Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • chlapi zo Skansky makaju, ale neviem, ci to stihnu ...

    uprimne? ked to dostala Skanska, tak som veril, ze to mozu otvorit aj v predstihu...

    som zvedavy, ci sa to niekto ponesie zodpovednost. NAKA vraj zasahovala na NDS a odniesla odtial kopec dokumentov.

  • Páni je tu niekto, kto by mi vedel poradit ohladom audia ? cim viac to studujem tym menej som si isty :/

    Chcem k TV kupit stlpove repraky a potrebujem k tomu zosilovac/reciever ? a to uz neviem si dat rady aky vhodny aby nestal 500e+

  • Páni je tu niekto, kto by mi vedel poradit ohladom audia ? cim viac to studujem tym menej som si isty :/

    Chcem k TV kupit stlpove repraky a potrebujem k tomu zosilovac/reciever ? a to uz neviem si dat rady aky vhodny aby nestal 500e+

    Náhodou nie si registrovaný na fóre pretaktovanie.sk? Tam je chalanisko s prezývkou Dunar, ktorý má fakt prehľad v týchto veciach. Vždy keď plánujem kúpiť tv, slúchadlá, zosik či niečo podobné píšem len jemu. :)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Náhodou nie si registrovaný na fóre pretaktovanie.sk? Tam je chalanisko s prezývkou Dunar, ktorý má fakt prehľad v týchto veciach. Vždy keď plánujem kúpiť tv, slúchadlá, zosik či niečo podobné píšem len jemu. :)

    Hm prvykrat o tom pocujem ale pozriem sa tam urcite :)

  • Ja mám k TV pripojené domáce kino Sony už 10 rokov, 5 repro+sudwoofer, to je najideálnejšie riešenie a nemyslím, že je nejak extra drahé, vtedy ma stálo 350 €.

    Na audio posluch mám zvlášť sústavu analógovú Denon, klasika s dvoma repro.

    Prepojené to mám optickým káblom, to TV.

  • Chcem tieto repraky : https://www.muziker.sk/magnat-monitor-supreme-802-mocca - hlavne vyuzitie bude k TV na filmy serialy a samozrejme pocuvanie hudby ci uz cez tv (youtube a pod) alebo cez mobil napr - cize idealne aj bth. Otazne je ale aký reciever / stereo zosilnovac j ek tomu vhodny ? Neplanujem dat za to 500+e preto som pozeral na nieco take ci bude stacit : YAMAHA R- S202 ?

  • Tu máš popísané všetko podstatné a je to len na tebe. Pre mňa je mínus, že má len cinch vstupy a aj tie svorky pre repro sú des. Je to taký základný model, treba si rozmyslieť, že načo to bude slúžiť.

    https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1099-yamaha-r-s202d#

    Ohľadne repro, ak chceš kvalitné, tak si kúp radšej dvojpásmové na nejakých pekných stojanoch, niečo takéto:

  • Téš by sem byl radšik za repro na stojane, ale je to podla mňa drahší alternatíva a Magnat zas neni až tak hrozný...

  • Myslim ze v tej cene po zlave asi nenajdem velmi lepsiu alternativu (239e) a paci sa mi to viac takto ako stlpove 3 pasmo....a toto vsetci hovoria ze je to vzdy kvalitnejsi zvuk ako nejake regalovky napr. Ale teda bavme sa prosim o veci na ktoru sa pytam a to je ten zosik/prijmac....

    Musi to byt reciever ked to davam k tv ? alebo moze byt aj stereo zosilnovac?

    Ako alternativu som mal este PIONEER SX - 10AE ....ale ak viete o niecom lepsiom do sumy 300e budem velmi vdacny za tip.

  • Ok, môže byť aj zosilovač, len výstup z TV a vstup na zosilňovači si skontroluj, aby sa dali prepojiť. Nie každé TV má Cinch výstup.

    A nevybral si zle ani jedno, nepochop ma zle. Len ešte na záver ti chcem zopakovať, že zážitok z domáceho kina by bol lepší ako zo stereo repro a ťa sústava je viac uspôsobená pre tvoj účel. A veľa urobí aj subwoofer ....

    Mal som obe verzie zapojené a odskúšané dlhodobo.

  • Ok, môže byť aj zosilovač, len výstup z TV a vstup na zosilňovači si skontroluj, aby sa dali prepojiť. Nie každé TV má Cinch výstup.

    Momentalne mam obyvacku zariadenu tak ( a nebude sa to v najblizsej dobe urcite menit ) ze nemam kde dat repraky po bodku ani zo zadu, preto mam vyjasnene ze budem mat len 2 repraky v predu a max mozno casom center....

    TV ma HDMI, opticky audio stup a 2 jackove vstupy - jeden je klasicky sluchadlovy vystup a pri druhom pise ze je to naraz vystup pre lavy a pravy reprak....cize cez prevodnikovy kabel jedine..... Tu ale po pravde neviem ci by som ako laik rozoznal kvalitu zvuku ci to dam takto alebo cez optiku napr. ( ta ista tema ze zosilnovac ma len cinch- neviem ci by som ja len tak rozoznal kvaltu )

  • Momentalne mam obyvacku zariadenu tak ( a nebude sa to v najblizsej dobe urcite menit ) ze nemam kde dat repraky po bodku ani zo zadu, preto mam vyjasnene ze budem mat len 2 repraky v predu a max mozno casom center....

    podla mna je dobra volba aj ta yamaha aj pioneer. Neviem na kolko si fajnsmeker ale ja mam Pioneer aj s reprakmi asi 2 roky a som spokojny, zvuk je kristalovy a v panelaku to aj tak nemozem vypekat na plne :)kupoval som to kvoli gramcu ale mam to prepojene s tv a vsetko funguje Ok

  • Nitriansky vetrík zhodil našu brezu 😳 požiarnici šuchli dole aj jej dve kámošky , ktoré sa chceli pobrať za ňou 🥴 ( samo autá sme odtiahli ) a posledná mi zlikvidovala značky “ vyhradené parkovanie ZŤP” 🥶🥵

    A stitch in time :D