Nove ruske vojenske hodinky 2016

  • Práveže sú odolné voči magnetizmu, určite viac ako machnické, keďže v lacnejších quartz movementoch je už dnes hodne plastu a nie je tam žiadna zotrvačka, ktorá by mohla byť zmagnetizovaná. Quartz hodinky sú v podstate pohánané magnetom a čo týka toho "rádioelektronického boja" tak to pokial viem Faradayova klietka rieši, ale nie som expert.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keby v nich bola nejaká vnútorná faradayova klietka tak práveže nie. Faradayova klietka tieto vlny izoluje, dnes sa napríklad používajú aj nákladné autá s vnútornou faradayovou klietkou pri kradnutí drahých áut s rádiovým lokátorom, takže do vnútra ani von sa elektromagnetické vlny nedostanú.

    Bez zvláštneho zabezpečenia by to ale quartz stroj zničilo, aj keď osobne neviem akými elektromagnetickými vlnami je sprevádzaný jadrový útok.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • nerozumeli sme sa... mal som na mysli že tie nové ruské vojenské "Amfibie" :) nemajú zaručenú odolnosť voči magnetizmu. a či je Faradayova klietka riešením proti radioelektronickému boju tým si nie som istý. REB je relatívne široký pojem a súčasné systémy sú myslím slušne sofistikované - v tomto smere sú práve Ruské systémy na mimoriadne vysokej technologickej úrovni, takže také jednoduché to asi nebude... ale nie som odborník takže na odbornú debatu to so mnou asi nebude :)

  • V quartze moze zlyhat vselico - integrovany obvod, tranzistory, priamo krystal a co ja viem co este :) Faradayova klietka ochrani iba ciastocne (blokuje vlnove dlzky vacsie ako je najvacsia diera v nej) + musi mat istu hrubku (v zavislosti od toho ake vlnove dlzky chceme blokovat a z akeho je materialu). Proti gamma lucom vsak nezmoze nic a tie tiez vedia upiect elektroniku.

    Do beznej prevadzky je urcite lepsi quartz, ale ked sa beru do uvahy extremne pripady, mechanika podla mna (a sudruhov) vyhrava. Ja by som nosil na lavej mechaniky a na pravej g-shocky. :D

  • Tady:

    Elektromagnetický puls: Den, kdy se poroučela elektronika

    dobrá ekonomie :)

    Na tomto místě je třeba zdůraznit, že jaderná exploze není nevyhnutelnou podmínkou vyvolání EMP. Protože se však síla EMP dramaticky zvyšuje se silou výbuchu samého, jaderná exploze vám zajistí „víc pulsu za dolar“ než kterákoli jiná známá výbušnina.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Uz neviem ktore Apollo malo problem s elektronikou.Na obeznu drahu spat na Zem ich dostali Omega chrono automat.Pred nejakym casom robila talianska armada vyber hodiniek pre pilotov.Rozhodnutie bolo jasne,chrono automat.
    Zdroj,stare cisla watch magazin

  • To bolo Apollo 13, ale s elektronikou problém nebol, problém bol, že vybuchla kyslíková nádrž a následne nemali zásoby kyslíku na výrobu elektrickej energie, vody a na dýchanie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches