• Sedím a študujem, Din 8310 je prakticky to isté ako ISO 2281, ktoré sa zaoberá vodotesnosťou hodiniek. Keď k tomu pridáme vnútorné antimagnetické puzdro a to sa nemusíme baviť o tom, že antimagnetismus využijeme častejšie ako 1000m WR, keramická ložiská lunety s tesnením, oceľ, ktorá môže obsahovať iba minimálne stopy niklu, preto je antialergická a ďalšie konštrukčné vychytávky, ako odolnosť voči chemikáliám, tak sa mi Damasko javí ako najlepší mechanickí pracanti na každý deň v chemickom, tak elektronickom priemyslu. K tomu DIN 8308 a odolnosť voči UV a môžem robiť vykopávky v Egypte. V cenách základných modelov hľadám a nedarí sa mi nájsť konkurenciu, ktorá by obstála. Trochu kritiky na ťah, konštrukčne zrejme rovnako vymakaný ako hodinky, ale cca 17 tanierov v českých je strašná pesnička, vzhľadom napríklad k Oris, kde je za cca 5,5. Vzhľadom, že ide o Damasku, akceptoval by som cenu cca max 12 ... Ťah mi nikto nenúti, základ je s remeňom a aj tam sa Damasko ženie pred konkurenciu, je urobený tak, aby mi tŕňovka nesedela priamo na ruke. Sakra Švajčiari, čo s tym urobíte a nechcem od vás počuť nič takého, že máte porovnateľné modely, možno, ale už v neporovnateľných cenách základných modelov Damasko.


    A tak se zeptám minulých i současných majitelů, jaké jsou vaše zkušenosti s touto značkou?

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ...za 3 roky s DA34 jen samá pozitiva...zatím jsem nenašel žádné jiné, které by je nahradily. Proč? To už bylo 100x omílané na chnmg fóru. Kdyby se dal dát nový kalibr 3255 z rlx do DA34, už bych nic nehledal. Nebo jestli Konrád dokáže dát "svůj" manuál-automat do menšího pouzdra, tak je taky hotovo.
    ...a jak říká jeden kamarád: "Pretoze ich nosia fasa chalani!"

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • ...kucí, podívejte se, kolik stojí tah u IWC, rlx atd...já říkám, že není drahý. Zvláště, když uvidíte naživo, jak se vyrábí a už vůbec neberu v potaz z jakého materiálu je vyroben.

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • Ťah drahý určite je, hlavne vzhlad na cenu hodinik, ale viac mi na ňom vadí, že nemá žiadnu možnosť mikronastavení. Mne na Damasko vadí akurát nízky grade stroja (v základných modeloch), ktorý je vo velkom kontraste so špičkovými technológiami použitými na ostatku hodiniek. To ma zatial trochu odrádza od Damaska a preto som na ešte nerozhodol či DA36 alebo Sinn 856. A ešte ma odrádzajú Damasko fanatici na chronomagu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • …to jsem i já!

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • ...nechapu cenu hodinek x kalibr ETA. Takze je lepsi, kdyz hodinky s ETOu stoji cez 3k€?

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • Mi eta v hodinkach do cca 1,4k€ vubec nevadi. U Valjoux do 3k€.

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • Nepíšem nič o cene ani o tom, že nechcem ETA. Chcel by som ale vyšší grade ak to má byť 2824 alebo radšej 2892 / Sellitu SW-300, ktorá je v SInn 856, za čo by som si kludne aj priplatil. Damasko tam dáva 2824 v nízkych gradoch a regulácia podla toho, čo som čítal nie je nič moc.
    Ja smozrejme uznávam kvality hodiniek Damasko a aj užvaujem o ich kúpe, ale v žiadnom prípade ich nepovažujem za najlepšie hodinky na svete.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Na chronomagu je to bežné. Tam Damasko niekto porovnaával aj s Patek Philippe a Vacheron Constantin.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches


  • …ale no tak.

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • Na chronomagu je to bežné. Tam Damasko niekto porovnaával aj s Patek Philippe a Vacheron Constantin.


    …porovnavaly se nektere konstrukcni a materialove prvky. Ne cele hodinky. Je treba cist pozorne a nedelat ukvapene zavery.

    Damasko DA34, Seiko Moving Design 2x, Seiko SRP 043, Casio PRW 3000, Omega Dynamic. Vintage: Seiko Sportsmatic, Seiko DX, Prim Sport 1 (2x), Omega Dynamic (vintage), Omega Seamaster Calendar, Omega Seamaster Cosmic, Cortébert, Ulysse Nardin, Seiko SQ, Onsa 2x, Ricoh Medallion, Wostok, Casio Telememo, Kapesní: Cortébert, Omega, Titus. Dámské: Omega Dynamic (vintage), Muhle Glashutte Lady 99, Casio Baby G, Seiko Alba Riki Watanabe, Casio Felité a quartzky.

  • Áno, je to vytrhnuté z kontextu, ale aj tak uctievanie Damasko hodiniek zo strany ich majiteľov prekračuje zdravú mieru. Teším sa z relatívnej presnosti tvojich hodiniek, ale ako som písal presnosť mechanických hodiniek u 2824 je o šťastí a stále by som chcel vyšší grade alebo vyššiu triedu.

    BTW v pravo dole máš tlačítko "Editovať", ak chceš niečo do príspevku doplniť po čom, čo si ho zverejnil.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • nechcelo sa mi pisat ako prvemu odpovede. ano som lenivy. pockal som si a vsetko potvrdzujem :) puzdro znesie viac ako sa zda, antireflex som casom prestal riesit, skrabance predsa vytvaraju charakter :saint:
    tah nie je drahy, to len zakladne modely su take lacne ze je potom cudne ho za "tolke" peniaze dokupovat =O
    nizky grade? - elabore v da36tkach je v pohode, prvy rok nosenia som mal presnot asi 3s do plusu, teraz sice u mna trosku hapruje ale po zostelovani to bude zase dobre. Po takmer piatich rokoch im to nevycitam, kiez by tam stale davali topgrade ako pred rokmi.
    mat vacsiu ruku uz mam na nej inhouse a tam je to o niecom inom.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • nizky grade? - elabore v da36tkach je v pohode

    Ono to práveže nie je ani Elabore. Používajú najnižší grade Standard. Až potom je Elabore, Top a Chronometer.
    http://forums.watchuseek.com/f8/damasko-da3…tml#post4293821

    Okrem toho mi na DA36 ale v podstate nič nevadí, jediný problém je, že existujú Sinn 856 s SW-300 (ekvivalent 2892-A2), 200m WR, ešte tvrdším povrchom, pohlcovačom vlhkosti a na ťahu, ktorý má pre mňa lepšie zapínanie sú ešte aj lacnejšie. Dakasko sú mi ale trochu bližšie dizajnovo, takže neviem, ktoré z nich zobrať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • jednoducho povedane, kazdy vie preco si ich kupuje...
    mal som ich rok a bol som maximalne spokojny s presnostou aj s pohodlim, ktore ponukali pri dennom noseni
    je dost mozne, ze sa k nim zase vratim...

  • Ono to práveže nie je ani Elabore. Používajú najnižší grade Standard. Až potom je Elabore, Top a Chronometer.http://forums.watchuseek.com/f8/damasko-da3…tml#post4293821

    Okrem toho mi na DA36 ale v podstate nič nevadí, jediný problém je, že existujú Sinn 856 s SW-300 (ekvivalent 2892-A2), 200m WR, ešte tvrdším povrchom, pohlcovačom vlhkosti a na ťahu, ktorý má pre mňa lepšie zapínanie sú ešte aj lacnejšie. Damasko sú mi ale trochu bližšie dizajnovo, takže neviem, ktoré z nich zobrať.

    ked som kupoval svoje tak som dal dotaz do damaska aky grade ety je v nich a odpoved bola elabore. predtym davali iba top grade, no vzhladom na obmedzene dodavky to uz nebolo dalej mozne. pravdu by som zistil len otvorenim. tie sinn 856 su fajn, maju vyspelejsi strojcek, kludne by som ich nosil, maju aj o nieco malo tensie puzdro. na tahu su sice len o par desiatok eur lacnejsie ako da36tky no pri porovnani na kozi je rozdiel cca 330 € v prospech damasko a to moze byt pre niekoho rozhodujuce. nemyslim si ze je dolezitejsia este vacsia tvrdost povrchu pretoze zakladne damasko puzdra su tvrdsie ako celok, nie len s tvrdsim povrchom ako to robia ini.

    ak by si mal tieto dva modely v rozhodovani vyberaj take, ktore sa ti viac pacia. :)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-