Archimede Outdoor

  • Bol by som vďačný za vaše postrehy prípadne skúsenosti s týmito hodinkami.
    Nevkladám obrázok lebo tieto hodinky nemám k dispozícii, ale tu je link >>TU<<

    Tempus Fugit

    • Official Post

    keby mali aspon 43-45mm tak by aj boli take ako na mna posobi cifernik - robustna istota, klasika, decentnost a sportova elegancia. no kedze su to 38-ky, tak akoby sa cela ich podstata minala ucinku... na tenku ruku mozu byt :)

  • "obchodnik-o3" wrote:

    mne sa urcite nepacia,ale moj hlas je nepodstatny...


    Myslím, že tieto hodinky v reále vyzerajú lepšie ako prezentuje základná fotka, preto som chcel nejaké osobné skúsenosti... Fotky detailov vyzerajú fajn, ale priznám sa, že mi tiež niečo na tých fotkách vadí, len neviem čo :cote:

    "misoo" wrote:

    keby mali aspon 43-45mm tak by aj boli take ako na mna posobi cifernik - robustna istota, klasika, decentnost a sportova elegancia. no kedze su to 38-ky, tak akoby sa cela ich podstata minala ucinku... na tenku ruku mozu byt :)


    Veľkosť (39mm) si myslím, že na moju útlu ruku je ideálna. Je to asi veľmi osobná vec, ale po preštudovaní internetu, som dospel k záveru, že veľké hodinky sú viac menej fashion záležitosť - tým sa nechcem nikoho dotknúť, samozrejme je to vo vzťahu k veľkosti ruky a pohodlia... Možno časom (skúsenosťami) zmením názor :hehe: .

    Ešte rozmýšlam nad hodinkami Tissot T-Sport PRC200 Date/Day. Tie sa dajú aj vyskúšať...

    Tempus Fugit

    • Official Post

    je to tak, vacsie hodinky kedysi neboli, dneska su bezne, to mas uplnu pravdu. ja som tiez spociatku vahal medzi (archimede pilot) 39 a 42, a po osobnom vyskusani som si povedal ze 42 niesu velke a budu v pohode. potom som si kupil seika 42 a po par dnoch nosenia sa akosi scvrkli alebo co, proste som chcel nieco vacsie :D ci je to modou, alebo cim, neviem, proste pocitovo mi sedia hodinky v rozsahu 43-46 cca...
    tu mas realnejsie fotky : http://www.in2watches.com/archimede-outdoor/ alebo tu : http://forum.chronomag.cz/index.php?/top…-outdoor-sport/ alebo tu : http://forumamontres.forumactif.com/t107262-archim…nte-aux-fameurs

    • Official Post

    Keby si chcel, mám skladom model s koženým remienkom, môžem urobiť reálne fotky ak ti nestačia tie v predchádzajúcich odkazoch ;) Inak, podľa mňa v skutočnosti nepôsobia tie hodinky nejaké malé aj keď papierová hodnota je malá. No s korunkou štandardných 42 mm.Takže na malé zápästie akurát ;)

  • Ďakujem za ochotu, ale myslím, že foto materiálu je v tých odkazoch dosť. Tie fotky na chronomagu som už videl predtým.
    Porovnávacie fotky by boli fajn, lenže ja som nemal na ruke veľa hodiniek, takže si veľmi ťažko predstavujem čokoľvek. A to je myslím problém všetkých "zelenáčov", takže potom riešime či pilotky 39mm alebo 42mm apod. Isteže je najlepšie hodinky vyskúšať, ale pre toho kto ich vyskúšal desiatky je rozhodovanie úplne iné...
    Pokúsim sa vyskúšať niekde tie Tissot-y a uvidím...

    Tempus Fugit

    • Official Post
    "Roby" wrote:

    Ďakujem za ochotu, ale myslím, že foto materiálu je v tých odkazoch dosť. Tie fotky na chronomagu som už videl predtým.
    Porovnávacie fotky by boli fajn, lenže ja som nemal na ruke veľa hodiniek, takže si veľmi ťažko predstavujem čokoľvek. A to je myslím problém všetkých "zelenáčov", takže potom riešime či pilotky 39mm alebo 42mm apod. Isteže je najlepšie hodinky vyskúšať, ale pre toho kto ich vyskúšal desiatky je rozhodovanie úplne iné...
    Pokúsim sa vyskúšať niekde tie Tissot-y a uvidím...

    Kebyže si v okolí ZV, tak nie je problém vyskúšať aj tie Outdoor ;)

  • "esqueleto" wrote:

    Kebyže si v okolí ZV, tak nie je problém vyskúšať aj tie Outdoor ;)


    Keby sa dali vyskúšať aj tie Archimede Pilot M, resp. Pilot... urobím si služobku, do Žiaru určite pôjdem...
    Mimochodom koľko stojí ťah, to som na e-shope nenašiel.

    Tempus Fugit

  • "Roby" wrote:


    Keby sa dali vyskúšať aj tie Archimede Pilot M, resp. Pilot... urobím si služobku, do Žiaru určite pôjdem...
    Mimochodom koľko stojí ťah, to som na e-shope nenašiel.

    noo,keby si si spravil sluzobku do BA,tak by si mohol skusit moje pilot 42...

  • "obchodnik-o3" wrote:

    noo,keby si si spravil sluzobku do BA,tak by si mohol skusit moje pilot 42...


    To by nebol problém, pretože služobku mám v BA takmer každý deň ;) Závisí to od tvojej ochoty, takže ak bude, niekedy sa môžeme dohodnúť. Potom by som jednoznačne vedel či ísť na 42 alebo 39mm... :super:

    Tempus Fugit

  • Ahojte,

    som tu nový, ale Outdoorky som nosil asi tak 8 mesiacov, pri všetkých možných činnostiach a môžem povedať jedno : nikdy ma nesklamali. Prvá vec, jasná : sú nárazuvzdorné a neboja sa ničoho, ani behu, ani potápania, ani rúbania dreva, piesku, slanej vody, ľadu, no proste ničoho. Nevšimol som si, že by nejaká aktivita mala značný vplyv na ich presnosť (priemerne +3 sek/denne). Môžu sa nosiť aj na rôznych podujatiach, ktoré si vyžadujú istý outfit (mám na mysli svadby, konferencie ap.). Jediný mínus : čitateľnosť v noci je taká poslabšia, ale mi to až tak nikdy nevadilo, a ešte remienok, ktorý nie je najkvalitnejší.

    Rozhodne rozumná kúpa. Čo sa týka veľkosť púzdra s korunkou, neviem... Je pravda, že sú také menšie, ale na zápästí s obvodom 18cm vyzerajú celkom normálne.

    Toto všetko je samozrejme iba môj názor :D

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

    • Official Post
    "Dejinytrávy" wrote:

    Ahojte,

    som tu nový, ale Outdoorky som nosil asi tak 8 mesiacov, pri všetkých možných činnostiach a môžem povedať jedno : nikdy ma nesklamali. Prvá vec, jasná : sú nárazuvzdorné a neboja sa ničoho, ani behu, ani potápania, ani rúbania dreva, piesku, slanej vody, ľadu, no proste ničoho. Nevšimol som si, že by nejaká aktivita mala značný vplyv na ich presnosť (priemerne +3 sek/denne). Môžu sa nosiť aj na rôznych podujatiach, ktoré si vyžadujú istý outfit (mám na mysli svadby, konferencie ap.). Jediný mínus : čitateľnosť v noci je taká poslabšia, ale mi to až tak nikdy nevadilo, a ešte remienok, ktorý nie je najkvalitnejší.

    Rozhodne rozumná kúpa. Čo sa týka veľkosť púzdra s korunkou, neviem... Je pravda, že sú také menšie, ale na zápästí s obvodom 18cm vyzerajú celkom normálne.

    Toto všetko je samozrejme iba môj názor :D

    Toto je najlepšia reklama na svete :super: Teda až na ten posledný odsek :mrgreen: Ale niet nad reálnu skúsenosť. Ani predajca vám nevie povedať praktickú skúsenosť ako je táto..

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Ahojte,

    som tu nový, ale Outdoorky som nosil asi tak 8 mesiacov, pri všetkých možných činnostiach a môžem povedať jedno : nikdy ma nesklamali. Prvá vec, jasná : sú nárazuvzdorné a neboja sa ničoho, ani behu, ani potápania, ani rúbania dreva, piesku, slanej vody, ľadu, no proste ničoho. Nevšimol som si, že by nejaká aktivita mala značný vplyv na ich presnosť (priemerne +3 sek/denne). Môžu sa nosiť aj na rôznych podujatiach, ktoré si vyžadujú istý outfit (mám na mysli svadby, konferencie ap.). Jediný mínus : čitateľnosť v noci je taká poslabšia, ale mi to až tak nikdy nevadilo, a ešte remienok, ktorý nie je najkvalitnejší.

    Rozhodne rozumná kúpa. Čo sa týka veľkosť púzdra s korunkou, neviem... Je pravda, že sú také menšie, ale na zápästí s obvodom 18cm vyzerajú celkom normálne.

    Toto všetko je samozrejme iba môj názor :D

    Díky za postrehy, presne niečo také som chcel počuť - hlavne nejaké osobné skúsenosti :super: ... Aj keď stále mi na tých hodinkách niečo nesedí, možno je to tými firemnými fotkami, ktoré nie sú práve z tých lepších. Dúfam, že ich u esqueleta uvidím naživo (keď sa k nemudostanem)...

    Tempus Fugit