Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • ani mi to tlak nezdvihlo ale ma to vôbec nepotešilo, moje omega seamaster urobili do plusu 2 hodiny za jeden deň :pleur4: ako premýšľam, tak premýšľam, ale na nič som neprišiel. Hneď ma napadol voľajaký magnet, ale o nijakom neviem :pendu: ani som s nimi nebuchol :hurt1: tak asi príčina je voľakde inde

    A stitch in time :D

  • ani mi to tlak nezdvihlo ale ma to vôbec nepotešilo, moje omega seamaster urobili do plusu 2 hodiny za jeden deň :pleur4: ako premýšľam, tak premýšľam, ale na nič som neprišiel. Hneď ma napadol voľajaký magnet, ale o nijakom neviem :pendu: ani som s nimi nebuchol :hurt1: tak asi príčina je voľakde inde

    a nenastavil si si ich rano potme o 2 hodky vopred:D?

  • a nenastavil si si ich rano potme o 2 hodky vopred:D?

    že by ? :ghee: nie zistil som to ráno. Do rána urobili voľakych 30 minút, tak som ich prestavil a večer konec :contrac: závodný kôň slimák :baille:

    A stitch in time :D

  • že by ? :ghee: nie zistil som to ráno. Do rána urobili voľakych 30 minút, tak som ich prestavil a večer konec :contrac: závodný kôň slimák :baille:

    ...asi ti nezostane nez ich odservisovat:(, moze to byt kdeco, najskor pruzina...

  • No Pepe, tohle mě mrzí a nejsou moje. Krásný hodinky. Přeju Ti ať je zvládnou dát dohromady. Kéž by to bylo jen zmagnetování. Onehdy se mi zmagnetovaly Štajni a vůbec netuším kde. Pomohlo odmagnetování, ale šly stejně z baráku. V dnešní době by všechny dražší hodinky mely mít Si a podobně.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pri takej rýchlosti to tak vyzera, inak by skôr meškali alebo zastavovali. Vlások - malý shit ktorý je zle viditeľný aj lupou - stočený do špirály sa jednoducho medzizávitovo spojí a tým zrýchli. Môže to byť zmagnetizovaním ale aj mechanickou deformáciou, napr. pri náraze a pod. Dá sa to narovnať ale treba na to prax a nervy.

    Tempus Fugit

  • Inak ten kremik je super, prave pre toto, potom myslím Certina použila v niektorom modeli vlások nikel/steel Nivachron

    Alebo potom použiť antimagnetic cage ako Damasko alebo Archimede v modeli Outdoor41,

    bónusom sú tvrdené púzdra.

    Tempus Fugit

  • pri týchto seamasteroch je asi problém s otvorením, hodinky majú dve púzdra 8| . Vnútorné púzdro so strojovňou zaisťuje WR 60m a to sa vkladá do pohľadového vonkajšieho púzdra. Korunka je trhacia a strojovňa sa vyberá tak, že sklíčko sa vyfúkne cez otvor po korunke a potom sa vyberú črevá. Aspon tak som to pochopil :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • Pepe, aj ty vieš, že pri niektorých typoch púzdier sa sklíčko vyberá vyfukovaním cez otvor po koruke? To len ja som taký trotel? Vieš koľko mi to trvalo, kým som sa toto dozvedel? ?

    Tempus Fugit

  • pepescom Neviem Pepe, kedy si ich servisoval naposledy a drzim palce aby si nasiel niekoho v NR, ale asi by som to poslal do RS hodinarovi A. Nagyovi, mal som tam tie svoje na komplet servis, stalo ma to cca 100€ a max apokojnost. Pozri si to na nete http://www.alexnagy.sk