Rolex - Baselworld 2016

  • Rolex Daytona Cerachrome
    http://www.rolex.com/watches/baselw…500ln-0001.html
    https://www.hodinkee.com/articles/the-n…cerachrom-bezel

    Rolex Datejust 41
    http://www.rolex.com/watches/baselw…26333-0010.html


    Za mňa sú obidve tieto hodinky úplná paráda. Nič im nechýba. Jedny z týchto dvoch budú moje definitívne hodinky, nič iné pre mňa už nemá význam kupovať. Tieto daytony sú pre mňa momentálne jediné dokonalé hodinky na svete. DJ41 s novým movementom 3235 a jubilee braceletom s oyster clapsom tiež super... som maximálne spokojný s tým, čo toho roku Rolex predstavil, tie DJ som čakal, ale tými Daytonami na prekvapili.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Okrem subov ma R nechavaju pomerne chladnym, ale vzhladom k cene a cielovej skupine je to jedno obom (ne)zucastnenym stranam :)

    K tomuto, veľmi zaujímavo špeicikovanému diplomatickému názoru sa pripájam :mrgreen:

  • Veď nikde nie je napísané, že sa to musí páčiť všetkým.
    Ja som o Daytonách s keramickou lunetou písal keď ešte v septembri, keď ešte neexistovali takže sa mi samozrejme páčia najviac, ako to ide. Konkrétne tu: Aké hodinky by ste chceli mať ?

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Velmi pekne, tieto Daytony sa mi pacia viac ako predchadzajuce. No napriek tomu sa pripojim k lordsoftovi s tym, ze nechapem preco by Daytony mali byt dokonale hodinky. Vie to niekto odovodnit?

  • Asi nie, aspoň ja to neviem odôvodniť. Ani si nemyslím, že by to mali byť všeobecne dokonalé hodinky. Je to len subjektívny pocit. Páči sa mi na nich proste všetko, estetika, techonológia, mateirály, proporcie, rozmery, komplikácia, zameranie... nič by som nemenil. Možno tam mohlo byť o riadok menej textu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Podľa mňa pri tejto značke hodiniek robí strašne veľa psychológia a zvučné meno. Možno to nie sú dokonalé hodinky ale majú dokonalé fotky a marketing. Keď by napríklad takéto hodinky neexistovali a ja by som zajtra vydal identické hodinky pod neznámym menom novej značky, myslím, že nikto by z nich nebol nejak extra ohúrený alebo že by dokonca spadol na zadok:-) Je to proste Rolex faktor...

  • V tomto prípade musím jednoznačne nesúhlasiť. Tieto Daytony by mňa osobne uchvátili, aj keby ich robilo Casio. Samotný Rolex pre mňa nie je moc sympatická značka, ich hodinárska história v skutočnosti nie je nič moc oproti konkurencii, je tam samozrejme veľa marketingu a ešte sa to aj veľmi úzko spája so snobstvom, ale keď tie hodinky vidím, nemôžem si pomôcť a musím uznať že ich hodinky, ktoré spravili za posledné dva roky sú presne také, aké by podla mňa mali byť. Konkrétne Oyster Perpetual 39, Day-date 40, Daytona, Datejust 41 a Explorer. Radšej by som to povedal o Omege, ktorá je mi sympatickejšia, ale bohužial nemôžem.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ten je na úrade vlády.

    Po pár dňoch sa mi dosť začína páčiť aj toto:

    Na prvý pohľad mi to moc nehovorilo, ale čím viac sa na ne pozerám, tým viac sa mi páčia. Niečo ako u Oyster perpetula 39. Aj cena je realtívne znesiteľná, aj keď nadšený z nej nie som.
    Monochrome robia podla mňa najlepšie fotky zo všetkých magazínov.
    https://monochrome-watches.com/rolex-explorer…e-photos-price/
    A tieto dvoje...

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Rolex je svět sám pro sebe, buď ho chápeš, nebo jdi dál.
    Mám dvoje chrona která se mi opravdu líbí, Daytony a klasický můny, ani jedny nemají datum. U dayton dobře, nikdy bych si nemohl dovolit něco takovýho koupit, u můnů škoda.

    Víc a víc uvažuju nad roládama, ideální velikosti, univerzálnost, zatím stálý nárůst cen. Škoda jen, že jsem se nezbláznil po 2.sv. válce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1