Prosím o radu s výberom naťahovača

  • No, isto sa ohľadom toho budem informovať. Doteraz som hodinky používal pri sprchovaní prakticky denne. V predajni mi ale odporúčali, že mechanické hodinky sa do vody veľmi nenosia, atď.. Tak neviem teraz.

  • Tieto Tissoty do vody vo všeobecnosti rozhodne nepatria, majú len 5 bar vodotesnosť, takže tieto je určite vhodné chrániť pred kontaktom s vodou. Aj keď sú ľudia, ktorí plávajú s 5 bar hodinkami, ale podla mňa to určite dobrý nápad nie je.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • 5 bar vodotesnosť rozhodne neznamená, že ich môžeš zobrať do hĺbky 50m. 50m je s rezervou vhodné na dážď alebo umývanie rúk. Na plávanie alebo sprchovanie je vhodné mať 100m WR a šroubovaciu koruknu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Teoreticky to môže stačiť, ale nie je najlepší nápad skúšať to a už vôbec nie dlhodobo. Tie hodinky na to proste nie sú robené, to je skôr vodotesnosť "keby niečo".

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ak vyrobca garantuje 50m a podla jeho tabuliek je to vhodne na plavanie, nemam dovod mu neverit. Posledne roky nas moda potapiek rozmaznala a ked hodinky nemaju aspon 200m a srobovaciu korunku, tak s nimi nevlezieme ani do sprchy. S viacerymi 50m Casio hodinkami som plaval roky v bazenoch, v mori, "potapal" sa a vsetko bez problemov. Ale uz som tomu nezmyselnemu trendu tiez podlahol, 100m a srobovacia korunka je pre moj dobry pocit uz nevyhnutna :(

  • již jen ten styl hodinek mnohé napovídá, takže sprcha vana, povrchový plácání v bazénu...Ale PROČ??? Takovejch krásnejch levnejch kusů :) na potápění máme a tam bych dělal tlakovky a ... Tyhle bych si v poho sundaval i do sprchy, (jako třeba s vintážníma kouskama to ani jinak nedělám) a máš hned po starosti se servisem, než se Ti zapotěj v dešti uběhne dlouhá řádka let, hodně dlouhá a to už stejně budou po servisu strojku, takže to uděláš v jednom. Do hodinek do kterejch nemusim nelezu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja mám reálnu skúsenosť s hodinkami Police (keď som ešte nepoznal fórum) je tam quartz Miyota, nosil som ich od non do stop asi tri roky. Dva krát v HR na dovolenke - v mori každý den - slaná voda!, plávanie, bazén, sprcha...ojojoooooj. Fungujú stále a nikdy nič nezatieklo. Takže je to asi kus od kusu, znacka odznacky.

  • Zato ja som s 5 BAR Casio hodinkami išiel v Egypte asi 30 cm pod vodu a z ciferníka už bol bazén, takže u mňa jednoznačne 100m + šrovbovacia korunka, inač držím hodinky ďaleko od vody, ale už som počul veľa krát, že boli 50m hodinky aj po plávaní v pohode, ale dosť veľa krát som už počul aj že to dobre nedopadlo, takže to osobne určite skúšať nebudem.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Moje Timexy (tiež WR50m) zatiaľ tiež prežili nespočetné množstvo spŕch, kúpania, plávania (bazén aj more) a aj po 10 rokoch stále fungujú úplne bez problémov.
    Ale v každom prípade si isto nechám poradiť a s tými Tissotmi nebudem pokúšať šťastie :)

  • Pokial mas baterkace,nemas dovod krutit korunkou.Maximalne pri zmene datumu na konci mesiaca.Pri rucnom natahu denne 10otacok korunkou.Aj pri najvyssej starostlivosti o hodinky sa prach do korunky dostane,mazivo v korunke vysycha,tesnenie vysycha a prach posobi ako brusna pasta.Mal som v rukach hodinky renomovaneho vyrobcu este v zaruke,v cene 120000Kcs tak vytopene ze isli do srotu.Videl som zarucny list z predajne CR kde bola povinnost po roku prekontrolovat vodotesnost,pokial nie,zaruka pada.

  • Vodeodolnosť 50m resp. 5 bar podľa normy ISO 2281 znamená aj povrchové plávanie, takže asi tak. Ak máte poškodené resp. Staré tesnenie, nepomôže ani 200m. Pri teste vám skontrolujú momentálny stav, takže ak pôjdete o mesiac do vody, už to nemusí byť pravda. Všetko závisí od konkrétneho stavu hodiniek resp. Púzdra a tesnenia. Odporúčam do vody hodinky za ktorými vám nebude smutno (podľa možností každého súdruha) :)

    Tempus Fugit

  • V prvom rade. Ak sú tie hodinky s koženým remienkom tak už len kôli tomu by som s nimi nešiel do vody. Za druhé sú to skôr oblekovky a preto si myslím že sa veľmi v takom outfite nedostaneš blízko k vode okrem umývania rúk.
    A s tým WR. Ja som mal Seiko 5 so 100m a v pohode zvládli plávanie v bazéne a aj 2,5 m hĺbky a nemali ani skrutkovaciu korunku.

  • Mám ich s kovovým remienkom :)
    Ale už som s tou myšlienkou úplne rozlúčil, len dúfam že sa niekde nezabudnem :D

    Osobne si myslím že raz za čas ak náhodou, tak sa nič nestane. Ale treba si radšej zvyknúť ísť do sprchy bez nich.