Jaeger-LeCoultre-Duometre Quantieme Lunaire

  • Jaeger-LeCoultre-Duometre Quantieme Lunaire

    Medzi novinkami značky Jaeger-LeCoultre na tohtoročnom SIHH nechýbala nová verzia modelu Duometre Quantième Lunaire s puzdrom v pôvodnej veľkosti 40.5 mm x 13.5 mm, ale tentoraz vyrobeného z bieleho zlata.

    Nový materiál ale nie je to jediné, čo na seba púta pozornosť. Tú na seba strháva predovšetkým prepracovaný číselník odhaľujúci časti strojčeka Jaeger-LeCoultre Calibre 381 s ručným naťahovaním a dvoma nezávislými mechanizmami - funkčný a regulačný, každý z nich s vlastným zdrojom elektrickej energie s cieľom o čo najlepšiu presnost hodiniek. Strojček pracuje na frekvencii 21.600 kmitov za hodinu, je zložený z 374 dielov, má dva nezávisle na sebe pracujúce perovník a rezervu chodu 50 hodín.

    Lunárny kalendár je v hodinkách situovaný do hornej ľavej stříbřeného opalinového číselníku a jedná sa kompletne o majstrovskú ručnú prácu, vďaka ktorej môžeme sledovať kĺzavý pohyb Mesiaca po oblohe plnej hviezd.

    Cena hodiniek Jaeger-LeCoultre Duometre Quantième Lunaire v prevedení z bieleho zlata je 43.700 Eur.



    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Názoru se meze nekladou ... i když bych právě od Tebe Mišo bych očekával trochu větší rozbor, než jen přirovnání k polodětskému, polodospěláckému seriálu ::d
    Třeba zamyšlení, co je to vlastně ten opalin, nebo tak a podobně :P

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Mam rad skeleton, alebo open heart, ale tu mi to pripada ako: "Tu vyrezeme toto a bude" Neviem v cistom dizajne cifernika od JLC najst tu ich ideu, ze preco a ci naozaj.

  • Mam rad skeleton, alebo open heart, ale tu mi to pripada ako: "Tu vyrezeme toto a bude" Neviem v cistom dizajne cifernika od JLC najst tu ich ideu, ze preco a ci naozaj.

    Neviem v cistom dizajne cifernika od JLC najst tu ich ideu, ze preco a ci naozaj. presne toto ma napadlo...

  • A ja zas som presne opačného názoru :) Open heart ani skeletony nemusím, no v tomto prípade mi to vôbec nebije do očí. Priam by som povedal že klasický ciferník by mi k tomu už tak nepasoval keď vidím túto verziu.

  • Názoru se meze nekladou ... i když bych právě od Tebe Mišo bych očekával trochu větší rozbor, než jen přirovnání k polodětskému, polodospěláckému seriálu ::d
    Třeba zamyšlení, co je to vlastně ten opalin, nebo tak a podobně :P

    preco, ved neni o com, velka parada, no comment... :)
    ale ked mam byt hnidopich, tak by som zrusil ten nazov Cal.381 a dal tam Swiss made, nech to nerusi dokonalu 05-06 stupnicu... :)

  • Já bych se pustil z gruntu do přestavby strojku, hejblátka bych hodil na spodek a do průzorů bych narval krásně zdobená kladívka repetice, která mi u takovejch kousků prostě chybí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • hmm to ano, len to by bolo uz trooosicku financne a casovo narocnejsie prepracovat kaliber :)

    No však to byla jenom moje spiklenecká teorie, já bych jim mohl tak leda NEnasadit korunku, jedině že bych jim nasadil korunu, to by šlo :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • .....................................
    Tak by mě zajímalo, jak se mi do článku dostalo ELEKTRICKÉ ENERGIE, dokonce jsem to po sobě i četl. Asi doma očekávám zdražení proudu nebo co, v každém případě je to blbost.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1