LÜM-TEC M66 Cobalt - putovné hodinky

  • Ospravedlnujem sa aj ja, tiez som zabudol termin, dokedy ich mam mat. Palo ich dnes vzal. Nepoznam este presne podmienky, mam v praci takisto riadny frmol. Palovi nejak refundujem postovne naklady :)
    A moje dojmy z hodiniek opisem v kratkej dobe nejakou formou. Slubujem.

  • ...prave odisli do KE...tote hodinky... :D

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • PaloZV: :thumbup:

    ...ale pre poriadok ťa opravím, že "tote hodzinky" a ešte lepšie: "tota hodzinka" ... bo ľem jednu hodzinku ši poslal, ne?!? :malin1: ::d

    "Nohavice su v poradku, bo aj kedz su ľem jedne, ta su vlastne dva. Nožnice takisto. Co aľe s hodzinkami abo dzverami? Takisto su ľem jedne, aľe oni aj ostaňu ľem jedne.
    No a za to každy poradny vychodňar sebe na ruku nedava hodzinky, ale hodzinku. Tote co na špišu maju pôvod abo koreňe u špiskych nemcoch ta sebe davaju vekerku, aľe to už neni calkom spravne bo vekerka je skorej budzik a ne hodzinka. No a žeby bulo jasne, ta aj v spoločenskej konverzacii še použiva vyraz: “Maš hodzinku?”
    Toto samozrejme može mac dva vyznamy - či už ma ten človek hodzinku na ruke abo ma hodzinku čas. Žeby še predešlo nedorozumeňu ta treba takoj vetu rozvic a še aj pytac daľej. Bo kto še veľo pyta, ten še veľo dozna, ňe?
    Potim taka debata vyžira tak: “Maš hodzinku? Keľo hodzin?” Jak už po peršej ľekcii vam je jasne, ta spravna odpoveď je: “Dva” a v žadnim pripadze ne: “Dve.” Ina možnosc toteho dialogu (a aj čascejši še opakujuca) je: “Maš hodzinku? Ta kedz hej, ta poc na pivo!” Spravna odpoveď budze: “Ta hybaj!” abo: “Ta podzme vypic!
    Viac tu: http://vychodnare.webnode.sk/news/lekcie-vychodnarskej-gramatiky-druha-casc/

    :D

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • NO fuj to je pekne hnusne teraz rozpravas o tom ako su v rodine a za dva tyzdne ich vykopnes :) :) :) to pred nimi ani nehovor nahlas :malin1: :malin1: vies co to narobi z takou psychikou ;(
    :) ne pohode vsetko ok ... krasne foto dufam ze sa ti budu dobre nosit uz sa na ne tesim :)

  • Neboj sa, nepovedal by som nic, co by im ublizilo (toto bolo poza chrbat) :D


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

  • rozgon: Pamätal som si, že som to niekde čítal a potom stačí už len google. No a recenzia v nárečí by možno bola zaujímavá a možno aj vtipná, ale myslím, že na fóre ako je toto by sa mala dodržiavať spisovná slovenčina. Občasné úlety samozrejme pobavia, ale keby tu každý začal písať vo svojom nárečí, tak by sme sa za chvíľu asi ani nerozumeli. :)

    no a aby som nebol len OT:

    TheBP: Daj potom vedieť do SS, kedy a kde sa stretávame a na stretko určite prines Hydry. Už dlhšie by som si ich chcel riadne z blízka prezrieť. :) A samozrejme, keď si chceš niečo prezrieť z môjho zoznamu, tak stačí napísať čo.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Tak dva týždne, kedy mám vypožíčané Lum Tec sa blížia k svojmu koncu, je na čase napísať recenziu. Kým ich mám na ruke, tak sa píše lepšie ako si z pamäte loviť detaily. Musím povedať, že som bol veľmi skeptický k hodinkám tohto výrobcu, nevšímal som si ich a keď som na ne narazil, hovorím si "také hranaté hodinky, na moju ruku budú určite veľké, nepáčia sa mi, ja som na jemnejšie púzdra." No moja nevšímavosť bola až taká bezočivá, že som ani nevedel, že vyrábajú aj menšie rozmery. Že sa teším ako si ohmatám a ponosím "tie veľké čudá". Nemohol som sa viac mýliť. Hneď ako som ich rozbalil, som len sedel a čumel. "Veď su pekné :D" Krivdil som im a veľmi. Prepáčte mi Cobalty. Toľko na úvod, teraz to podstatnejšie.

    Balenie hodiniek je pekné, podobné Hydrám, to znamená papierová krabica, vnútri krabica z lakovaného dreva a potešili ma priehradky po boku miesta pre hodinky, milé šuflíčky. Nedá mi nepodotnkúť, že drevený box je mliečne lakovaný, nezvyčajné (aspoň pre mňa). Balenie obsahuje jeden kožený a gumený remienok. Na hodinkách vol nasadený ten kožený, ktorý šiel hneď dole, dal som si svojho koženého, vodeodóného američana. Ide o to, že kožený remienok dodávaný k hodinkám má systém rýchleho nasadenia na hodinky pomocou bariet s páčkami, ale remeň samotný mi prišiel nepohodlný, tvrdý a farba sa mi tiež nepozdávala. Gumený (neviem, či kaučuk, silikón,..) remienok má masívnu sponu a la Panerai a je tuhý. Najprv ma tlačil, ale ruka si zvykla a viac ako týždeň nosím ten. Tenký rozhodne nie je a pôsobí solídne, obľúbil som si ho, aj keď trocha "chytá" prach a podobne.

    Hodinky samotné. Púzdro tvaru a la Panerai vyzerá masívne, no veľkosť 40mm mu zároveň dáva na určitej jemnosti. Som s ním spokojný, jeho veľkosť(malosť) a krátke nožičky mi na moju ruku o priemere cca 17,5cm úplne vyhovujú, ani neviem, že ich mám na ruke (nebyt tuhej gumy). Povrchová úprava je ich požehnaním a zároveň prekliatím. Nablískané a vyleštené ako to len šlo, na ruke máte zrkadlo rôznych kriviek. Hodinky su určite všimne okolie. Ťažko sa fotia a dajú človeku vyžrať každý škrabanček a ťuk. Aj mne a to ma mrzí najviac, veci si vážim a dávam na ne pozor, zvlášť tie cudzie. Keď som ich fotil, spadli z výšky 15cm do trávy, kde bol kameň samozrejme. Urobil som ťukes pri sklíčku medzi 3 a 4. Z dolnej strany vidíme púzdro zanechané v stave po frézovaní a vyleštení, to dodáva industriálny vzhľad. Strojovňu môžeme pozorovať cez priehľad. Vrchné sklíčko má antireflex (vonkajší?), to chválim. Ciferník je pekný matný a hĺbke dodávajú indexy a čísla, respektíve kôpky lumi, ktoré svietia ako rádioaktívnne. Naviac nie sú aplikované na čiernom číselníku, ale je tam malá medzera a dodávajú mu sendvičový nádych. Korunka je šrúbovacia a naviac chránená výstupkami púzdra oblého tvaru. To je ďalšie plus. Naťahujú a nastavujú sa pohodlne.
    Presnosť som nesledoval. Strojček Miyota 9015 mám na ruke prvý raz a vypichool by som jednu zaujímavosť. Stačí rýchlejšie, alebo prudšie pohnúť rukou a rotor sa točí ako šialený. Možete až zaznamenať pohyb hodiniek na ruke (ako keď niečo vybruje). Pobavilo ma to, ale skôr sa bojím robiť prudké pohyby. Neviem koľko rotor vydrží.

    Keby som to mal zhrnúť, tam som nenašiel ani jednú výraznú slabinu týchto hodiniek. Všetko je to len o osobných preferenciách. Napr. že by som radšej bral púzdro nie leštené, alebo že za danú cenu by som si vybral iné hodinky. Upoynulé dva týždne boli pre mňa obohacujúcou skúsenosťou a naviac príjemnou. Ďakujem za takúto možnosť esqueleto.

    Včera sme sa s Maquinistom stretli a žezlo je v jeho rukách.

  • TheBP: Fajn recenzia a super fotky! :thumbup:

    Ja som ich prehodil naspäť na kožu a už si na seba zvykáme.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Zdravím páni. Tak "moje" 2 týždne sú fuč. Dnes som mal posielať hodinky ďalej. Ospravedlňujem sa, že sa ozývam až teraz. Poprosím ďalšieho v poradí (myslím, že posol33 z BN), aby mi napísal do súkromnej správy adresu, kam ich treba poslať.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Tak LTčka sú svedomito, riadne a bezpečne zabalené a zalepené v krabici, čakám už len na tú adresu.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Takže dnes konečne putujú LTčka k novému skúšajúcemu, ktorým je posol33.

    ...a ja sa čo najskôr posnažím zosmoliť nejakú recenziu :)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Tak uz su u mna
    prvy dojem hmm pekne leskle ale waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jakeeeeee maleeeeeee
    no bude to asi len zvyk no uvidime a potestujeme :)

  • Chalani, akože SORRY, ale tieto putovne ani neviem že putujú. Žiadna fotka, pár slov... Nič. By som Vás vylatal fakt. X(
    Česť výnimkám... :amen:

  • Chlapci neni cas a chut ;( nechcem byt zli ale hodinky posielam dalej aj ked som ich nemal cele dva tyzdne :( asi to bude tym ze mam uz dvoje LT a tieto som mal na ruke asi tri krat a spravil som asi 5 fotos a no tak posielam dalej nemozem pisat ani recenziu lebo ... no vobec sme si nesadli spolu