Hladaju sa automaty PILOTKY do 200€

  • Zdravím páni.
    Začiatkom tohoto roka som si kupil po porade na tomto fore moje prve automaty Seiko SNZH57. S hodinkami som spokojný, stále sa mi páčia a mám ich rád.
    Avšak chcelo by to niečo k nim, pripadne aj na ine priležitosti, aby bola možnost striedať :) ... Už dlhšiu dobu sa mi pači viacero modelov PILOTiek. Tak rád by som si nejake zadovážil.
    Ak by som mal zachadzat do väčšich detailov čo by mali/nemali mať: Chcelo by to aspon velkost 42, datum neuškodi, den v tyzdni nepotrebujem. Na indexoch mozu byt kludne oznacene Minuty. Co sa tyka znacky - pozeral som zatial nieco od Junkers (len mi prišli male 40mm) Orient a mozno Laco - ale tu uz cena presahovala rozpocet.

    Pripajam moju predstavu - https://shop.junkers.de/en/junkers-6150-2-cockpit-ju-52.html

    http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient…b0-er2a001b.htm

    http://www.toptime.sk/hodinky/laco/l…aumuster-b.html

    Pripadne ak viete este o nejakych modeloch do 200€ rad uvitam vase postrehy. Dakujem

  • Popravde tissel ma moc neoslovil a od avi-8 sa mi tiež nič nepačilo, viac menej nemam pocit že by to boli nejake vychyrene a renomovane znacky. Pripadne este nieco ine?
    Ja zvazujem zatial najviac tieto http://www.skywatches.com.sg/reviews/orient…b0-er2a001b.htm mate tu s nimi niekto skusenosti? alebo aspon vseobecne co sa orientu tyka s tymto strojom bola by to dobra volba?

  • Ak chces znacku, tak potom jedine LACO, ktore si dal. LACO patri medzi povodnych vyrobcov pilotiek typu B-Uhr. Inak je to len o dizajne pilotiek. Ak chces 100% pilotky v povodnej verzii, tak musia byt v nereze a musia mat manualny natah a bez datumu.

  • Prave ze si nepotrpim na 100% piltky povodnej verzie. Ide mi o dizajn Pilot. Laco sa mi sice paci z tychto najviac, a urcite by to bola aj najvyhodnejsia kupa, ale presahuju moj rozpocet. Tak zamyslam sa nad Orientami. pripadne nieco s cim by som ich vedel porovnat v danej cene? (o nejaku čínu a pod. nemam zaujem :) )

  • Táákže orienty pilot su vypredane a dany model (s modrym cifrom) neviem nikde zohnat. Zacinam realne zvazovat kupu Laco pilot typ b Som v stadiu silneho premyslania, mozno ak by ste mi vedeli povedat nejake vyhody oproti tym orientom by mi to ulahcilo situaciu. Dakujem

    • sú krajšie
    • majú históriu, keďže Laco je jeden s pôvodných výrobcov Buhr - čo by sa dalo inak nazvať aj prestížnejšia značka
    • zafírové sklo je veľké plus
    • keď ta raz omrzia myslím že ich predáš ľahšie/lepšie ako orient
    • kúpa s toptime ťa ušetrí patálií s colníkmi, čo je podľa mňa na nezaplatenie a naviac máš trojročnú záruku
    • sú proste "overené" takže to chyba nebude :)
    • sú krajšie
    • majú históriu, keďže Laco je jeden s pôvodných výrobcov Buhr - čo by sa dalo inak nazvať aj prestížnejšia značka
    • zafírové sklo je veľké plus
    • keď ta raz omrzia myslím že ich predáš ľahšie/lepšie ako orient
    • kúpa s toptime ťa ušetrí patálií s colníkmi, čo je podľa mňa na nezaplatenie a naviac máš trojročnú záruku
    • sú proste "overené" takže to chyba nebude :)

    + 3 rocna zaruka od Peta a super pristup :)

    To by asi malo stacit, nie?

  • tie orienty som videl nazivo a pridu mi ako hrackarske hodinky pre deti. plus gycikovy obrazocek na ciferniku (logo)... naopak, videl som Misiakove tissel a fakt super. za tu cenu neni o com. ale ak zvazujes laco, tak smelo, je to klasika, kvalita, vsetko... plus zazemie toptime...
    edit: este ma napadaju pilotky od stowy, tie ma bratranec a vyzeraju vyborne

  • Celkom prima postrehy, ktore hovoria asi za vsetko. Zacinam byt rad ze som tie orienty nevzal ze boli vypredane :) Už som takmer rozhodnuty pre tie Laco. Len by som sa mozno este spytal ako je na tom strojcek Miyota 821A ktory je v nich. Tam je vlastne aj možnost naťahu cez korunku ak som sa spravne dočítal. Je to spolahlivy stroj? Samozrejme chapem ze kolko ludi tolko chuti.... Postrehol som ze niekde vravia ze je to skoda dat 300€ za Miyotu ale tak asi v tej cene nic svajciarskeho nezozeniem predpokladam. Co sa tyka Archimede maju pekné kúsky, no je to už naozaj mimo môj rozpočet.

  • K tejto konkretnej Miyote mam len jednu vyhradu - pohon sekundovej rucicky je "indirect drive", co sposobuje jej trhany pohyb a obcasne zastavenie sa na zlomok sekundy. Mozno to neznie nejak strasne a na funkciu to vplyv nema, ale vyzera to hrozne. Osobne by som bral iba "direct drive" strojceky (Miyota 9015). Pri Laco puzdrach upozornim na rovne nozicky - ide o povodny dizajn, ale mne osobne sa to nepaci. Jemne zakrivenie je podla mna krajsie a pohodlnejsie, ale to uz je samozrejme vec vkusu.

    Edit: priklad

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Ja ako hrdý majiteľ Laco Valencia..nemôžem povedať jediné zlé slovo na tieto hodinky. Či už hovoríme o spracovaní alebo o samotnom strojčeku :)

  • Je to vlastnost, nie na kazdom strojceku sa to prejavuje a nie zakazdym, ale je to loteria, ktoru osobne neriskujem :) Napr. kolegove Junkers to v mensej miere robia tiez a vidno to okamzite. Pre zaujimavost - robia to aj Valjoux 7750 (aj ked kus co som mal ja isiel absolutne bez problemov).

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.