• asi som uz na prstene na rukach alergicky...

    mnohokrát sa mi uz stalo pri kupe hodiniek, ze dotycny predajca (predajkyna) mal na rukach prstene, s ktorými suchal o puzdra predavanych novych kusov a sposoboval nimi nepekne skrabance:thumbdown:

    Pokiaľ má prsteň zlatý, tak by poškriabať nemalo...

    Ale súhlas...

    Inak - sú aj horšie veci - napríklad škrabanec od "hodinára" pri otváraní zadného viečka.

    Za to by mala byť šibenica :grr:

  • no srandičky preč, neviem, aké interné predpisy platia v Čistopole, ale určite tam, kde by mohlo prísť k poškodeniu púzdra alebo sklíčka to majù zakázané. Čo sa týka kultúry predaja hodiniek, predavač by mal s hodinkami manipulovať tak, aby nedošlo k poškodeniu a klásť ich na mäkkú podložku. Bohužiaľ, nie všade je to tak. Raz sa mi stalo, že som bol s hodinkami u hodinára a keď ich prebral, drbol ich sklíčkom medzi náradie a bordel na stole. Hádajte, čo som urobil? Drahé hodinky by mal predavač prezentovať v bavlnených rukaviciach už len kvôli otlačkom.

    A stitch in time :D

  • Co je to za pani? Béčka až do domu :malin1:

    K ruskejm hodinkam jsem nikdy neměl moc důvěru, teď se na mejch vostokách podelalo něco v korunce, šup s nima do koše, konečně budou tam co patřily od začátku :D

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vostoky išli s kvalitou hore, ale napr. výrobky "zlatých českých ručičiek" dole.

    Ak si dobre spomínam, tak východonemecké Ruhly častokrát ani nemali kamene a aj Timex-y mali hroty osiek iba kalené - aby ušetrili na kameňoch.

    Z tohto pohľadu vychádzajú ruské hodinky vo svojej triede ako víťazné.

    Aj najlacnejšie švajčiarske hodinky sú 10x drahšie ako ruské a pritom kvalita je porovnateľná.

    Rozdiel je iba v tom, koľko zaplatíš za "značku" a manažérom za "spoločníčky".

    Takže neplatíš viac za kvalitu, ale iba za "pocit".

    Máš Swiss Made a koľko z toho je z Číny vie iba tamten hore.

    Ale s pohŕdaním hodíš do koša Vostoky (300% ruské), aj keď ruské hodinky si svoje miesto vo svete už dávno obhájili.

  • Vostoky išli s kvalitou hore, ale napr. výrobky "zlatých českých ručičiek" dole.

    Zapomínáš na jednu věc, že ty hodinky mám, teda měl jsem, takže tvoje opěvování je pro mne zcela nemístné. Je to taková hračkárna za pár korun, to uznávám, že si vydobily místo ve světě jim neberu, ale už mi nesmí do baráku. Jestli maj zlatý český ručičky problémy s kvalitou vůbec netuším, zřejmě je to stejný jako jinde. Nejsem matematik, ale nemůžou být jen stoprocentně ruské? Plnit plán na 120 procent ještě chápu, ale mít věc, která je třistaprocentní, no v rusích je možný všechno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zapomínáš na jednu věc, že ty hodinky mám, teda měl jsem, takže tvoje opěvování je pro mne zcela nemístné. Je to taková hračkárna za pár korun, to uznávám, že si vydobily místo ve světě jim neberu, ale už mi nesmí do baráku. Jestli maj zlatý český ručičky problémy s kvalitou vůbec netuším, zřejmě je to stejný jako jinde. Nejsem matematik, ale nemůžou být jen stoprocentně ruské? Plnit plán na 120 procent ještě chápu, ale mít věc, která je třistaprocentní, no v rusích je možný všechno.

    Nie, matematicky to možné nie je - to bola iba tebou nespoznaná narážka na istý čistopoľský reklamný slogan (100% oceľ, 300% Rusko).

    (V Rusku je síce možné všeličo, ale nie všetko)

    Okrem toho by som ťa poprosil o trošku chladnejšiu hlavu, lebo v mojej krvi koluje aj ruská krv a tak trocha ma to uráža.

    Snažím sa byť voči ruským hodinkám objektívny (i keď je to ťažké), ale stačí zadať do vyhľadávača napr. "russian watch review" a dopátraš sa veľmi pozitívnych reakcií z celého sveta.

    S pozdravom "Za trvalý mier" hlúpy kolchozník - proletár Voloďa

  • Ale no tak, co ten závěr...

    Mně je úplně jedno jaká krev Ti v žilách koluje. Bych mohl poděkovat za osvobození a nebo spíš nadávat na obsazení a to je politika. Je zajímavý, že právvě ruský lid je tak oddán vlasti přes to všechno co s nima vláda vyváděla. Klobouk dolů. Já na svojí krev nadávám kudy chodím. Ale dost s tím, co nesouvisí s hodinkama. Pravda je v tom, že ta kvalita odpovídá tý ceně. Tahy hrozný, přesnost k pohrání a vodotěsnost ve hvězdách. Píšu o Amfíbiích. Ale když má člověk kliku a je trochu šikovnej, má z nich nakonec radost. Takže pro mne to prostě není. Navíc ten slogan...měls pravdu, neznám ho a docela sedí. Nemá smysl.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jen ještě dodám, až si jednou hodinky nebudu přebírat osobně a přijdou mi třeba Seika s křivejma indexama, bude to minimálně stejnej bugr.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Aj najlacnejšie švajčiarske hodinky sú 10x drahšie ako ruské a pritom kvalita je porovnateľná.

    Mohol by si mi vysvetliť túto vetu? Keď sa bavíme o Amfibiach, ktoré stoja cca. 70 - 80€ a švajčiarskych hodinkách 10x drahších, tak si ich skús položiť vedľa seba . Rozdiel v kvalite ja teda určite vidím. Výhoda Amfíbii je v tom, že keď sa "podělá korunka" ako spomínal kolega tak novú kúpiš aj s poštovným do 10€.

    Moja skúsenosť so strojčekmi Vostok alebo základnými Seiko (7S26, 6R15) je taká, že si to chodí ako chce - nemajú stabilnú odchýlku, ale na druhej strane za tú cenu sa to dá tolerovať.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • budem hovorit o Amfibiach, lebo som ich mal. netvrdim, ze su to Rolexy, ale nie su to taktiez uplne sroty. maju svoju historiu a vo svete su dost oblubene. tiez som k nim pristupoval s despektom, jednoducho som chcel vediet, co sa spravit za cenu 80USD. nakoniec som bol celkom prekvapeny. v prilohe nieco o ich konstrukcii a historii vyroby.

    p.s. a co sa tyka Ruska a Rusov? je nutne oddelit politiku od ludi.