Biatec Watches - hodinky "Made in Slovakia"

  • Jo, ale to pri pohľade zboku hrá až takú úlohu pri rozdiele priemeru 2mm? Nehovoriac o tom, že pri pohľade zboku Ti veľkosť toho púzdra aj tak zakrývajú/dotvárajú nožičky. Cez šikmý pohľad beriem, že môžu pôsobiť vyššie, no veď uvidíme, necháme sa prekvapiť, aké to bude v reáli.

    jasne, 2mm rozdiely vo vyske pri 40mm puzdre urcite musia byt fest citit. ak si vezmes priemernu vysku puzdra cca 12mm, tak je to skoro 20% rozdiel. ved vieme ako vedia malicke detaily uplne zmenit charakter hodiniek :)
    ako pisu chalani vyssie, puzdro treba brat komplet v 3D vratane noziciek aby to cele dokopy ladilo. a to nielen opticky, ale aj tematicky. oblekovky a univerzalky proste by nemali byt vysoke. je to jedinecny a pekny pocit mat hodinky biatec s mincou vnutri (aj tak to neni origo biatec minca), ale ak sa nad tym zamyslis ako realny kupec a majitel, chces to do vytriny alebo na nosenie? na nosenie by som uprednostnil prakticnost pred nejakou mincou... ale je to len moj pohlad na vec. inemu moze ten pocit ze je vnutri minca, hravo prevazit nedostatok z prilisnej vysky :)

  • Tak môže byť, to neviem posúdiť. Hrúbky 13 mm mám jedny noname, sedia v pohode, ale priemer majú 42, takže je to iné. A 14 mm hádam nebude pre košeľu problém, keď je to pri väčších priemeroch normál hrúbka. Asi kľúčovú úlohu zohrá aj tvar nožičiek, komu ako sadnú.
    Za mňa stále radšej hrubšie s mincou. :)
    Edit: Mišo, tvoje argumenty beriem, ale vravím, ak je tá vizualizácia realistická, na mňa pôsobia dobre

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Pro mne je mince skvělý nápad a klaním se mu, ale jestliže tím utrpí pohodlnost hodinek dal bych přednost tomu co Misoo, pěknému balení s mincí a hodinkám s dýnkem, na kterém bude něco vygravírovaný. Koukám na ně a ta mince se mi opravdu na dýnku moc líbí, sakryš tak ji udělat prostě gravírovanou, protože i na obrázcích je výška dýnka přes čáru. A nejlépe nabídnout obě možnosti, jednu pro Misaa a druhou pro Mateje.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dodatok, nejde už editovať: Fakt je, že teraz som si kukol presne, že koľko majú Eposy, čo mám práve na ruke a sú 39mm a je to 9,1, čo je teda rozdiel... No uvidíme, zatiaľ sa mi tie Majestic veľmi páčia.
    Watchesfan, mne práve na obrázkoch cez čiaru nepríde.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • A když už tak teoretizujeme, což máme zvykem u všech značek, ale nakonec je to věcí výrobce, mně by se líbil průhled na strojek s rotorem, na kterém by ta mince v miniprovedení byla zhmotněna, něco jako tohle, jen kapánek větší a jinak. O žádné opičení by nešlo, motivy na rotoru používá kde kdo, ale mince spjatá s názvem, to by bylo origo :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Je to napísané hneď pod tým.

    Quote

    In keeping with its original technique, it has split these 22K 5N yellow gold coins in half, with one part forming a dial and the other the back of the Heritage Coin Watch.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Z toho jsi chytrej? Já teda ne, rozdělení mince na dvě části, z nichž jadna tvoří číselník a druhá dýnko mi neodpovídá na otázku jak je usazená do toho dýnka.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ale odpovedá na otázku ako dosiahli takú hrúbku s vloženou mincou (aj keď nie úplne).

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • To Spartan:
    To máš pravdu. V jejich případě použili opravdovou minci, což není tenhle případ. Jak vyrobit minci co nejnižší ale hlavně, jak ji potom zakomponovat do obruby dýnka. Ale to je otázka pro konstruktéry, jít to musí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A nešlo by proste do mince urobiť drážku na O krúžok a tak to zalisovať? Neviem akým spôsobom je uchytené sklo ale nejako takto by to malo fungovať. Podľa mňa v tom veľký rozdiel nebude. Veď aj sklíčko ciferníka sa lisuje a je vodotesné a zafír je tiež dosť tuhý a nepružný tak sa nerozťahuje.

  • a ja by som sa na to vyprdol a neriešil to. Hoďky sú to pekné, magori nosia pod košeľou aj tuniaky a neriešia to a niekto raz povedal, že " hin se hukáže ". Neviem, v akom stave je príprava výroby, či vôbec táto rozprava má ešte zmysel, aby ovplyvnila výsledok :pendu:

    A stitch in time :D

  • Má smysl, třeba ne v ovlivnění výsledku, ale rozhodně smysl má a nezmění na tom nic ani kolega Pepescom houpající se v oprátce :) Nebo nás už rozpravy o hodinkách nebaví? Mne jo, třeba jen na teoretické úrovni uvažování, jako v tomto případě.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1