Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Ludia poprosim vas o radu. Dnes rano pozriem na moje Orisky a sklicko takmer cele orosene, tak som ich dal hned z ruky a zistil ze dynko je uplne uvolnene. Poslende som ich mal vcera v sprche a od vtedy stale na ruke. Na vo vnutry ani na strojceku nevidno ziadne kvapky vody. Dynko som teda dal dole a hodinky vlolzil do maleho ziplock sacku spolu so silicagelom. Mam ich odniest do autorizovaneho servisu alebo ich necham v sacku aspon 24 resp. 48 hodin a potom len nahodin dynko a zatiahnem (nastroj na to mam, tesnennie vyzera byt v poriadku)?

  • No poradiť sice neporadím, ale moja otázka je: ako sa také niečo môže stať, že sa uvolní zatiahnuté dynko?

    Tie krásne ORIS-ky nemáš až tak dávno. Je to možné, že to z výroby dodali nezašróbované, ako to má byť. Kdo z nás skúša po kúpe hodiniek, či je kryt strojčeka poriadne zašróbovaný, zatiahnutý? Podľa mňa málokto, až nikto...

    Keď to zatiahneš sám, tak skúšku vodotesnosti by som nevynechal (a nech sa už aj pozrú na závity, a po okolí krytu, aby sa ti to zase nestalo...)

  • ako je to mozne neviem ani ja. Napada ma len ze sa to mohlo stat nejakymi otrasmi, alebo moznou prudkou zmenou teplot, ale v podstate ani jednemu som ich nevystavil, teda aspon si nespominam :(

  • ako je to mozne neviem ani ja. Napada ma len ze sa to mohlo stat nejakymi otrasmi, alebo moznou prudkou zmenou teplot, ale v podstate ani jednemu som ich nevystavil, teda aspon si nespominam :(

    že by škriatok hodinár chcel vidieť, ako to tam vnútri vyzerá :?: 8o

    A stitch in time :D

  • Bejt to šunty za pár peněz, hodim to do sáčku s Batavanem a neřešim to. Ale Orisky bych dal taky do servisu, už jen kvuli pořádně udělaný tlakovce.

    Jeden nikdy neví kolik vody se tam dostalo a chytne to i mazivo a td.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak Watchi, ty si teda ten "málokto" ;)

    A nejen dýnko, ale všechny spoje, třeba šroubky na tahu, kontroluju stěžejky i osičky včetně těch ve sponě. Jednou jsem koupil funglovku auto a chyběly tam šrouby. Prostě vše co jde už kontroluju.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • pisal som uz do servis, tak uvidime co mi odpisu, ale asi sa vyletu do Hurbanova nevyhnem

    Predajne majú v Bratislave a Žiline, dá sa to odniesť aj tam...

  • Chalani majú pravdu. Jednoznačne servis. Orisky sú úplne iná liga , ako nejaké plastové Casio za pár korún. A keď je to ešte v záruke, nie je čo riešiť...

  • Ale kamarád myslel za pár korún 😂 nie za 700€

    No ještě že nemyslel ty moje za 800,-

    Dyk já vim, vidíš smajlíka.

    Ty moje nikde u nás nemaj, všude po nich koukám a nedostupné. Až zkapou za 15 let, jestli tu budu, nahraděj je nějaký aktual best Garminy. Nebo do nich koupim novej kapacitor a umřu s nima na ruce. Už se těším :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No ještě že nemyslel ty moje za 800,-

    Dyk já vim, vidíš smajlíka.

    Ty moje nikde u nás nemaj, všude po nich koukám a nedostupné. Až zkapou za 15 let, jestli tu budu, nahraděj je nějaký aktual best Garminy. Nebo do nich koupim novej kapacitor a umřu s nima na ruce. Už se těším :)

    Tie tvoje mi ani na myseľ neprišli...to je tiež iná liga , ako tie, za 15 evri... ;)

  • Aj ked to sem nepatri, to co sa stalo v nocnych hodinach na vychod od nas muselo zdvihnut tlak snad kazdemu a nedá sa to popisat ziadnym vyrazom, aj ten najhorsi by bol len miernym odvarom...Dufam ze sa svet neocitol na prahu WW3, aj ked to zial nie je nepravdepodobne ;(