Dnes ma potešilo...

  • nechcem vam tu móc do toho kecat, ale myslim si ze ockovanie je pre kazdeho dost citliva tema , a neviem ci je prave najlepsie to prave tu posudzovat, nebodaj niekoho za nieco odsudzovat...

    Pravdu máš, ale ide o to, že kopec ľudí sa rozhoduje na základe vyložene dezinformácii (viď. napr. očkovanie u detí spôsobuje autizmus)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • nechcem vam tu móc do toho kecat, ale myslim si ze ockovanie je pre kazdeho dost citliva tema , a neviem ci je prave najlepsie to prave tu posudzovat, nebodaj niekoho za nieco odsudzovat...

    Preco by to mala byt citliva tema? Ako vidime, osveta je stale dolezita. Ak ma niekto objektivne dovody sa neockovat (alergia, onko pacienti a pod.), tak samozrejme nech sa neda. Ale ostatni by sa mali nechat pichnut uz len z ohladuplnosti voci tym menej stastnym, co by aj chceli, ale nemozu. Treba potlacit iracionalny strach a mysliet aj na druhych, nie len na seba.

    Suhlasim s tym, ze je to OT. Mna ale tie clanky fakt potesili. Len skoda, ze ich necitali hlavne ti, pre koho su urcene. ?

  • Tak asi každý to máme trochu inak, svoje miesto som prepustil horlivým a vôbec som nemyslel na seba (keďže patrím k tým v prvej línii).
    Napr. na tú chrípku sa môj šéf pravidelne dával očkovať, ja nie, chorí menej nebol, takže pri rôznom prístupe bol výsledok rovnaký, nevidím benefit. Okrem iného dosahovala zaočkovanosť na SK v r. 2018 pod 5%, takže ani odborná obec túto vakcináciu nezakceptovala.

    Tempus Fugit

  • Tipol som si, že sa tu niekto s takouto poznámkou ozve iba preto, že som spojil takéto dve veci v jednom príspevku. Ale netrafil si, spoločným menovateľom bola vakcinácia...

    Chápem rozdiel a nič nebagatelizujem ale keďže celkom dosť dlho pracujem so strojmi ktoré pracujú s biologickým materiálom a testujú napr. HIV, TBC, HBV, HCV úplne bežne a žiaľ v dnešnej dobe aj SARS-CoV-2 (občas musím aj do miestností kde izolujú DNA) na riziko som si mierne zvykol a dúfam, že aj môj imunitný systém pravidelne “cvičí” prirodzene a nepotrebuje takúto umelú stimuláciu. Keby som takto pri mojej práci uvažoval, triasol by som sa celý život. Ako vraví jedna moja klientka: “Najhoršia smrť je smrť vydesením.”

    Tempus Fugit

  • Pani a nechcete sa na tuto temu s prepacenim vysrat...? Toto je jedno z mala miest kam utekam aby som nemal non stop pred ocami hlasenia o nakazenych, testovaniach, vakcinach ci komedialne pripomienky nefunkcnosti nasho statu. Dajte radsej nejaky post k teme tohoto fora...

  • Preco by to mala byt citliva tema? Ako vidime, osveta je stale dolezita. Ak ma niekto objektivne dovody sa neockovat (alergia, onko pacienti a pod.), tak samozrejme nech sa neda. Ale ostatni by sa mali nechat pichnut uz len z ohladuplnosti voci tym menej stastnym, co by aj chceli, ale nemozu. Treba potlacit iracionalny strach a mysliet aj na druhych, nie len na seba.

    Suhlasim s tym, ze je to OT. Mna ale tie clanky fakt potesili. Len skoda, ze ich necitali hlavne ti, pre koho su urcene. ?

    napriklad preto ze niektto je a priori za a iny a priori proti...a som presvedceny ze nielen na tomto fore, ale vseobecne, je nevhodne kohokolvek o comkolvek presviedcat...predpokladam ze kazdy z nas je racionalny clovek a vie si sam zhodnotit benefity ci negativa takehoto kroku...

    a plne suhlasím so SeikoSan ...

  • napriklad preto ze niektto je a priori za a iny a priori proti...a som presvedceny ze nielen na tomto fore, ale vseobecne, je nevhodne kohokolvek o comkolvek presviedcat...predpokladam ze kazdy z nas je racionalny clovek a vie si sam zhodnotit benefity ci negativa takehoto kroku...

    a plne suhlasím so SeikoSan ...

    Uz som sa k tomu nechcel vyjadrovat, ale ked si ma citoval.

    1. do vedeckeho sveta (kam patri aj ockovanie) nejaky svetonazor nepatri. Polemizovat bez dokazov lebo si nieco "myslis" alebo "citis" mozes o nabozenstve, politike a podobne, ale vo vede taky pristup miesto nema.

    2. racionalny clovek si riziko a benefity zhodnoti, akurat by sa musel tomu rozumiet a pouzit relevantne zdroje. Ked vidim na zaklade akych hoaxov a dezinformacii sa ludia rozhoduju, je mi do placu.

    3. ockovanie zial patri k veciam, ktore nemaju dopad iba na daneho cloveka. Keby to tak bolo, pre mna za mna nech si vsetci "antivaxeri" uziju zaskrt v plnej krase. Choroby su vsak infekcne a ockovanie nechrani len zaockovane osoby, ale aj tie naokolo.

    4. nechapem preco zrovna ockovanie patri k oblasti kde je kazdy tlk po zhliadnuti 1 pochybneho youtube videa zrazu expert na tematiku (tymto nemam na mysli nikoho konkretneho)

    P.S. mojim cielom nebolo presvedcit presvedcenych (je to strata casu), iba poskytnut podnet na zamyslenie pre tych co vahaju, alebo pre tych co by sa chceli ponorit do problematiky trosku hlbsie a zaroven sa v nej nestratit

    P.P.S sam sa za experta nepovazujem, ale verim vedeckym kapacitam v danom odbore a uz by som fakt rad isiel na nejaky koncert (alebo do obchodu s hodinkami). Kym budu ludia srat na svoje okolie, tak o tom mozem nadalej len snivat.

    Howgh.

  • Uz som sa k tomu nechcel vyjadrovat, ale ked si ma citoval.

    takze, posledne

    1. Mylis sa v prvom vyjadreni.svetonazor a polemika nema obmedzenia, na to tu mame slobodu myslenia, nazoru, rozhodovania...casy univerzalntch pravd uz mame vdak bohu davno za sebou.
    2. nemam nic proti tomu ze chces sirit osvetu, len to prosim rob niekde inde. Vdaka

    3. Tato tema sem nepatri preto sa k nej dalej nebudem vyjadrovat

  • Po dlhšej dobe som si objednal v piatok naobed pizzu. S tým, že cca hodinu alebo viac budem čakať, lebo piatok.

    A po ani nie trištvrte hodine volá chalan, že pizza tu, normálne ešte horúca, taký som bol rád že som mu aj 2€ navyše nechal.

  • Potesila proba novej C4 (nahradny voz) exterier troch zvlasny ale interier pekny, auto pohodlne a novy, hravy packovy automat je fajn :)


  • Potesila proba novej C4 (nahradny voz) exterier troch zvlasny ale interier pekny, auto pohodlne a novy, hravy packovy automat je fajn :)

    je to krásne auto, len ma serú tie motory ;( pokiaľ nechceš naftu tak sú len 3 hrnce || <X

    A stitch in time :D

  • kedy dostane koncern PSA rozum a vrátia sa k normálnym benziniakom?

    Diskuroval som o tom z chlapcami v Citrosia je to bieda, dobpopredia tlacia elektrinu. Este aj ten 2l diesel zacali obmedzovat, boh vie kam to povedie :thumbdown:

  • Diskuroval som o tom z chlapcami v Citrosia je to bieda, dobpopredia tlacia elektrinu. Este aj ten 2l diesel zacali obmedzovat, boh vie kam to povedie :thumbdown:

    povedie to tam, že sa niekto spamätá, keď už bude neskoro ;( :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

    A stitch in time :D