Hladaju sa automaty PILOTKY do 200€

  • Budem sa opakovat, ale za tu cenu, co mas v plane dat, tak jednoznacne Tissel. A az potom LACO, ktore tam maju tu najobycajnejsiu MIYOTU za 2-nasobnu cenu ako Tissel. Jedine + je to, ze su od Peta.

  • no cital som nieco ohladom roho indirect drive nepravidelnom chode rucicky a ze vraj to mali iba starsie Miyota 9015. Miyota 821A ze vraj tento problem nema. Teraz som dost zmateny :(. urcite by som nechcel mat takyto problem

  • Chalani,treba si uvedomit,ze strojceky tu spominane su starsieho data.V dobach ,ked to boli novinky,priemer hodin sa pohyboval okolo 38mm.Cim dlhsia sekundova rucka,tym vacsi je viditelny rozdiel.Nepriamy nahon sek.rucky je uplne bezna vec.Pouzivaju to aj renomovane firmy /resp.pouzivali/napr.Omega cal.56x.Pokial sa dnes vyrobca prikloni k modnemu trendu velkych hodin,je nutne sek rucku vyvazit,aby bolo tazisko v strede / pekne to riesia v Tissote,kratsia cast sek.rucky je sirsia a hrubsia /.Potom sa to doladi pritlakom perka sekundoveho pastorku.
    ETA 7750 tam je sekundove kolo chronografu brzdene tiez pritlacnym perkom v ktorom je teflonove lozisko /vyzera to ako teflon /.Je nutne ho napruzit,ale s citom,nakolko pri zapnuti chronografu sa zapajaju dalsie kola resp.pastorok.Cize,ak napruzime pastorok aby sek.rucka pekne skakala a sek.rucka nebude vyvazena,pri zapnuti chronografu a pripojeni kol chronografu sa moze stat ze presnost hodin sa zmeni.
    Ak mate moznost si poriadne zvacsit hodinky s priamym nahonom sekundovej rucky,zistite,ze ani priamy nahon nie je idealny,len nase oko to nepostrehne.

  • no cital som nieco ohladom roho indirect drive nepravidelnom chode rucicky a ze vraj to mali iba starsie Miyota 9015. Miyota 821A ze vraj tento problem nema. Teraz som dost zmateny :(. urcite by som nechcel mat takyto problem

    Je to presne naopak, nova 9015 tym uz netrpi, starsie 821A alebo 8215 ano :)
    Napr. http://www.justwatchme.net/eta-2824-2-vs-…-821a-movement/

    Ale mozno to ujo Laco poladil vyvazenim sekundovky ako pise horotec..

  • Je to presne naopak, nova 9015 tym uz netrpi, starsie 821A alebo 8215 ano :) Napr. http://www.justwatchme.net/eta-2824-2-vs-…-821a-movement/

    Ale mozno to ujo Laco poladil vyvazenim sekundovky ako pise horotec..

    Môže byť, asi sa mi to poplietlo. Poslednych par dni som prešiel asi milion hodiniek a člankov :)

  • Otazne je ako sa to potom da vyriesit ak by som nahodou natrafil na taky kus ktory bude mat takyto nepravidelny chod sekundovnky? Je toto reklamovatelna vec, že sa to da povazovat za vadu? Lebo uprimne vam poviem - nerobilo by mi to veru radost...

  • Ak budes kupovat cez internet poziadaj predavajuceho o kontrolu,lepsi sposob je kupit hodinky v kamennej predajni,tam si to zkontrolujes sam a rozhodnes sa.Mne sa to osobne tiez nepaci,ale vyskytnu sa pripady ze si nepomozes.Osobna kontrola je na nezaplatenie.

  • Paaani, takze bol som uz na 100% rozhodnuty pre laco typ A, ale tak ako byva zvykom brazdil som este po tom internete ze co ak... no a neviem ci nastaste alebo na nestasie som narazil na tento kusok ktoryyy mi uplne zamotal hlavu :) :( http://www.toptime.sk/hodinky/steinh…andwinding.html zvazujem teda nad navSenim rozpoctu v spojitosti s tymito "stainami" co vravite? Dobra volba? pripadne nejake skusenosti niekto s nimi? dakujem

  • Na kazdodenne nosenie nemusi byt idealna velkost a chybajuca WR, ale pokial ma clovek na to ruku a neplanuje sa s nimi kupat, preco nie.


    Čo sa týka vodotesnosti pri týchto hodinkach. 3 TM (30m) je označenie že su vodotesne len pri náhodnom styku s vodou? niečo take?

  • ja som ich mal ale 47, spavil som aj recenziu tak ti mozno pomoze:

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • ja som ich mal ale 47, spavil som aj recenziu tak ti mozno pomoze:

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Super recenzia. By som sa spýtal - pri naťahovani korunkou je citiť aj zvyšujuci sa odpor?...

  • Páni neviem sa absolutne rozhodnúť. Začal som pôvodne na hranici 200€. Čím viac som sa do toho ponoril tak som začal zvyšovať nároky a samozrejme aj cena išla hore.
    Mám teraz zmiešane pocity, aktualne to vidím asi na jeden z týchto modelov. Webove stranky s hodinkami už ani radšej nebudem pozerať lebo sa zbláznim asi :D Toto je strašné :)

  • Mamňl som Stainy 44mm s mimostredovou sekundovkou a mozem ti vrele doporucit. Super stroj, manual je v pilotkach to prave a perfektny makkucky remen. Smelo do nich. Super volba. V tej cene nic lepsie podla mna nenajdes.

  • Su pekne hej, pacia sa mi hlavne ta moznost natahovania cez korunku a ten strojcek je krasny... Len ta mimostredova rucicka mi trocha "nevonia" prode mi to ako modelka bez ruky :D