Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • To znamená, že tieto zásielky s tým začiatočným L, keďže nie sú evidované, môže hocikto čmajznúť a nič sa nebude diať. Rozumiem tejto veci správne?:?::?::?::langue3:

  • a preco po Vieden je zasielka registrovana ... ? ?

    z Viedne odisla ako neregistrovana?

    Pokial viem, su 2 sposoby sledovania. Jeden pouziva striktne medzinarodne kody a dohody - SK posta sa riadi iba nimi a to je to co vidis na stranke SK posty. Lxxx a ine nie su tymto sposobom sledovatelne. Druhy pouziva nejake nadstandardne/nestandardne sposoby, ktore su casto vyuzivane odosielacou postou a obcas aj tranzitnou - preto vidis cestu az po AT. Kvoli tomu byvaju obcas az niekolko dnove rozdiely medzi "oficialnym" (tandt.posta.sk) a "neoficialnym" sledovanim (17track.net a pod).

    hannes - cmajznut/stratit mozu hocijaku zasielku, reklamaciu riesi vzdy odosielatel a ten pokial nie je blby, nezvoli sposob pri ktorom nedostane naspat ziadne penazie. Kupujuci pokial nie je blby, je chraneny pravidlami eBay a/alebo Paypalu, pripadne kreditnou spolocnostou.

    Cize v podstate sa zatial nic nezvycajne nestalo :)

  • To je ólrajt, myšiak, mne ide o to, že potom tá zásielka, pokým sa vôbec kompletne vybaví k spokojnosti oboch strán, strašne dlho trvá, kým príde. A je tu ešte teda to riziko jej zmiznutia a v podstate zbytočných a dlhých všelijakých prieťahov, kým sa vôbec niekto dostane k svojim prachom či k tovaru. :]

  • To je ólrajt, myšiak, mne ide o to, že potom tá zásielka, pokým sa vôbec kompletne vybaví k spokojnosti oboch strán, strašne dlho trvá, kým príde. A je tu ešte teda to riziko jej zmiznutia a v podstate zbytočných a dlhých všelijakých prieťahov, kým sa vôbec niekto dostane k svojim prachom či k tovaru. :]

    No ale situacia je presne rovnaka ci je to takato "L" zasielka, alebo balik, alebo poisteny list. Kazda moze zmiznut, kazdu reklamuje odosielatel a myslim, ze na kazdu sa caka 30 dni kym sa povazuje za stratenu. Kupujuci ani v jednom pripade peniaze od prepravnej spolocnosti nedostane, idu odosielatelovi. Ak chce mat kupujuci prehlad o celej ceste, musi trvat na klasickom trackingu a v pripade posty z US a mnohych inych krajin si celkom pekne priplati a v podstate okrem vacsieho prehladu a obcas rychlejsieho dodania z toho nic ine nema. Ak teda neratame zvysene riziko preclenia, cim "poistenejsia/sledovanejsia" zasielka, tym vacsia sanca, ze ide rovno na colnicu. Ak chces zarucene bezpecnu prepravu, musis si tovar doniest osobne (ale musime ignorovat moznost, ze tovar stratis sam, alebo ho ukradnu tebe).. :)

  • Celkom nepekne som si rozrazil pravý palec na nohe o koraly. Aj s kusom nechta. Žraloky tu vraj nie sú, tak snáď prídem domov v jednom kuse.

  • Celkom nepekne som si rozrazil pravý palec na nohe o koraly. Aj s kusom nechta. Žraloky tu vraj nie sú, tak snáď prídem domov v jednom kuse.

    Práve čítam že o pár km ďalej žralok zlikvidoval českého turistu...

  • Ak by som dal takyto link, tak by som ho musel supnut do vlakna co ma dnes nenasralo resp. co so mnou vobec nepohlo.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • My nemáme ani satelit. Ja TV vôbec nepozerám, občas dačo cez internet, väčšinou správy a lepší šport. Voľajako nám to nechýba. Teda, TV máme, dá sa pozerať voľná telka, ale je v izbe iba na okrasu.:]