Dnes ma potešilo...

  • vcera nacisto umrel po 7,5 roku stary notebook, tak mam novy stroj

    https://www.nay.sk/asus-m509da-br338t-sivy

    Hry s takym nepohrajes ale urcite zaplaces po chvilke ze mas plny ssd :D

    Ale kazdopadne ja uz len SSD tiez mam SSD asus ale 500g a uz aj dokupeny externy 500g ssd ;)

  • vcera nacisto umrel po 7,5 roku stary notebook, tak mam novy stroj

    https://www.nay.sk/asus-m509da-br338t-sivy

    Asus M509DA-BR338T sivý

    No ta ci zdehol vergeľ ?

  • Vybíral jsem, vybíral. Dagestánci mě naštvali, na poslední chvíli jsem zjistil, že do EU nejde ruská ocel, ale Aus8. Tak na co padla volba? No jasně ;) Finsko a

    J-P PELTONEN (FISKARS FINLAND) SISSIPUUKKO M07 RANGER KNIFE

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Už je doma, co víc si přát, než kudlu od značky, která funguje od roku cca 1650. Už vím, SEKERU, ale ta už je také na cestě.

    Fotky na prd, nevadí, budou lepší.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekne watchi, co tak skusit znova konecne nejake hodinky:D?

    Hodinky, určitě zkusím, až udělají lepší než mám. Ale to si doufám ještě počkám. Zatím jsem objednal další batoh. Vybírám lepší lopatku a td. Už se těším o víkendu na outdoor.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Trochu OT, ale velmi ma potesila perfektne spracovana mini seria clankov o covide a ockovani. Putavou a humornou formou rozobrane najcastejsie otazky a myty. Odporucam pre vsetkych co maju bud pochybnosti o ockovani, alebo sa len chcu dozvediet viac ako to cele funguje. Je to trosku dlhsie citanie, ale podla mna stoji za to.

    Ako na ockovaciu kampan: https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/az-budu-naro…-v-nove-funkci/

    Ako sa vakcina tvori a testuje: https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/az-budu-naro…rychle-kvasena/

    Bezpecnost vakcin: https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/az-budu-naro…lna-bezpecnost/

    Pohlad na svet pred ockovanim: https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/az-budu-naro…k-pana-mordena/

  • No, čo sa týka vakcín, tak najlepšou sa ukazuje ruský (+ anglický) Sputnik V. To už uznáva aj p. Merkel a hlavne Angličania, ktorí ju tvrdo pretestovali. Zistili účinnosť cca 92 %. Vykazuje aj najmenej vedľajších účinkov. Nechápem politické pozadie okolo tejto vakcíny, lebo leví podiel na jej vývoji má Oxford University. Okrem toho ide o zdravie a životy a osobne by som v takom prípade dal všetky politspory nabok. Aj naši predstavitelia sa vyjadrili, že ak ju schváli EK, tak ju použijeme....To je dobre, treba spraviť všetko pre to, aby bol národ očkovaný v čo najväčšej miere. Astra Zeneca oznámila o polovicu nižšie dodávky do EU a toto asi bude nevyhnutné nejako nahradiť. Čo sa týka ekonomického pohľadu, tak Ficer a aj Astra sú dosť vysoko nad 300 € za jednu dávku, tá ruskoengliš je asi 110 €/dávka Myslím, že aj pre tú cenu začali Česi očkovať z jednej Ficerovej ampule nie 5 ale 6 dávok. Išli však s bubnom na zajace a Ficer reagoval promptne - ešte o čosi zvýšil ceny....:]

    Dnes ma potešilo, že som prežil zubnú chirurgiu V Košiciach a všetko bolo OK.:]

  • Aby sa nam tu nesirili nespravne informacie.

    Ceny su trosku ine a Anglicko ma svoju vakcinu (AstraZeneca), Rusko zase Sputnik. Spolocny maju iba zakladny mechanizmus ucinku (vektorove vakciny). Politika za Sputnikom bola pomerne jednoducha, Rusko sa vyprdlo na studie a standardne testovanie a rovno ju nasadili. Z minulosti maju povest falsovania dat ako sa im hodi, preto ich bez kontrolovanej studie v EU nikto nechce. Ukazuje sa vsak, ze je bezpecna, takze bude asi aj v EU (sice jej rusi nemaju dost pre seba, ale vsak preco nezacat vyvazat mimo krajiny a obetovat vlastnych obcanov).

    Info z decembra 2020, ceny pre EU:

    • Oxford University and AstraZeneca: $2.18 (1.78 euro)
    • Johnson & Johnson: $8.50
    • Sanofi and Glaxo Smith Klein: $9.27 (7.56 euro)
    • Pfizer and BioNTech: $14.71 (12 euro)
    • CureVac: $12.26 (10 euro)
    • Moderna: $18
  • Tak napr. ja som sa očkovania pred niekoľkými týždňami vzdal a pozorne sledujem kolegov, ktorí to neurobili. Zatiaľ mierne pretrvávajú obavy z blížiacej sa druhej dávky. Ale všetkým držím palce.

    Tempus Fugit

  • Tak napr. ja som sa očkovania pred niekoľkými týždňami vzdal a pozorne sledujem kolegov, ktorí to neurobili. Zatiaľ mierne pretrvávajú obavy z blížiacej sa druhej dávky. Ale všetkým držím palce.

    Sestra a jej kolegovia (lekari) sa dali vsetci, prva davka bez problemov, po druhej sa vseobecne odporuca zobrat si den volno (mozu prist teploty a priznaky podobne chripke, trvajuce max 1 den, potom odozneju bez nasledkov). Keby som mal tu moznost, dam sa ockovat hned. No ale nie som ani prva linia, ani pseudo-celebrita.. :)

  • No ale nie som ani prva linia, ani pseudo-celebrita.. :)

    My sme sa dostali do prvej línie, polka tímu (alebo tak nejak) ľudí v poli sa dala zaočkovať. Ostatní asi vyčkávajú. Bežne sa nedávam očkovať ani proti chrípke. Vo všeobecnosti ani nové updaty na strojoch nerobím okamžite a chránim tak duševné zdravie svojich klientov. Ale v princípe očkovanie nespochybňujem...

    Tempus Fugit

  • My sme sa dostali do prvej línie, polka tímu (alebo tak nejak) ľudí v poli sa dala zaočkovať. Ostatní asi vyčkávajú. Bežne sa nedávam očkovať ani proti chrípke. Vo všeobecnosti ani nové updaty na strojoch nerobím okamžite a chránim tak duševné zdravie svojich klientov. Ale v princípe očkovanie nespochybňujem...

    Ja sa davam aj proti chripke a dal by som sa hned teraz aj proti korone. Rozumiem opatrnemu pristupu, ale tie vakciny uz dostali miliony ludi, takze momentalne rozhodne nejde o "novy update", ale o vedome zotrvanie s nezaplatanou bezpecnostnou dierou (uz ked to prirovnavame k operacnym systemom). ?

    P.S. znovu odporucam precitat si text z odkazov co som dal vyssie, je to tam vsetko vysvetlene, obvzlast pre "vahacov"

  • Som očkovaný proti záškrtu, tetanu, mumpsu, čiernemu kašľu, osýpkam, rubeole, žltačke a, b, obrne ...

    K tomu nepravidelne chrípka a keď idem do afriky, tak voči nejakej tam rozšírenej pliage sa očkujem tiež.

    Ak bude možnosť a vakcína bude dostupná aj pre normálnu 40+ populáciu tak nabehnem s vyhrnutým rukávom.

    Čo by dala moja nebohá babka (r 1912-2004) ktorej piati súrodenci sa nestihli dožiť ani veku aby mohli chodiť do školy, za také vymoženosti.

    Ale aby som nebol OT, tak ma na montáži potešila pani, keď mi pochválila digitálky.

  • nechcem vam tu móc do toho kecat, ale myslim si ze ockovanie je pre kazdeho dost citliva tema , a neviem ci je prave najlepsie to prave tu posudzovat, nebodaj niekoho za nieco odsudzovat...