Biatec Watches - hodinky "Made in Slovakia"

  • Ale to je jasný, přece Biatec nebude vyrábět jeden model a jednu velikost. Jen se stále jako dnes už cizinec nějak nesmiřuji s tím názvem i když vím odkud a proč se vzal, absolutně mi nesedí. Teď se vžiju do kůže ostatních cizinců, kteří o jeho odkazu nebudou mít ani páru a jsem u něčeho co mi připomíná Bio výrobky a já jako znalec bych skončil až u Slovakofarmy. Neberte to prosím jako znevažování či nedej bože urážení, v žádném případě, jen je to můj osobní názor jako člověka ,,z venku". Naopak znak a pěkně v kovovém, lesklém 3D provedení, nebo na dýnku se mi líbí MOC a hodně mě oslovuje. Okamžitě se mi promítne celá historie lidstva, ale negativně nepůsobí.
    Jsem to musel napsat, no.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som aj za 40, aj 42...možno aj 44, casom ak bude zaujem, záleži to aj od celkového vzhľadu, dôležitým je vsak aj lug-lug. Na to sa orientuje tiež veľa ludi v poslednom čase.
    S názvom problém nemám, aj keď je pravda, že pre cudzincov to bude hlavolam, veľa však bude takých čo názov ani riešiť nebudú a bude im vyhovovať to ostatné. Samo o sebe je však veľké plus že ide o SK nápad, z časti výrobu atď atď. To si svojich nadšencov najde.

  • Ja sa musím tiež priznať, že sa mi názov nepáči, logo sa mi síce páči, ale chýba mu originalita. Od kúpi ma to ale určite neodradí.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • na mňa robí dobrý dojem, keď dá výrobca na názov svojho produktu svoje priezvisko, lebo keď dá niekto svoje priezvisko na produkt, nechce aby jeho bolo spájané s nejakým nekvalitným šmejdom, pôsobí to na mňa ako keby sa výrobca zaručoval za kvalitu svojou osobou a je na svoj produkt natolko hrdý, že naň s hrdosťou vystaví svoje priezvisko. Avšak neviem ako to vnímajú iní ľudia a záleží tiež na priezvisku aby bolo zaujímavé. Samozrejme nemusí to byť len priezvisko ale kludne aj celé meno. Preto na mňa dobre pôsobia značky ako länge&sohne, ch. ward, patek philipe atď. Názov biatec vo mne však nevyvoláva žiadne negatívne emócie, pôsobí to trochu ako biotech ale len okrajovo, navyše keď sa ten názov spája s históriou, ako tento s tou keltskou mincou, tak s tým nemám žiadny problém.

    • Official Post

    Popravde, ja si nemyslím že meno Kožár alebo Jakubec (bomber66) sa hodí na hodinky. Interpunkcia je tiež problém, hlavne pre zahraničných zákazníkov. Taký pán Steinhart má celkom šťastie na meno. To sa podľa mňa na hodinky hodí vynikajúco. @Johny350, určite sa ale nemusíš báť toho, že sa chcem "anonymne" skryť za vymyslené meno z dôvodov slabej kvality alebo podobne. Dovolím si tvrdiť, že málokto vám ponúkne rovnakú kvalitu, resp. hodnotu za porovnateľnú cenu.

  • Popravde, ja si nemyslím že meno Kožár alebo Jakubec (bomber66) sa hodí na hodinky. Interpunkcia je tiež problém, hlavne pre zahraničných zákazníkov. Taký pán Steinhart má celkom šťastie na meno. To sa podľa mňa na hodinky hodí vynikajúco. @Johny350, určite sa ale nemusíš báť toho, že sa chcem "anonymne" skryť za vymyslené meno z dôvodov slabej kvality alebo podobne. Dovolím si tvrdiť, že málokto vám ponúkne rovnakú kvalitu, resp. hodnotu za porovnateľnú cenu.


    Tak som to vôbec nemyslel, toho sa ja nebojím ani náhodou, preto som aj spomenul že záleží na priezvisku, to máte pravdu to by nevyzeralo bohvieako, možno by sa to dalo nejako nakombinovať Ja&Ko alebo tak ale tiež sa to na Steinhart moc nechytá :D Biatec je historické, má to spojitosť so Slovenskom, ja som spokojný. Koniec koncov v mnohých názvoch hodiniek by sme sa mohli vŕtať keby sme moc chceli a nakoniec to ludia kupujú. Prajem veľa úspechov :)

  • Myslím, že názov je akurátny. Čo sa týka domácich potenciálnych zákazníkov, niektorí aj tak nebudú vedieť, o čo ide a inostrancom je to podľa mňa jedno. Keby sme hľadali a vymýšľali ďalej, aj tak by nič lepšie nebolo. A OMEGU tiež nekritizujeme. Hodinky nerobí meno , ale kvalita a dizajn. Ja to beriem tak, že značka je výsostné rozhodnutie výrobcu a zaujímajú ma iné atribúty.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • Podla mňa sú najhoršie názvy Dwiss, Diveas, Davosa, Parnis, Rodina a samozrejme Invicta. Omega je podla mňa najlepší názov, ktorý nie je menom zakeladateľa.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • ...Hodinky nerobí meno , ale kvalita a dizajn. ...

    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    nemáš plnou pravdu, jen poloviční, je to daleko složitější a právě v době rozběhu značky je její pro všechny dobře znějící jméno navýsost důležité ... ale už to nebudu víc rozebírat. Spíš se nemůžu dočkat představení první kolekce, jejich cenového zařazení, rozdělení hodinek podle použití a tady jsem jako vždy nejvíc zvědav na potápkovou řadu. O kvalitě nemám nejmenších pochyb, věřím, že budou technicky super a obdivně vzhlížím ke každému, kdo se do zrození značky v tomto oboru pustí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pre mna je nazov BIATEC :super: . Ako prve vo mne vyvolal hned spomienku na 5 korunu ak si pamatate (my starsi) :)
    treba kuknut co hovori aj vsevediaci gogel a wiki
    http://www.cez-okno.net/clanok/civiliz…cast-iii-biatec

    A nie ze by som bol nejaky neskutocny narodovec!!! ale pre mna ako som pisal, vyvola spomienku na slovensku 5 korunu a spomienku na Slovenko ked bolo "samostatne" (nie sucast EU a euromena). Malo svoju originalnu menu teda mince s nazvom "koruna" ktora sa razila u nas atd.... pre mna BIATEC slovenske hodzinky :) a slovenska 5 koruna. To mi staci. Kazdy poradny slovak ich musi mat doma :D :D ako korunu :D :D

  • Pravda je subjektívny pojem a dobre znejúci názov taktiež :) . Pri zavedených výrobcoch s výrobkom, ktorý má " meno " je to jedno


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • Pravda je subjektívny pojem a dobre znejúci názov taktiež :) . Pri zavedených výrobcoch s výrobkom, ktorý má " meno " je to jedno


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    Záleží jestli uznáváš Protágoráse a nebo Sókratése, Platóna, Aristotela, s názvem máš pravdu. Je to subjektivní, ale potom je otázka, kolik těch subjektů bude. Jak je to dlouho, co Peter přišel s tím, že se mu nevyplatí stránky ve slovenštině a chtěl by je jen v angličtině. A ano, u zavedených výrobců, kteří mají Jméno, jméno s velkym J, je to jedno. Ne tak u rozbíhající se značky. Ale rozumím tomu, což už jsem psal, proč se vám to líbí. Osobně ten název neumím ani moc vyslovit a ani všemocný Google mi s tím jako cizinci příliš nepomohl. Není to moje volba, není to moje značka, není to můj název a budu jen rád, když se bude vyslovovat s respektem a obdivem. Jenže, jak? Biatic, jak říká Google, nebo Biatek jak mi říká rozum, nebo Biatec jak se to píše. No a to pocházím z jednoho bývalého státu, takže slovenština mi není úplně vzdálená, dokonce jsem někdy i schopen vyhledat chyby. Ale tady potřebuji sám poradit, jak ten název mám číst.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Názov, logo, dizajn a vôbec všetko okolo "brandingu" je celá veda. Musíte však na to hľadieť tak, že my sme nemali desaťtisíce EUR na reklamné agentúry ale za to sa značka zrodila zo skutočnej vášne pre hodinky. Napokon pár návrhov logotypov aj mám od profesionálov a keď budem za počítačom môžem ich zverejniť. No ja som aj tak nebol na 100 % spokojný, takže som si vytvoril logo radšej sám :)

    Je mi jasné, že logo ako aj dizajn hodiniek a iné aspekty ako velkosť, prípadne cena nebude vyhovovať všetkým. Ja by som tiež napriklad nenosil niektoré Omegy, Tag Heuer iba preto že sú to značky. A ešte by som sa vrátil k samotnému vnímaniu názvu značky... Skúste sa odosobniť od zaužívaných konvencií (aj keď sa to úplne nedá) a predstaviť si, že ste nikdy nepočuli meno Rolex, Omega, Breitling alebo Tag Heuer. Mne sa totiž v duchu celkom vynára ako som vnímal najmä posledné dve menované značky keď som ich počul prvýkrát. Pomyslel som si, celkom pekné hodinky ale čo za názov to preboha majú..? Omega sa mi hodila na hodinky hneď, Biatec z pohladu Slováka tiež, no v zahraničnom zákazníkovi to môže vyvolávať zmiešané pocity. Niekomu sa proste páči brunetka a niekomu blondínka ;)

  • Niekomu sa proste páči brunetka a niekomu blondínka ;)

    :) v tom souhlasim, s logem nemám sebemenší problém, zdá se mi super, ale můžeš mi prosím napsat, jak mám vyslovovat ten název? Tak jak se čte. Opravdu si nedělám srandu, od začátku to čtu jako Biatek, ale teď nevím, jestli se to nečte Biatec. Co říká Google je pitomost, to je jasný i mně.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Človek, ktorý neovláda cudzie reči, tiež nevie vysloviť JLC a godziny od nich žerie


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    A stitch in time :D

  • Človek, ktorý neovláda cudzie reči, tiež nevie vysloviť JLC a godziny od nich žerie


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    Napíše mi už někdo prosím, jak se to správně čte??? Děkuji. Pak si to vsugeruji opakováním a začne se mi to líbit a zdát se i údernější.
    Ano JLC dobrý, perfektní příklad, anglán to pěkně zvoře :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1