Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov

 • Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov


  Ktoré hodinky sú stelesnením vysokej odolnosti? Po odpoveď si netreba chodiť ďaleko, možno ju máte priamo na svojom zápästí. Casio G-Shock patria medzi najpopulárnejšie pánske hodinky v súčasnosti, za čo vďačia nielen svojej ikonickej odolnosti, ale aj nízkej cene, za ktorú sa dajú tieto hodinky zohnať. Ale verili by ste, že existuje aj špeciálna edícia, ktorá stojí 600-krát viac, než bežné G-Shocky?


  Taká edícia bola predstavená a volá sa Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone”. Ide o limitovanú edíciu hodiniek, ktorú Casio uviedlo pri 20. výročí uvedenia kolekcie MR-G, ktorá sa vyznačuje vyššími cenami. Po dizajnovej stránke sa držia síce klasických princípov a na prvý pohľad vyzerajú podobne ako ostatné G-Shock modely (teda že majú to hrubé telo), no v niečom sú predsa len výnimočné. Casio si totiž dalo záležať na honosnosti, minimálne čo sa výroby týka. Vzhľad hodiniek Hammer Tone bol vylepšený s pomocou techniky, ktorá sa volá tsuiki.


  Ide o techniku, ktorá je veľmi často spájaná s inou technikou, tsuchime-ji, ktorú používali tradiční japonskí kováči po stáročia pri výrobe rukovätí pre katany a iné japonské meče. Touto technikou dochádza k dekorovaniu kovového povrchu klepaním pomocou kladiva. • Jeden čas som o základnej verzií tohto modelu uvažoval, ale nakoniec som prešiel k sérií ProTrek :) Ale aj tieto sú veľmi pekné, ale aj veľmi drahé :)

 • Teraz ma zopár kolegov asi zožere . Keď vidím značku Casio, tak sa mi pred očami vždy vybaví lacný televízor. Takže Casio akosi - niéééé!:mrgreen:

 • Teraz ma zopár kolegov asi zožere . Keď vidím značku Casio, tak sa mi pred očami vždy vybaví lacný televízor. Takže Casio akosi - niéééé!:mrgreen:

  Tak se mi naservíruj, já připravím příbor. Casio dělá pěkný hodinky, který snesou srovnání s cenovou konkurencí Citizenu i Seika. Měl jsem od nich jejich top model, který se dnes bohužel dělá v jiných variantách, Casio Oceanus, luneta, safír, solar, radiocontrol, 200 m wr, chrono...zabalený v parádním titanu a na tahu. A to jsem ještě nezačal o géčkách a jejich využití. No ale taky jsem měl a dosud mám jejich kalkulačku s vědeckými funkcemi a dvěma programy, které šly volně konfigurovat, psal se rok 1981, konkurence těžce držela krok. Jen byly potřeba bony :)

 • Watchi, ale ja viem, že je to tak ako píšeš, ale ....ja nemôžem. Nejde to. Predsudky sú sviňa, ale čo s tým narobím....:mrgreen:

Letisko Sliač