Cartier Santos 100 Carbon

  • CARTIER SANTOS 100 CARBON WATCH

    Large model, steel, leather
    REF: WSSA0006

    Louis Cartier created the Santos watch in 1904, sealing his friendship with the aviator of the same name. The famous aviator's wish was granted: he could check the time while flying. The rounded angles and exposed screws of the dial made this an iconic timepiece. Cartier marked the centenary of the watch with a new version.


    Santos 100 Carbon watch, large model, Manufacture mechanical movement with automatic winding, calibre 1847 MC. Steel and ADLC case, 7-faceted crown set with a faceted synthetic spinel, black dial, sword-shaped hands in steel and luminescent material, sapphire crystal, black calfskin strap, steel triple adjustable folding clasp. Case dimensions: 51.1 mm x 41.3 mm, thickness: 10.34 mm. Water-resistant to 10 bar (approx. 100 metres).


  • Sak prave, rovnake srobiky, rovnaky zavit, rozna vysledna poloha. Dakde musi byt chyba :) Alebo mam fakt verit tomu, ze su schopni vyrobit kolieska pomaly s nanometrovou presnostou, ale nezvladnu par srobov a zavitov? Jedine plus, ze aspon koresponduju s indexami.:)

  • Takyto hlboky filozoficky pohlad na existenciu bytia srobikov na hodinkach mi teda nenapadol. :D Kazdopadne mna by z toho *eblo, vnimam to ako rovnake fo pa ako krive indexy na Seiko, len za ovela viac penazi.

    Teraz ma ale zaujima, ci je natocenie srobikov seriova zalezitost (vsetky hodinky ich maju rovnako na krivo), alebo menej/viac dotiahnu srobik pri vyslednej kontrole (podla nalady dotahovaca srobikov)..?

  • Carbon odkazuje na povrchovú úpravu (to C v ADLC) - amorphous diamond-like carbon, takže carbon tam je, len asi nie toľko, koľko by sme chceli.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Miso to fakt az tak ako krive indexy? fuha, tak to mas out pekne vela hodiniek... :D


    Fakt, taketo tazke nesymetrie na ciferniku nedavam (krive sroby, roznofarebne rucicky, pepsi lunety,..). Zo srobikovych sa mi aj tak pacia len AP, takze ma to nejak netrapi. :)