Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov

  • Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov

    Ktoré hodinky sú stelesnením vysokej odolnosti? Po odpoveď si netreba chodiť ďaleko, možno ju máte priamo na svojom zápästí. Casio G-Shock patria medzi najpopulárnejšie pánske hodinky v súčasnosti, za čo vďačia nielen svojej ikonickej odolnosti, ale aj nízkej cene, za ktorú sa dajú tieto hodinky zohnať. Ale verili by ste, že existuje aj špeciálna edícia, ktorá stojí 600-krát viac, než bežné G-Shocky?

    Taká edícia bola predstavená a volá sa Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone”. Ide o limitovanú edíciu hodiniek, ktorú Casio uviedlo pri 20. výročí uvedenia kolekcie MR-G, ktorá sa vyznačuje vyššími cenami. Po dizajnovej stránke sa držia síce klasických princípov a na prvý pohľad vyzerajú podobne ako ostatné G-Shock modely (teda že majú to hrubé telo), no v niečom sú predsa len výnimočné. Casio si totiž dalo záležať na honosnosti, minimálne čo sa výroby týka. Vzhľad hodiniek Hammer Tone bol vylepšený s pomocou techniky, ktorá sa volá tsuiki.

    Ide o techniku, ktorá je veľmi často spájaná s inou technikou, tsuchime-ji, ktorú používali tradiční japonskí kováči po stáročia pri výrobe rukovätí pre katany a iné japonské meče. Touto technikou dochádza k dekorovaniu kovového povrchu klepaním pomocou kladiva.

  • Umělci se v tomto případě vyřádily až moc a nebo akorát, jenom na špatnejch hodinkách. Parádní jsou, ale stále je to jen autorádio :) takže veškerý důvody proč si je zákazníci kupují jsou pryč, ale všechno má svého kupce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov

    Ktoré hodinky sú stelesnením vysokej odolnosti? Po odpoveď si netreba chodiť ďaleko, možno ju máte priamo na svojom zápästí. Casio G-Shock patria medzi najpopulárnejšie pánske hodinky v súčasnosti, za čo vďačia nielen svojej ikonickej odolnosti, ale aj nízkej cene, za ktorú sa dajú tieto hodinky zohnať. Ale verili by ste, že existuje aj špeciálna edícia, ktorá stojí 600-krát viac, než bežné G-Shocky?

    Taká edícia bola predstavená a volá sa Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone”. Ide o limitovanú edíciu hodiniek, ktorú Casio uviedlo pri 20. výročí uvedenia kolekcie MR-G, ktorá sa vyznačuje vyššími cenami. Po dizajnovej stránke sa držia síce klasických princípov a na prvý pohľad vyzerajú podobne ako ostatné G-Shock modely (teda že majú to hrubé telo), no v niečom sú predsa len výnimočné. Casio si totiž dalo záležať na honosnosti, minimálne čo sa výroby týka. Vzhľad hodiniek Hammer Tone bol vylepšený s pomocou techniky, ktorá sa volá tsuiki.

    Ide o techniku, ktorá je veľmi často spájaná s inou technikou, tsuchime-ji, ktorú používali tradiční japonskí kováči po stáročia pri výrobe rukovätí pre katany a iné japonské meče. Touto technikou dochádza k dekorovaniu kovového povrchu klepaním pomocou kladiva.

    Casio-G-Shock-MR-G-Hammer-Tone-Limited-Edition.jpg

    Jeden čas som o základnej verzií tohto modelu uvažoval, ale nakoniec som prešiel k sérií ProTrek :) Ale aj tieto sú veľmi pekné, ale aj veľmi drahé :)

  • Teraz ma zopár kolegov asi zožere . Keď vidím značku Casio, tak sa mi pred očami vždy vybaví lacný televízor. Takže Casio akosi - niéééé!:mrgreen:

  • Casio vyrába televízory??? :D Tak to je novinka pre mňa :)

  • Teraz ma zopár kolegov asi zožere . Keď vidím značku Casio, tak sa mi pred očami vždy vybaví lacný televízor. Takže Casio akosi - niéééé!:mrgreen:

    Tak se mi naservíruj, já připravím příbor. Casio dělá pěkný hodinky, který snesou srovnání s cenovou konkurencí Citizenu i Seika. Měl jsem od nich jejich top model, který se dnes bohužel dělá v jiných variantách, Casio Oceanus, luneta, safír, solar, radiocontrol, 200 m wr, chrono...zabalený v parádním titanu a na tahu. A to jsem ještě nezačal o géčkách a jejich využití. No ale taky jsem měl a dosud mám jejich kalkulačku s vědeckými funkcemi a dvěma programy, které šly volně konfigurovat, psal se rok 1981, konkurence těžce držela krok. Jen byly potřeba bony :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • To vtedy boli časy :)

  • Watchi, ale ja viem, že je to tak ako píšeš, ale ....ja nemôžem. Nejde to. Predsudky sú sviňa, ale čo s tým narobím....:mrgreen:

  • A máme tu rok 1981, všimněte si že nejen programovatelná, ale i tenkrát raritni v tom, že umí i zlomky.

    Tak túto kalkulačku si dobre pamätám aj ja :)

  • Casio? U mňa vyššie než polovica Swiss Made.

    Inhouse kalibre, rada Oceanus top prevedenie.

    Zákazník má Oceanusy cca 10 rokov, zafír bez poškvrny, to je jasné, ale aj puzdro prežilo extrémne namáhanie, chlapík sa roboty nebojí.