Seiko 5actus vintage

  • Myslim, ze si zasluzia vlastne vlakno :) Vintage Seiko 5actus z cca 1970. Plne lestene 37mm puzdro so skrytou, zapustenou korunkou. Strojcek ma iba automaticky natah, ale oproti dnesnej low end Seiko produkcii disponuje hackingom. Nastavenie dna v tyzdni mozne iba tocenim korunky o 24hodin, ale datum sa da prehodit bleskovo zatlacenim korunky do pozicie "-1" (0: hodinky idu, +1: nastavenie casu). Prijemna vychytavka :) Dizajn si dovolim tvrdit, ze je nadcasovy (manzelka ich sice nazvala "dedkovske", ale nesuhlasim s nou :) ). Na svoj vek a low end zaradenie maju pre mna takmer nepochopitelnu uroven detailov - indexy a rucicky by som s prizmurenym okom (no mozno treba prizmurit obe :) ) prirovnal ku Grand Seiko. Vysoko lestene plochy s roznymi uhlami, v strede cierna farba, ktora nielen vyrazne napomaha citatelnosti na "sunray" striebornom ciferniku, ale v urcitych uhloch vytvaraju iluziu vznasania sa v priestore. Na foto sa to zachytit neda, hodinky treba chytit do ruky a rozne natacat a kochat sa :) Pre mna maju iba jednu vadu - velkost, resp. malost. Na 19mm kroko remeni mam pocit, ze som omylom zobral zenine hodinky. S napasovanym 20mm shell cordovanom su uz "muznejsie", ale stale to nie je ono. Ide pravdepodobne hlavne o zvyk, kedze najmensie hodinky mam tusim 42mm, ale zatial som sa s nimi nestotoznil. Tak lezia na stole a kazdu chvilku na ne pozeram.. :)

    Zopar mobil foto:

    Takyto wristshot mi vravi, ze je vsetko OK, ale neviem sa zbavit pocitu, ze su mi male :)

  • Hodinky sú veľmi pekné. Keby neviem že je to vintage tak si to nedovolím ani len hádať. Vyzeraj maximálne aktuálne :) A čo sa týka toho wristshootu tak ťa musím len utvrdiť v tom že ti sedia a vyzerajú veľmi prirodzene. Takže si na ne radšej rýchlo zvykni lebo by to bola veľká škoda poslať ich preč :)

  • Su super, ale ani po par hodinach na ruke to nezvladam. Skoda ich, ale idu do sveta :) Pozitivna sprava je, ze som usetril dost vela eur - presvedcil som sa, ze hodinky pod 40mm naozaj nie a tym padom mozem vypustit z hlavy vsetky cenovo dostupne Tudor a Rolex :D

  • Ja si myslim ze na tej fotke ti sedia uplne perfektne. Iste, ked si zvyknuty nosit hodinky take, ze ti pokryvaju celu hornu plochu zapastia, budu sa ti zdat 37mm male. Je to po pocite a osobnych preferenciach...
    Napriklad take Expy 36mm nosili a nosia aj velki chlapi :)

  • Hodinky musia svojho majitela tesit a nesmie tam byt ziadny rozpor.
    No zjavne sa dostali do starostlivych ruk a ostanu na fore, ak si dobre vsimam :)