• Zdravím potrebujem radu ohľadom týchto hodiniek nakoľko hľadám potápky s quartzovým strojčekom za čo najlepšiu cenu a mojim ďalším kritériom je aby čo najviac vydržali padli mi do oka tieto hodinky a ich cena je doslova zadarmo no zaujímalo cby ma ako je na tom strojček a reálna vodotesnosť ( samozrejme neplánujem sa v nich potápať do hlbky x metrov max tak 5-10 takže klasika no aj tak by ma zaujímalo koľko podľa vás znesú takéto hodinky ( výrobca udáva parameter tlaku 30 atm). Na stránke kde som ich našiel píšu že je to japonská Miyota kal. 2115 tak by to nemalo byť nejaké smetie ale klasika čo sa dáva do quartzových hodiniek a mal by niečo ( minimálne pár rokov - 3 až 5r ) vydržať no rád sa nechám poučiť nakoľko sa v hodinkách veľmi nevyznám.

    PS: digitálky a automaty nehľadám :)

  • vďaka za rady a pomoc no oba tebou navrhnuté modely sú automaty a ja by som chcel pokiaľ je to možné quartz a vodotesnosť min 200m. Tú časť tvojej odpovede a kvalitou si úplne v pohode si myslel na tie seika a orienty alebo ako odpoveď na kvalitu tých JVD? Ďakujem :)

  • Na JVD se vykašli, máš víc možností v hodinkových značkách Casio, Orient, Seiko, Citizen
    u Citizenu bych šel do Eco Drive, žádný výměny baterek, životnost Ti stačí, do tý doby Tě stejně už budou nudit a hlavně, jsou to již hodinky :)

    jinak 30atm je 300 m tlaku vodního sloupce v laboratorních podmínkách, v reálu dají v klidu 30 metrů a do větší hloubky stejně nepůjdeš (stejně tak wr 200m)

    Třeba Citizen Promaster Sea Eco-Drive (Ref. BN0100-51E)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ďakujem za pomoc a rady :) no pre lepšiu imformovanosť zaujímalo by ma v čom je značka JVD zlá? Nekvalitné materiály, nekvalitný strojček či niečo iné? Samozrejme viem že na značky ako seiko či citizen sa nechytá ale zaujímalo by ma to :) ďakujem :)

  • Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Za tu cenu casio je do vody dobrá volba

    External Content m.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    [ mnohi si mysleli,že mám rolady na ruke :langue2: ]
    Ale tiež by som pozrel i seiko,citizen,orient a iné značky...


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • čiže ak som to správne pochopil tak u tých JVD nieje kvalitný strojček v hodinkách? Samozrejme bez ohľadu na značku a dizajn je ten strojček v tých hodinkách JVD nekvalitný a prevedenie hodiniek zle spracované? Tie casia som v kamennej predajni nezohnal no celkom sa mi páčia tieto no neviem aká je hĺbka ponoru pri wr 100m Casio

  • povedal by som že JVD používa ten najlacnejší strojček, ktorý funguje, naproti tomu zmienené značky si v obdobnom rozpočte dávajú záležať na kvalite: či už je to presnosť, životnosť atď. Tým že baterkový strojček nie aj až taký "náchylný" ako mechanický tak ti môže dlho a dobre slúžiť aj v JVD, ale my "hodinkomaniaci" hráme na istotu a radšej berieme overenú kvalitu, aby sme neriskovali prípadné komplikácie. Myslím že veľmi podobne to platí aj pre spracovanie.
    Snáď ma kolegovia doplnia ak som to neobjasnil správne :)

  • Na JVD se vykašli, máš víc možností v hodinkových značkách Casio, Orient, Seiko, Citizen
    u Citizenu bych šel do Eco Drive, žádný výměny baterek, životnost Ti stačí, do tý doby Tě stejně už budou nudit a hlavně, jsou to již hodinky :)

    jinak 30atm je 300 m tlaku vodního sloupce v laboratorních podmínkách, v reálu dají v klidu 30 metrů a do větší hloubky stejně nepůjdeš (stejně tak wr 200m)

    Třeba Citizen Promaster Sea Eco-Drive (Ref. BN0100-51E)

    Jednoznacne ako pise, Honzo :super: :amen: Tieto Citizen su super!

  • Ja by prisporil a hladal univerzal npr.pozri edifice tie aspoň nejako vizeraju a na plavanie tiež myslím postacia ....
    A vlstne prečo nie tie citizens tie su celkom pěkně ....či cena robi problém?


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Ďakujem vám všetkým za rady vždy si rád vypočujem odborný a nezaujatý názor :) pri tých citizenoch ide aj o cenu ale viac ide o to že by som si chcel kúpiť hodinky ktoré mi nebude ľúto otlkať resp keď sa otlču a na to sa mi tie citizeni až veľmi páčia :) ale aj tak už pozerám po týchto timexoch aj keď nemajú wr 200m páči sa mi to osvetlenie celého ciferníka no zaujímalo by ma aké skúsenosti máte s týmto druhom osvetlenia a aké je jasné a aká je čitateľnosť ciferníka s týmto druhom osvetlenia či to neskresľuje a pod. viem je dosť fotiek na nete kďe je toto osvetlenie prezentované a dokonca aj konkrétne tohto modelu no som toho názoru že reálny názor majiteľa je vždy resp skoro vždy viac ako fotka ináč ešte by ma zaujímalo čo znamená to field pri názve hodiniek - ďakujem :)

  • Mal som jedny Timexy. Vsetko by bolo v pohode, sekundovka pekne licovala na indexy, ale ked sa mi datum prehodil o 9tej vecer na dalsi den, tak to som nerozdychal. Vratil som ich. Field znamena, ze su to vojenske hodinky urcene pre pozemne vojsko. Vyzeraju velmi pekne. A za tu cenu.

  • Napada ma jedna otazka: "Preco by si mal hodinky otlkat?" Vyzerju velmi fajn, spracovanie sa zda byt dost dobre, sekundovka licuje, velmi pekny remen. Jedine minus je mineral, ale za tu cenu sa neda ocakavat zafir.
    Viac tu -

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Napada ma jedna otazka: "Preco by si mal hodinky otlkat?" Vyzerju velmi fajn, spracovanie sa zda byt dost dobre, sekundovka licuje, velmi pekny remen. Jedine minus je mineral, ale za tu cenu sa neda ocakavat zafir.
    Viac tu -

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    nemyslím to tak že s nimi budem zatĺkať klince a pod ale že hľadám hodinly pri ktorých mi nebude ľúto keď sa trocha poškriabu a pod. :) ináč aké bolo to osvetlenie indiglo v tme myslím intenzita a čitateľnosť ciferníka? No to by naštvalo aj mňa dúfam že sa mi to nestane a bude ísť všetko v poriadku :)

  • Co som cital, tak Indiglo je kvalitnejsie a silnejsie ako Casio illuminator a s tym som nikdy problem nemal. Jeho intenzita zevraj castym pouzivanim a casom klesa, ale za mladych cias som mal dlhe roky iba Casio hodinky a nepostrehol som, ze by sa to casom zhorsovalo. Urcite je to lepsie ako Superluminova alebo tritium. Jedina "nevyhoda", ze musis zmacknut gombik :)

  • Edit som nestihol, ale tvoj model ma aj luminovu aj indiglo, takze by som sa nocneho citania casu nejak nebal - aj ked teda biele cislice/rucicky s modrym indiglom asi neposkytnu uplne najvyssi kontrast :)