Orient divers 2016

  • Konecne sa zbavili extra uzitocneho tlacitka a hodinky vyzeraju ako mali vyzerat od svojho prveho uvedenia na trh :) Este by mohli sudruhovia okopirovat snahu ich US kolegov a pridat zafir, plne clanky tahu a lepsiu lumi. A ked mi splnia moje sny o keramickej/zafirovej lunete, prepacim im aj logo a rozpredam zbierku hodiniek, lebo som nasiel svoje "dokonale" :) Zatial su top kandidat na dovolenkove hodinky roku 2016.

    Orient Ray II

    Orient Mako II

  • Tie mako sú fakt parádne...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ja asi vezmem vytunene ray, bud od vyroby alebo nemeckych sudruhov. Skoda, ze som o nich nevedel pred tyzdnom, akurat mi dosiel zafir a 4r36 na skx. A vsak neva, nebude prvy krat co by som mal viacero "rovnakych" hodiniek :D

  • Prerabat idem SKX399, uz cakam len na korunku a poputuju "pod noz" :)

    Seiko PMMM (poor man's marine master) mi dlho nedali spavat, ale vysledna cena a narocnost zohnat diely ma vyliecili :) Inac ta keramicka luneta je otras, ide o R kopiu vratane skosenia, na SKX to bez specialneho extra klenuteho zafiru "nepasuje". Momentalne vkladam nadej do noveho "yobokies" z Polska, slubil zafirove vlozky do lunety behom par mesiacov.

    Orient Ray su podobne a pokial by boli "dokonale" rovno od vyroby, odpadaju tuningove problemy a navysena cena. Za mna palec hore, extra tlacitko bola jedina vec co mi vzdy zabranila ich kupit :) Snad poriesili problem s datumovkou a nebude po case padat hore/dole ako pri starom strojceku.

  • No fasa :] Si to sem ani nemal dávať :) Teraz budem mať dilemu, či nemám vymeniť Rayky za novší model. Alebo si ich nechať, lebo s "prídavným gombíkom" už nebudú? Alebo k ním dokúpim obyčajné MakoII? Možno keď ponechajú farebné variácie, tak žlté, alebo oranžové, alebo čierne? hmmm :huh: joooooj ?( :D
    Sú nejaké ďalšie info? Stroj je tam komplet nový, alebo len vytunili starý kaliber? Hacking náhodou nebude?

    Moje Rayky sú pre mňa jedny z najobľúbenejších hodiniek. Mal som šťastie na presný strojček. Cez deň urobia na ruke -3sec a potom večer keď ležia na zadnom veku, alebo v krabičke tak nadbehnú +3/+5, t.z. že sa potom cez deň zase "zosúladia" a tým pádom idú stále presne. ^^ Veľkosť a tvar je veľmi príjemný. A pretože sú to lacniaky tak ma nejaké vlasočnice a škrabančeky na ťahu a púzdre netrápia (luneta a sklíčko je stále bez poškvrny). Sú to také správne potápkové tooly a naviac aj celkom elegantné. Vadí mi len to exotické logo a ťažšie idúca luneta, ale už som sa s tým naučil žiť. :D Aj dnes ich mám v práci na ruke (prikladám foto).


    OT: don2008: Ten Seiko SKX mod je brutálny! :ghee: To sa vážne robia keramické lunety na SKX? Aj pepsi na 009tky? Žeby som tunil? Ale už nebudú potom pôvodné, originálne :/ Alebo dokúpil nejaké vytunene 007? Aj ten ciferník so striebornými oramovanými indexamy je super. X/ Aaaach jaj...

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Tak ja musím ísť v tomto prípade proti prúdu a prehlásiť, že sa mi ten Sub C mod nepáči ani trochu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak ja musím ísť v tomto prípade proti prúdu a prehlásiť, že sa mi ten Sub C mod nepáči ani trochu.

    jestli napíšeš, že to rámování indexů se Ti nelíbí, tak už Ti neuvěřim ani slovo :|

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Páči sa mi aj ciferník, aj rámovanie indexov, aj luneta, aj ťah, ale nepáči sa mi to všetko dokopy. Celkovo sa mi už nepáči nič, čo chce byť Submariner ale nie je to Submariner (okrem GMT master a Yachtmaster). Ak si požičajú nejaký dizajnový námet starý 60 rokov, ešte to viem prežiť, ale lunetu okopírovanú 1:1 z aktuálne predávaného modelu nie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Toto farbičkovské sa mi páči. Otázka je, ako to robia a koľko to vydrží.
    Pridám jeden Conquest MOD :mrgreen:

    EDIT: mali by sme na tie MODy samostatne vlakno, lebo až teraz som si vsimol ze sme uuuplne odbočili