OMEGA Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

  • OMEGA Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

    Nejprve mi dovolte, abych se vám všem omluvil za to, že dávám stejné vlákno k nám i sem, ale jeho tvorba je časově náročná a každý máme den z pouhých 24 hodin. Zároveň si myslím, že je škoda ochudit kolegy, kteří chodí pouze k nám, nebo pouze sem. :amen:


    OMEGA Speedmaster Apollo-Soyuz 1975


    Posledním letem vesmírné lodi Apollo byla účast na první společné misi amerických a sovětských kosmonautů (Apollo-Soyuz Test Project (ASTP), rusky Экспериментальный полёт «Союз» — «Аполлон), která začala 15. července 1975. Při této misi došlo 17. července 1975 v 16:12:30 UTC ke spojení americké lodi se sovětským Sojuzem a začal formální program seznamování, výměny vlaječek a podepisování různých dokumentů.



    19. července se loď Apollo od Sojuzu odpoutala, aby se od něj vzdálila přibližně 200 metrů kvůli splnění úkolu, kterým bylo vytvoření umělého zatmění Slunce, pozorovatelného z paluby Sojuzu. Po pořízení fotografií sluneční koróny se loď Apollo znovu se Sojuzem spojila, aby posádky mohly plnit další společné úkoly.

    Všichni účastníci této mise používali samozřejmě hodinky značky Omega (a opravdu nevím, jestli při tomto letu náhodou neměl někdo jako soukromé záložní hodinky Bulovy ) a to model Speedmaster, velitel americké posádky Thomas Stafford měl na ruce zlatý model Speedmasterů Professional Apollo XI:



    O rok později, tedy v roce 1976, zažádal italský distributor značky Omega - De Marchi o zvláštní model Speedmasteru, který měl na italském trhu s hodinkami úspešnou vesmírnou misi připomínat. Tak vznikla limitovaná edice hodinek Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975 a to v údajném počtu 500 kusů. Reálně bylo ovšem vyrobeno pouze 400 kusů a o vzniku dalšího sta kusů se vedou spekulace (jedna z nich uvádí možnost sestavení oněch sta kusů přímo distributorem, ale není pro to žádný důkaz). Hodinky Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975 vycházejí ze sériového modelu Speedmaster Professional 145.022 se strojkem 861, logem mise na číselníku, její vizualizací a číslem kusu hodinek v limitované edici na dýnku.



    Zdroj: Wikipedia, fratellowatches.com,

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • bože kolego, si ma úplne zmiatol tým svojim " k nám i sem " a sme všetci radi, že si to dal " k nám i tam" :mdr1:

    A stitch in time :D

  • U vás jsem raději než u nás, ale u nás jsem taky, třeba včera u vás, dnes u nás a zítra u vás i u nás, tedy včera dnes a zítra u vás i u nás.


    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak teď jsem víc zmatenej já, moje reakce měla za cíl rozesmát, nikoliv zmást. No to se nedá nic dělat. Někoho něco nutit číst je nesmysl, jenom to nechápu a mrzí mě to.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak to já očumoval základku a vůbec si to nepamatuju, kdybych byl tenkrát trochu víc in, mohl jsem alespoň jedny dneska mít, jenže já byl těžce out.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1