Prosím o radu s výberom naťahovača

  • Dobrý deň,
    kúpil som si svoje prvé automatické hodinky Tissot T099.405.11.418.00


    Plánoval som si ku ním vybrať nejaký pekný naťahovač, no po prečítaní niekoľkých tém tu na fóre, som zistil že to s výberom nie je také jednoduché :)
    Potreboval by som poradiť podľa akých charakteristík (samozrejme okrem vzhľadu :) ) mám naťahovač vyberať tak, aby bol vhodný pre moje hodinky.

    Vopred ďakujem za všetky odpovede.

    Lordiik

  • V podstate by si mal vyberať podľa rýchlosti otáčania (ktorá je vhodná pre tvoje hodinky), možnosti obojstranného otáčania, hlučnosti, veľkosti vankúša/nadstavca, na ktorý sa hodinky dávajú a dizajnu. Vybrať to skutočne nie je jednoduché, téma v ktorej som vyberal naťahovač ja je tu: Naťahovač a moja mini recenzia naťahovača, ktorý som si nakoniec kúpil je tu: Ω Spartanova zbierka

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Hodinky majú strojček ETA 6497-1.. Problémom ale je, že netuším akú rýchlosť otáčania pre svoje hodinky potrebujem a takisto neviem, či potrebujem obojstranné otáčanie alebo nie :D

  • Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Hodinky majú strojček ETA 6497-1.. Problémom ale je, že netuším akú rýchlosť otáčania pre svoje hodinky potrebujem a takisto neviem, či potrebujem obojstranné otáčanie alebo nie :D

    ETA Unitas 6497-1 hand-wound
    Tak potom niečo takéto jedine.... či? :D

  • ETA 6497-1 je ale akosi stroj na manuálnych náťah, teda tvoje hodinky nie sú automatické, takže ich nenatiahne žiadny naťahovač. Tie môžeš naťahovať iba prstami, naťahovač by ti nebol nanič.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak toto úplne mení situáciu =O Ja som celú dobú žil v tom, že si kupujem automaty. No nič, v každom prípade mám asi o problém (a investíciu) menej :D

    Aj keď riskujem že dostanem odpoveď ktorú nechcem počuť, tak predsa sa opýtam: Okrem každodenného ručného naťahovania, má tento druh pohonu aj ďalšie nevýhody? Respektívne, obabral som sa veľmi? :D

  • ale ked ta omrzia furt ich mozes predat a kupit automaticke ... :mrgreen:
    hod nejaku fotku na ruke ... tento model sme tu este nemali ci ??


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Fúha, ale toto ma fakt veľmi prekvapilo. Nakoľko som tie hodinky ešte nenosil, celú dobu som žil v tom, že ide o automaty ||

    Hodinky ale plánujem nosiť denne, takže stáť nebudú určite. A keď som schopný každý večer venovať pár sekúnd tomu, aby som dal nabíjať mobil, notebook alebo tablet, tak si isto nájdem čas aj na to, aby som si natiahol hodinky :) A ako som sa dočítal, tak pravidelnosť je základ :)

    V každom prípade veľmi pekne ďakujem za rady páni, ušetrili ste ma od zbytočnej investície do naťahovača :D

    Sú ešte nejaké užitočné odkazy / rady ktoré by som poznať predtým, ako ich začnem nosiť?
    Ďakujem

  • Treba dať pozor, ako si písal, na pravidelné naťahovanie, počet otáčok, s citom, nie hrubou silou. To je celé.
    A už ich začni nosiť teda a hoď sem tam nejakú fotku :] Pozerám na ujovi gúglovi, že im sekne aj pekná čierna kožka, tak neváhaj :mrgreen:

  • Hodinky mám ako darček na moje promócie, čiže sú zatiaľ zabalené doma a toto konkrétne prevedenie s kovovým remienkom som zatiaľ naživo nevidel ani ja :D Bol som sa na nich ale pozrieť v BB, kde ich mali:
    -s koženým remienkom,
    -s koženým remienkom v zlatom prevedení,
    -dokonca mali aj ten novší model (ktorý sa mne ale mne osobne nepáči)

    U mňa ale jednoznačne vyhráva kovový remienok :)

  • Blahoželám k promócii a ku krásnym hodzinám.

    promaster+turtláky+kinetic diver

  • Taky gratuluju, natahování je nejen super, ale vždy máš přehled o rezervě chodu, což u automatu bez indikace nikdy nevíš.
    Ještě, že jsi se tu zeptal co koupit, to by bylo překvápko, že to nefunguje :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ďakujem páni :)
    Doteraz som roky nosil hodinky s baterkovým pohonom, takže to naťahovanie bude veľká zmena :)
    V každom prípade, keď som tie Tissoty videl, bola to láska na prvý pohľad :) To, či sú automaty alebo manuály, by to nijako nezmenilo :)

  • Ďakujem páni :)
    Doteraz som roky nosil hodinky s baterkovým pohonom, takže to naťahovanie bude veľká zmena :)
    V každom prípade, keď som tie Tissoty videl, bola to láska na prvý pohľad :) To, či sú automaty alebo manuály, by to nijako nezmenilo :)

    Je to ideální způsob jak si přiblížit svět mikromechaniky a jestli Tě víc zajímá, jak tvůj strojek bude fungovat, tak mrkni sem:

    Anatómia hodiniek: Ako pracuje mechanický strojček s ručným naťahovaním

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tiež mi naťahovanie imponuje. Vôbec by som nebanoval, naopak. A gratulácia k pekným hodinkám. Už sa teším na foto.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Po prekonaní prvotného šoku, že nejde o automaty sa z toho teším už aj ja :) . Celkom mi zapadá koncept manuálneho naťahovania ku skeleton vyhotoveniu hodiniek.
    Bohužiaľ si na nich budem musieť počkať ešte trošku viac ako mesiac (až vtedy budem oficiálne inžinier :mrgreen: ) . Potom sa samozrejme podelím aj fotkami ^^

    Som veľmi zvedavý na presnosť, hlavne ak budem dbať na pravidelnosť pri ich naťahovaní. Ale to všetko ukáže až čas :rouge:

  • Gratulacia aj odo mna.Rano vstanes,pobozkas manzelku - frajerku a natiahnes hodinky :) alebo opacne.Odporucam aspon raz do roka skusku vodotesnosti.Pri rucnom natahu tesnenie v korunke je namahane ovela viac ako pri automatoch.Neviem ako to ma osetrene servisne stredisko Tissot,ze v zarucnej dobe ziadas o sluzbu navyse.Jeden telefonat to vyriesi.