Dnes ma potešilo...

  • Drzim palce, nech to dojde co najskor.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No ved skor ci neskor sa dockam urcite, len je pomerne vtipne, ze zakaznici z Australie alebo USA hodinky uz tyzden nosia a ja co to mam na skok k vyrobcovi stale nic :D Aj ked teda Biatec za to zjavne (dufam) nemoze, v akom poradi svajciar posle a colnica precli, v takom odosielaju dalej..

    Na co sa to vlastne tesis? :)

  • Moje vysnivane, ktore boli vo vybere uz pri kupe prvych vaznejsich hodiniek. Mala napoveda: inhouse, datum, rucny natah, made in germany

    Coskoro budem spamovat fotkami.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Bingo.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • u nás bylo takovejch sklářskejch firem a po krachu žádná nezačla dělat hodinky, tak to musí zachraňovat Prim a jejich důchodci, kteří určitě nemaj ekvivalent těch cen.

    _____________________

    Těším se co to bude a na fotky, jen spamuj, aspoň se bude neco dít.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dobre odhadujes.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Boli na fore asi jedny-dvoje, ale uz nie su. Mal ich jankoxxx, ale ten sa tu teraz velmi nevyskytuje.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • @mysiak, zásielky zo Švajcu sú bezcolné, Helvetia má colnú úniu s EU, rovnako ako Liechtenstein...

  • mysiak, zásielky zo Švajcu sú bezcolné, Helvetia má colnú úniu s EU, rovnako ako Liechtenstein...

    Neviem ci sa nieco menilo v poslednej dobe, ja to poznam takto:

    Švajčiarsko je z hľadiska zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „ZDPH“) treťou krajinou. Tovar, ktorý sa dováža z tretích krajín je predmetom DPH na Slovensku podľa § 2 ods. 1 písm. d). Pri dovoze tovaru sa na dovoz vzťahujú ustanovenia colných predpisov. Takže tovar by mal prejsť colným konaním, kde colnica určí výšku cla a tiež vyrubí DPH na tovar.

  • Clo sa plati, aj ked je pravda, ze pri hodinkach a pod. je to zanedbatelna ciastka. Bezcolnu dohodu chapem ako to, co je v ramci EU - clo/dph sa medzi clenskymi krajinami neplati.

    Nad tym prikladom s iPhonom som akurat dnes rozmyslal, ze ako to funguje. Co som tak narychlo pozrel, brat mal preclit tovar pri vstupe do Svajcu a poziadat o vratenie dane z EU. Predpokladam, ze podobny postup sa vztahuje aj na vyvoz zo Svajcu spat do EU. Zaroven predpokladam, ze je s tym spojenych privela papierovaciek a poplatkov, takze v konecnom dosledku je to iba strata casu a tvoj postup bol trosku drahsi. ale lepsi :D

    https://europa.eu/youreurope/cit…at/index_sk.htm

  • Dobre odhadujes.

    ja po nich pozerám dobrých 8 rokov:).. sú pekné, o to pokoj, veľkostne akurát, hoci 1-2 mm naviac by im neublížili...to čo ma na nich odrádza je cena, je jasné že za vlasný kaliber sa platí, pri ručnom náťahu ešte ako tak, ale modely za 4k. sa mi zdajú trošku nad...

  • Cenovo to ja vidim v pripade Nomosu velmi dobre. Komplet inhouse vyroba, osobity design, skvele spracovanie. Kalibre su konstrukcne nove. Podla mna su tie ceny OK. Ostatne renomovane znacky by za to chceli podstatne viac.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nuž, asi som teda napísal nepravdu. Mrzí ma to, že som si to neoveril. No nedávno mi prišiel zo Švajcu balíček v hodnote asi 300 Sfr a platil som iba DPH....:(

  • Ze "iba DPH" :D

    Clo samotne zavisi od hodnoty, druhu tovaru a "ochote" colnika/preclievacieho agenta vyhladat spravny kod. Vacsinou je to pre nas obycajnych ludi uplne nic, alebo takmer nic. DPH boli teda ovela viac.

    Inac viem, ze clo a DPH su rozdielne veci, ale pri dovoze tovaru sa vacsinou v hovorovej reci pouziva "clo" ako suhrnny pojem poplatkov spojenych s importom do krajiny (cize aj DPH), kedze sa platia obe zaroven a je za ich vymeranie zodpovedna colnica.