Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Áno to je mimo. Dary by mali byť stále oslobodené. Tu však nastáva problém, že keď je to dar a bude treba reklamovať asi to už nepôjde. Ale to neviem.

  • pozeral som ceny. NATO handra z ALI za 1,30 EUR, ta ista handra v DE 8 - 9 EUR. my Europania vieme vazne pobavit ...

    Tak to zial v niektorych pripadoch je, ale s tymi clami a Dph to uz ani z Ciny nebude taka easy cena ;)

  • Áno to je mimo. Dary by mali byť stále oslobodené. Tu však nastáva problém, že keď je to dar a bude treba reklamovať asi to už nepôjde. Ale to neviem.

    Keď kúpim na Ali remeň do ceny tak 15€, tak ho celkom isto nebudem reklamovť. Mimochodom, kúpil som pred dvoma rokmi meš od Geckoty za 72 €, Vraj nemecký. Pred mesiacom mi prišiel podobný z Ali. Pri bližšom skúmaní som žiaden rozdiel nenašiel, iba na spone je nápis Made in China. Ešte aj váha je úplne zhodná. A dal som zaň ...12,50 €, cesta zdarma... ;)

  • Presne tak, malé veci isto nebudeš/nikto nebude reklamovať.

    Ale veľa ľudí nakupuje veci od Xiaomi, či čokoľvek iné. Dokonca bicykle skladačky a tam už by bol problém.

  • Presne tak, malé veci isto nebudeš/nikto nebude reklamovať.

    Ale veľa ľudí nakupuje veci od Xiaomi, či čokoľvek iné. Dokonca bicykle skladačky a tam už by bol problém.

    Pri týchto veciach je to samozrejme iné. Za také sa už aj dnes solí aj clo aj DPH. A vzhľadom na cenu tovaru sa už reklamovať oplatí. Moja si z Číny objednala štvoro šiať. Dvojo došlo, dvojo nie, asi ich po ceste dakto čmajzol. Tak sme to aj predajcovi napísali. Do týždňa nám vrátil prachy s tým, že ak by náhodou došli, aby si ich nechala. Ale neprišli a je to už štyri mesiace. Tie, čo jej došli, boli tu za 3 týždne. ;)

  • my na ALI kupujeme také veci ako na mobily obaly, kryty, sklá, fólie, drobné veci do domácnosti, elektródy k TNS. Značkový obal na ajfon za 6 € a u nás ten istý 26 € - no nekupto

    A stitch in time :D

  • najvacsia tragedia je, ze aj ten obal za 26E bol vyrobeny v Cine ;)

    myslel som to že taký istý s takou istou značkou. Naše eshopy predávajúce tieto veci tiež tam nakupujú. Alebo kopec ľudí na bazoši sa takto živí

    A stitch in time :D

  • Nakoniec sa tá dnešná túra neskončila šťastne. Nie pre moje hodinky, tie nie a nie sa zarosiť, ale pre moju ženičku, ktorá si vyvrtla členok. Tak sme stravili asi 20min.čakaním na sanitku v autobusovej zastávke. Potom cesta na pohotovosť atď.

  • Kua keď sa darí tak sa darí X(

    Hovorí sa tomu radosť zo života... :( Dobre im to otrep o hlavu...Švajčiarom...

  • Tož, áno... když se daří...

    Ak si pamätáte tak takéto niečo sa stávalo na PRIM SPORT-kách v 80. rokoch. V pohode si odcvakol a zas naspäť... No neviem či pri týchto moderných to pôjde tak jednoducho.

  • Bohužiaľ v tomto prípade je to moja nešikovnosť, hodinky mi padli z ruky keď som si ich dával dole. Odniesla to luneta a jeden index. Už sú na ceste k hodinárovi :(

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.