, alebo Komandirskie Vostok ? Vyrobené v Rusku.

    Troma vetami prosím aj o vysvetlenie, kto a kde ich vyrába. Prínosom je pre mňa dobrá rada a skúsenosť, nie guglenie (Vianoce - darček). Ďakujem.

    Nostalgia.

  • Yogi

    Pozri stránku "moscowwatches" a tiež "Meranom". Dozvieš sa všetko. No a kúpiť buď tam alebo na "Poljot24". :]