Dnes ma potešilo...

  • Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal v stredu (24.5.) na Najvyšší súd SR návrh na rozpustenie politickej strany Mariana Kotlebu ĽSNS. Generálna prokuratúra týmto uzavrela prešetrovanie vo veci vyše 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať Najvyššiemu súdu návrh na rozpustenie tejto politickej strany.

    Tak toto ma potešilo:thumbup:

  • Neviem, či je to dobrý krok, tým by z nich skutočne spravili martýrov a pre ľudí, ktorí ich volia to bude "voda na mlyn", tí sa budú vyžívať v konšpiráciách, ako to Soros a americká ambasáda zaplatili a slovenskému extrémizmu to môže v konečnom dôsledku pomôcť. Kotlebovi už jednu stranu rozpustili a vidíme ako to dopadlo.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Neskúsiť zrušiť Kotleby, lebo že sa môžu vrátiť silnejšie, je ako neskúsiť liečiť rakovinu, lebo môžu vzniknúť metastázy.

    Spoločnosť nemôže trpieť na svojom tele bujnejúci nádor, ktorý sa usiluje o jej zničenie.

    Preto je návrh generálneho prokurátora na zrušenie Kotlebovej strany jednoznačne správnym krokom.

    Môžeme diskutovať o odstránení príčin vzniku nádoru aj o možných dôsledkoch daného postupu. Ale v tomto štádiu malígneho bujnenia je už chirurgický zákrok nevyhnutný.

    Toto nemám z vlastnej hlavy , napísal Mikuláš Sliacky, človek s ktorého názormy sa vo veľkej miere stotožňujem

  • Síce pekný, názor, ale ako som písal, raz to už spravili a kam to viedlo... teraz okolo toho bude omnoho viac rečí a Kotleba to bude mať ako kampaň do ďalších volieb. Dalšia vec je, že bude môcť premenovať ďalšiu stranu a sme tam, kde sme boli.

    Jediný účinný boj proti extrémizmu je práve odstránenie príčiny, ktorou sú Smer-SD, Most HID a SNS.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Aby u nás prestali mať úspech fašisti a podobná háveď, k tomu vedie jediná cesta. Treba zmeniť občanov.
    Nie vymeniť, ale zmeniť. Ako? V prvom rade ich treba vzdelať. A naučiť kriticky uvažovať. Od detstva.
    Že sa vďaka úrovni nášho školstva taká možnosť ani len nečrtá?
    Bohužiaľ...

    Príčina je nespochybniteľná súhlasím. Problém vidím v alternatíve. Čo tam máme? opozícia je v stave zúfalstva , začarovaný kruh. Toto bude ešte na dlho.

    Kotleba neni riešenie , kampaň do ďalších volieb by nebola žiadna ak by sa zmenil zákon . Jasne stanovené hranice na vznik pol. strany . Tu treba zapracovať.

  • anderson boha, normálne som sa zľakol, že to je z tvojej hlavy :ghee: ale s tebou súhlasím :super: a som za radikálny rez. Nevie ma nič viac nasrať, ako keď vidím tie priblblé fašistické ksichty so škodoradostným výrazom , sediace v parlamente ( pane bože, kam sme to dopracovali?) :pleur4:. Veci treba riešiť. Cigánska otázka sa nerieši už dlhé desaťročia, a ako to v niektorých regiónoch vyzerá? Tiež sa do toho nikomu nechce, a to je naprd :o

    A stitch in time :D

  • ja poviem za mna: " s hnedymi ho...nami sa nediskutuje!" ohanaju sa demokraciou a pri prvej prilezitosti budu ludi prenasledovat a posielat do lagrov.

  • Nakoniec , ja nežijem na SK, ani sa tam nemienim vrátiť takže by ma to nemalo ani zaujímať. Ale dobrá správa, bohužiaľ poriedko je tých dobrých , poteší vždy. Neodišiel som z ekonomických dôvodov, výhodnejšie by bolo pre mňa makať vonku a bývať na SK posledné voľby ma utvrdili že nechcem byť súčasťou tohto systému a bolo rozhodnuté. V tomto mám u ženy obrovskú podporu, u nás sa politika viac či menej omiela dodnes denne

    Pravdou je že slovaci ( česť výnimkám ) sa nezaujímajú o verejné dianie, ešte mi žijú rodičia , ked ich navštívim obyčajne to končí výmenou názorov o politike , otec má už cez 70 a nemôžem už tak ako by som chcel , bojím sa že by to neprežil. Ficovolič jak vyšitý, vie že ma tým nesere ked povie zlatí komunisti, odchádzam a vrátim sa zase o pol roka , ja mu už nemôžem pomôcť. Možno nieje na mieste veta ktorú opakujem už roky rokúce ,že musia ešte dve generácie vymrieť, nikoho sa tým nechcem dotknúť ale ked vidím aká generácia prichádza po nás je mi zase smutno ( teraz mám na mysli kotleby ) . Najväčším rizikom pre Slovensko sú jeho občania. Nenapadá ma v tejto súvislosti nič výstižnejšie

  • anderson si ako moja dcéra. Je už 5 rokov v AT, a čím ďalej sa chce menej vrátiť :pleur4: som z toho smutný, ale vôbec sa jej nečudujem. Keby som mal jej vek a svoj rozum, už tu nie som. A otcovi sa nečuduj. To, čo sa robí teraz, je 100 x horšie, ako vtedy - za komoušov :o. Nechcem, aby to bolo späť, vývoj nezastavíš, chápem postupnosť vývoja demokracie, ale toto nie, celé zle. A najviac ma sere naša letargia a bezmocnosť :hurt1::hurt1:

    A stitch in time :D

  • pepescom, neviem či 100x horšie, zažil som tú dobu , bol som ešte 2 roky na povinnej vojenskej službe , isto si teda vieš zrátať že nemám 30 ani 40 rokov.

    Demokracia je úžasná vec, možnosť volby, volný pracovný trh, cestovanie, rozhľad, porovnanie....Nerád spomínam na tie časy spred 89. Toto tým komunistom nikdy nezabudnem. Najhoršie na tom je že tí samí ľudia tam sedia dodnes pod značkou inej strany , viď birmovaný, pri pohlade na Richtera mám obsah žalúdka v krku.... Najlepšie roky v prdeli, ďakujem, neprosím. Niekomu stačilo mať stálu, istú prácu za + - rovnaký peniaz, za ktorý si si nemal čo kúpiť, pod paplonom potajme počúvať slobodnú europu či hlas ameriky , raz za život dovolenka v Juhoslavii s vrecom zemiakov v kufri lebo boh vie čo to tam stoji , nedelny rezeň z kare ktore mi sused výmenou za opravu auta , či dosky na stavbu pod pultom zohnal, decko po známosti na gympli, vymývanie mozgov marxistickým učením, prehnitý západ , kapitalizmus ako zlo, komunizmus ako najvyššie štádium socializmu, ble, je mi z toho zle. Bol som vždy tak trochu inde , pred vojnou som pracoval v jednej dosť veľkej fabrike a dovolil som sa spýtať na závodnom výbore ROH či je toto dobrovolná organizácia. Samozrejme znela odpoved. Tak ja teda vystúpim, povedal som nahlas a bolo peklo. Ale to je na inú tému. Nikdy nezabudnem ako som na Mikuláša 6.12.89 s otvorenou pusou behal po Viedni , ak sa po smrti premieta nebožtíkovi film z jeho života bude to tam .

    Súhlasím že toto čo je teraz na SK je celé zle, ale je možnosť volby. Prinajmenšom takej ako som si vybral ja. Nikdy nieje neskoro, jediné čo naozaj banujem a mohol som reálne ovplyvniť je že som tento ktrok neučinil už pred XY rokmi. Naivne som totiž veril že sa na tom Slovensku niečo zmení a trochu sa tým vyspelým demokratickým krajinám priblížime. Opak je pravdou, cúvame.

  • anderson to 100 x horšie som nemyslel v globále, nemyslel som materiálne statky, nemožnosť vycestovať ................... a vlastne všetko, čo si napísal je do bodky aj môj príbeh ( a nie len môj ) . Po 89 sme si všetci mysleli, že si demokraticky zvolíme ľudí, ktorým bude záležať na nás všetkých, ktorí postavia zákony, hodnoty morálky, štátny systém, koľaje smerovania štátu atď. Bohužiaľ ale už po koľký krát to tak nie je. Stále sú tam tí, ktorí sa nám smejú do očí, robia všetko iné, len nie to, čo by mali, schovávajú sa pred zodpovednosťou a najhoršie na tom je, že sme si ich sami zvolili, sami im dovoľujeme robiť to, čo robia a vychádza mi z toho len jediné - my sme na vine. A čo sa týka tej voľby? Mám 59 a nemám síl začínať niekde inde

    A stitch in time :D

  • bohuzial, my sme na demokraciu este nedorastli a ani je nechceme. my potrebujeme vodcu, ktory nas bude viest a my nebudeme musiet ani mysliet. co sa tyka ´89, tak to bol podvod, potvrdia ti to studaci, ktori to rozbehli. moja sestra bola zakladajucou clenkou stajkoveho vyboru VSDS Zilina. teraz uz len nad tym mavne rukou. bolo to riadene predanie moci do ruk STBakov a tych najhorsich komancov. oni to tak potrebovali, lebo inak by odvisli na kandelabroch a obi to velmi dobre vedeli.

    ja nemienim odist, tu som sa narodil, tu som zil a toto je moj domov. nikdy som nic nevzdal a nemienim to vzdat ani teraz,

  • nezabudnime na jednu vec. za komancov bolo vsetko lepsie, pretoze ludia mali o 30 rokov menej. clovek ma selektvinu pamat a pamata si len to dobre. porovnavat 25 rocneho cloveka so 60tnikom sa neda. z tohoto dovodu bolo vsetko lepsie. ak to prezeniem, tak penis bol tvrdsi a lepsie stal a aj vykonnost bola inde a zeny mali pevne prsia a stihly pas. zabudli na to, ze neboli vlozky, toaletny papier, maso, zubna pasta a na vsetko sa cakali fronty a vsetko bol podpultovy tovar. zabudli na to, ze na hraniciach so sudruzskeho Madarska sa im vrtali v anale a zenam prezerali aj ... a ze predtym museli vybavovat 60 flajstrov a devizak im vydrzal tak 4 dni. terajsie vymozenosti beru ako samozrejmost, dovolenky pri mori su jasne, jahody v decembri uplna samozrejmost.

  • Roman-Zilina :mdr1:roman, pekné príklady. Ešte raz opakujem, nechcem, aby sa to vrátilo späť. V tomto režime už žijem pomaly 30 rokov ( 28 ) a cesta späť nie je a ani nechcem, aby bola. Asi nikto. A keď už hovoríš o tých ženách, nepamätám, aby 15 ročné dievčatá kedysi vyzerali ako rozkysnuté 40 tničky, alebo im trčali rebrá - čo je dnes bežné, pri státí vo fronte na banány sme fajn pokecali, a tie dnešné " jahody v decembri " stoja za hovno :mrgreen:. Každé obdobie prináša svoju daň :aille:

    A stitch in time :D

  • Roman, je nad slnko jasne že november 89 bol planovany. Za obdobie spred 89 nikto neponiesol zodpovednosť , je to hnus. O tom som práve písal že tí ľudia tam zostali, to je ta najväčšia tragedia.

    Presne pomenované, na demokraciu sme nedorastli.

    To že nemieniš odisť je tvoja volba, ja nemám zapotreby nikoho presviečať, narodil som sa na SK, bohužiaľ a teraz ma ukameňujte nemôžem povedať že som na to hrdý , ani že domov. Ja mám domov tam kde je mne a mojim najbližším dobre, mám tu priateľov, prácu ktorá ma baví , jednoducho som šťastný a spokojný človek. Pan Boh zaplať. Vždy som závidel potichu rakušanom ked povedali milujem rakusko. Toto ja žiaľbohu o mojej domovine povedať nemôžem , klamal by som.

    Prídem po pol roku na SK a po dvoch dňoch mi žena či dcéra povie poďme už domov. To o niečom svedčí.

    Aby to zase nevyznelo že slovenskom pohrdam, to nemám v úmysle , mám tam rodičov, segru, pár známych s ktorými sa rád vidím a pokecám, ale tiie dva dni sú tak akurat

  • Páni, demokracia je úžasná vec. Iste,je. Vtip je v tom,že tú demokraciu a nie len u nás, robia ľudia, ktorí akoby nám chceli ukázať, ako sa to robiť nemá alebo ako z tej demokracie, súčasnej či tej "ľudovodemokratickej" vyryžovať čo najviac. Aj v tej minulej boli + aj - , práve tak ako v tej dnešnej. Ibaže té dnešná sa tiež utrhla z reťaze a vyrába sama sebe problémy, kam sa pozriete. Drogy, teror, všelijakí "migranti", nízke zárobky, multikulti etc. Ale toto téma patrí inde...

  • Roman, v ČSSR prišlo k prevratu až po NDR, Polsku, Maďarsku, Bulharsku, v Juhoške to vrelo, a aj po ZSSR Predbehli nás všetci, až na Rumunsko a vieme, ako to tam skončilo. Za roky socializmu nik neponiesol zodpovednosť. Pravda. Iba sa spýtam, kto poniesol zodpovednosť za zlú demokraciu, teda mečiarizmus, divú privatizáciu, prepustenie ťažkých zločincov na slobodu, prepad poľnohospodárstva, zlé zdravotníctvo, úplne zle nastavené školstvo, ......? Ja nepotrebujem povedať "pánboh zaplať", aby som miloval Slovensko. Aj mne a hlavne mojej hlboko veriacej manželke sa ušlo v tom minulom dosť príkoria. Aj keď napriek tomu sme neutiekli, mohli sme byť desaťročia v Kanade, bolo zázemie, aj jazyk (F). Treba menej lamentovať a mať konečne aj tú, akože sa to volá, už dlhé roky je to skoro neznámy pojem, no Zodpovednosť.

  • Demokracia na slovensku (ČSSR) bezprostredne po 89 . Chaos, anarchia, národ v euforii a nová, resp. nové vlády mali takú dôverihodnosť že nedozernú.

    Pochopitelne to chytrí jednotlivci či skupiny využili v svoj prospech, viď Mečiar, ktorý tak dokázal zmanipulovať masy ako v 30-tich rokoch Hitler a všetci mu to žrali.

    Zodpovednosť za tento až po dnes pretrvávajúci bordel nenesie nikto, max. prídeš o miesto , dostaneš zlatý padák a teplý flek do smrti kde si neni na očiach.

    Z posledného obdobia ma napadá Tomanová, to je zruda v ludskom tele. Zodpovednosť nesú občania, teda ty , ja , pepescom, Roman, moja suseda, otec , spolužiaci, kamoši z krčmy. Národ je zodpovedný, ten volí, či nevolí. Ten moj tatko pojde k tým volbám aj keby sa tam mal doplaziť aby tten čo mu pridal 7,50 a na vianoce 75 euri tam ešte pár rokov pobudol. Mladý človek sedí doma na riti , potom pri pive nadáva na všetko a každého. To je zodpovednosť. Pri posledných volbách som bol vonku na záhrade , pokecám so susedom (30) . Pýtam sa ho teda počuj Palino dúfam že ideš k volbám. A načo?, tak som s ním nejakú tú vetu prehodil a teda že ide . Zobral gazdinu (28) pod pazuchu a ide sa. On sa ten blbec ešte u mna zastavil a pýta sa koho má voliť. Skoro ma vystrelo. Žiadna predstava, prehľad, nič. Toto je zodpovednosť, národ nevie, nezáujem, ignoracia všetkého. Potom príde Kotleba a bum. Toto je náš človek povie si ten Palko nevzdelaný a šmarí tam ten lístok. Naparádu.

    Od 89 som bol na všetkých volbách od komunálnych cez prezidenstké až po parlamentné. Cítim teda zodpovednosť. Myslíž že ten Palo tiež?, Takýchto Paľov beha po SK tisíce

    P.S. Nezdrhol som pred zodpovednosťou, priznávam sa k nej aj teraz. Nezdrhol som pre seba, pre prachy. Mám 16 ročnú dcéru a za ňu nesiem tiež zodpovednosť.

    Chce študovať, študuje tu v AT. Začala 8-roč. gympel na SK, jednotkárka, vyhrala niekoľko celonárodných matem. olympiad, cieľavedomá, má plány, ide za tým. OK. Prešla sem . Rakuske decká ju prešťali vo všetkom, maka jak diva aby ich dohnala, druhý polrok už je lepšie ale stále má rezervy . Výsledok školstva na SK.

    Môžeš ma považovať za zbabelca či dokonca vlastizradcu, ja mám svedomie čisté , ako som bol písal vyššie nie som ochotný byť súčasťou toho systému . Amen