Hodinky chrono watch 709

  • roman,hlavne sa musis rozhodnut co vlastne chces
    je rozdiel medzi len niecim co ti ukazuje cas alebo hodinkami z ktorych budes mat radost ked budu na ruke...urcite to chalani tu na fore tak citia ;)

  • Nuž, na to viem povedať jedinú vec, čas pravdepodobne ukazovať budú. Myslím, že od hodiniek za 25 € si viac ani nemôžeš želať. Skutočne neviem, čo Ti poradiť, lebo neviem, čo chceš. Ku reklamným kecom doplním pár postrehov: o odolnosti, že vodotesnosť do 3 ATM je odolnosť voči dažďu, potu a snáď aj umývaniu rúk. Či sú športové a pritom elegantné je vec subjektívna a z toho mazanca čo je na stránke pre mňa ťažko rozpoznateľná. A to, že potešia každého muža, to nebude určite pravda, aj keď priznávam, že ak by som ich dostal, tak úprimná snaha ma potešiť by mi radosť urobila, ale to aj sáčok gumených medvedíkov a tomu by som sa potešil viac.
    V tejto cenovej kategórií nemáš veľmi čo stratiť, záruku pravdepodobne prežijú, aj keď ja by som si hodinky z kníhkupectva nekúpil ;) .
    PS: Som presvedčený, že ak by si nám priblížil svoju predstavu, vedeli by sme nájsť optimálnejšie riešenie, možno aj do 25 € :) .

  • Spen!!!!! 25.-€???? Ale no! ::d Roman by mal mať jasno ani nie v štýle či funkciách ale v cene do akej je ochotný ísť. Najprv uvažoval nad cca 380.-€ a najnovšie 25.-. Hmm. Takže roman daj cenu štýl použitie a chlapi mozu ísť na to.....

  • "misoo" wrote:

    Ved za 25,- neviem ci kupis remen... :)


    Tak Ty a Ja nie, ak si však prejdeš nejaké tie shopy zistíš, že do 25 € kúpiš nejaké Casia a nejaké periférne značky. Samozrejme nebude to terno, avšak skús sa pozrieť na ruky "normálnych" ľudí a zistíš, že väčšina má hodinky pod 50 € a ukazujú čas presnejšie ako Tvoje Štajny a tým ľuďom to stačí. Čas zliezť z trónu medzi ľud chalani, o chvíľu sa vám nebudú zdať hodinky pod 300 € a časom sme chr.....g. Tým nechcem povedať, že nákup hodiniek do 25 € niekomu odporúčam, ak však chce minúť peniaze na také hodinky, dá sa kúpiť aj niečo lepšie ako noname hodinky, čo sa nakupujú na kilá a ja osobne poradím najlepšie, ako budem vedieť.

  • je to tak, uz sme riadne poznaceni... :rouge: 8/ ale za 25,- by som si hodinky nekupil ani keby som bol akokolvek "normalny", vzdy si pred kupou nejakej veci (hodinky, telefon, telka, auto...) nastudujem ako to v danom obore chodi a nekupim prve co mi padne do oka. hej, za 25,- sa daju kupit zakladne casiovky, ale ak si priplatim dalsich 25,- tak to uz budem mat aj na vyber a mam moznost si volit a vyberat. myslim ze Roman spravil dobre ze sem zavital, to znaci ze ma o vec zaujem a dufam ze si spravi trochu prehlad ako som si spravil ja a kupi to, co mu vydrzi, nielen z hladiska techniky, ale aj ze ho hodinky neomrzia :)

  • Nemyslím si, že Roman chce skutočne hodinky za 25 €, keď bol ochotný dať vyše 300 za ten "diamantový" paškvil. Chcel som jeho aj iných povzbudiť, aby sa nezdráhali napísať svoje požiadavky na hodinky a že im pomôžeme a nemusia to byť hodinky v cene osobného auta. Som si neuvedomil, že tu je každý osvietený odborník a človek čo chce hodinky za 25 € nestojí ani za odpoveď k veci.

  • ano, myslim ze najvacsim "problemom" zaciatocnikov (za ktoreho povazujem aj seba) ze nemaju ucelenu predstavu co od hodiniek vyzadovat. napr. aj ja, vytesujem sa z novych Steinov len par dni a uz teraz viem, co mi na nich vadi a chyba... nemam na mysli one definitivne hodinky, ale samu podstatu hodiniek ako takych, nemusia byt definitivne ale take aby majitela plne uspokovali. vela veci sa da zistit na internete (fora, obrazky, videa...), ale nazivo je nazivo. napr. sam som zistil, ze za najpodstatnejsiu vec na hodinkach povazujem celkovy tvar a velkost puzdra. nezalezi mi az tak na ciferniku, na strojceku (vramci mechanickych samo) ako na celkovom tvare hodiniek. mohol som precitat a aj som precital kvanta clankov, recenzii, rozhovorov, videl milion obrazkov, no toto mi akosi doslo az ked som vystriedal dvoje hodinky... :)
    snad sa Roman coskoro ozve a budeme mu moct s tymto poradit nech ho to stoji co najmenej penez a usilia :)

  • ....roman a tak ma napadlo že by si si mohol pozrieť http://www.toptime.sk a tam by si mohol začať. Myslím že by to mohol byť tvoj odrazový mostík......... A potom ta chalani už nasmeruju.......

  • Hmm,tak se mi to zase nepovedlo vybrat správné hodinky,tak budu hledat dál.A jakou mám představu?No,chtěl bych nejspíš asi nějaké švýcarské hodinky (jsou nejlepší!?)cena tak max 6000kč,a ted nevím jak to mám napsat (nevím jak se těm hodinkám říká?)no prostě aby nebyli na baterku.Díky všem za rady! :)

    • Official Post

    Skus ceknut toto, tu sa dozvies kopu veci o hodinkach, co a ako funguje, atd... http://www.hodinkomania.sk/viewforum.php?f=5
    Svajciarske za 6000 czk nepoznam, ale som tiez zaciatocnik, takze este nemam prehlad. Snad poradia tunajsi machri :)
    V tej cene odporucam pozriet znacky ako Seiko, Orient... su to "len" japonske, no kvalitou su plne zrovnatelne. Tu mas nap. nejake automaty od Seika : http://www.altro.cz/sei_automat.html

  • Tak ako načrtol misoo, spojiť všetky požiadavky v cenovom strope do 6000 CZK nevidím reálne.
    Takže zváž a urob niektorý z týchto kompromisov:
    1. Zvýšiť rozpočet (odhadom aspoň na 9000 CZK, čím viac, tým lepšie :malin1: )
    2. Upustiť od požiadavky švajčiarskych hodiniek (v tom prípade sa ponúka ako bolo spomínané Seiko resp. Orient z japonských hodiniek, prípadne pár modelov od Laco z nemeckých hodiniek, Vostok Europe a pod. z ruskej resp. kvázi ruskej produkcie atď. - v tejto cenovej kategórií by som odporúčal niečo od Seiko)
    3. Upustiť od požiadavky na mechanický strojček (teda siahnuť po niečom na baterky).
    4. Poobzerať sa po hodinkách z druhej ruky (dajú sa zohnať aj veľmi zachovalé hodinky za veľmi rozumnú cenu).

    Pokiaľ by sa Ti chcelo, prečítaj si články na ktoré odkazuje misoo, ale pozor, tu končia srandy, reálne hrozí závislosť na týchto úžasných strojoch ukazujúcich čas, ak pochopíš ich "dušu". Takto to dostalo aj mňa, pár rokov dozadu som hľadal hodinky do cca. 200 € a odvtedy sa mi to fest predražilo :pendu: .