Orient power reserve indicator - Orienty s ukazovateľom rezervy náťahu

  • Dlhodobo ma fascinuje komplikácia "power reserve indicator". Podľa mňa to je skvelá vec a určite si raz jedny hodinky do zbierky s touto fičurou zaobstarám. Nie je to niečo čo musím nutne hneď teraz mať, momentálne sa obzerám po niečom inom, ale raz, keď už nebude inej túžby, určite sa dostane na rád aj táto: Mať jedny s ukazovateľom rezervy chodu. A keďže Orient je značka, ktorá má túto funkciu asi cenovo najdostupnejšiu a v naozaj veľkom množstve modelov, zakladám túto tému sem.
    Majú veľa pekných oblekových modelov, ale to by som asi nemal veľmi k čomu unosiť, takže ja hľadám niečo sporty-elegant. o veľkosti 42mm (+/- 1mm)

    Mojimi favoritmi sú zatiaľ:

    SFM01002B0


    SFD0F001W0


    CFM00003B


    FD0H001B STi limited edition


    FFM03002W0


    Budem veľmi rád ak sem pridáte obrázky aj s názvami modelov Orientov, ktoré sa páčia vám. Uvítam aj akékoľvek skúsenosti a názory ohľadom ukazovateľa chodu. Aleno pokojne sem pridávajte hocičo čo má power reserve indicator. Napríklad aj nejaké iné dostupné značky pre porovnanie, napr. Zeppelin či Junkers, alebo kľudne aj Parnis so Sea-gullom. Prípadne aj niečo drahšie. Myslím, že nebude vadiť, keď tu nebudú len Orientky.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Ahooj,
    mam posledne, ale v ciernej farbe - FFM03001B.


    Chcel som hodinky na bezne nosenie, s automatickym natahom, vodeodolne, dobre odcitatelne v tme.
    Indikator rezervy natahu je fajn a vekmi navykova vec...;) A pokial viem posudit, da sa na jeho presnost spolahnut (a je viditelny aj potme - toto nie je z obrazka zrejme).

    Presnost zobrazenia casu za 24h sa pohybuje v rozpati do 5s. V priebehu dna to ale kolise - zaregistroval som asi 8-10s ( -8/+2s).

    Niekde som cital, ze prevedenie koruniek nie je na tomto modely uplne stastne: pri noseni sa horna vraj zvykne samovolne pootocit. Toto neviem potvrdit - mne sa to nedeje.

    Luminiscencia je dostatocna po celu noc. V porovnani s Tissot (PR50 Titanium) je na tychto Orientoch silnejsia.

    Datumovka sa posuva priblizne o 23:55 (cvakne).
    Nemaju hacking. Mne tato nedokonalost az tak neprekaza, ale povazujem za tak trochu funny ze 30 rocne Prim-ky nastavim na sekundu presne a tieto nie...;) .

    Odolnost sklicka neviem posudit, mam ich este prilis kratko.

    Nie som ziadny hodinkovy znalec, takze poprosim o zhovievavost ak som nieco nepomenoval presne...;)

  • Jsem potápkomilec, takže můžu mít jedinou touhu, kterou by byl Orient schopen ukojit ... ale, velikost i na mojí ruku za hranou ... dobře, plus hraje to, že jsou to tool potápky a ne univerzály ... a cena se už také šplhá vzhůru. V tomto směru pro mne zůstávají nepřekonané GS, ale to už jsme v cenách Rolexu.

    Orient Pro Saturation Diver CFD0C001B

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • do pozornosti dam KLASIKU ..( snad nevadi )
    mozno stoja za povsimnutie


    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • junkers má jeden fajn model s eta strojkom len to logo mi tam nepasuje ...

    External Content m.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • junkers má jeden fajn model s eta strojkom len to logo mi tam nepasuje ...

    ... až tolik Ti ten znak připomíná fašismus? ... a nebo se Ti prostě jen nelíbí? Já to tak neberu, spojuje mi hodinky s leteckou výrobou, kde by bylo takový IWC a jemu podobní, můžeš na něj nahlížet i jako na symbol poraženectví, takže znak beru jako odkaz na něco a moc se mi líbí:

    Junkers Ju 86E W.Nr. 0173 M25+017 Luftflotten-Nachrichten Schule Ln.Sch2 Nové Město okr. Teplice 26.4.1944

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • mba_sk: super :super: Kde si ich kupoval?

    watchesfan: Nakoľko často a veľmi rád počas dňa používam lunetu, som tiež tak trošku viac na potápky a mrzí ma, že skoro všetky potapkoidné orienty s ukazovateľom náťahu sú 44+ mm (aspoň teda čo som videl) a to je pre mňa už tiež veľa. Síce by som to unosil a nevyzerá to až tak prehnane veľko, ale už viem, že ideálny pohodlný rozmer je pre mňa 41-42mm.

    rozgon: Krásne Junkersy a tuším ich majú vystavené v KE v Galerke a mal som ich v ruke. Nebyť tej ceny, tak by som možno aj o nich uvažoval, ale 1200€ za Junkersy nedám. Za tú cenu sa už dajú zohnať iné hodinky!

    Za +/- štvrtinovú cenu sa dajú takéto kúsky:

    Pravdepodobne tam bude nejaký automat od citizenu, ale s tým by som pri tejto značke a cene nemal problém.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • creationwatches.com
    Relativne rychle dodanie - cca do tyzdna boli na colnici.

    Tiez som pozeral aj ine, ale spravidla to bola uz uplne ina cenova liga...;D

    Na tento kaliber neboli zle recenzie.
    A Orient nie je az tak znama znacka co splnalo kriterium "nenapadnosti"...;)

  • Za uplynuly mesiac maju moje Orienty ( FFM03001B) odchylku -5s.
    Po tom ako som cital vselijake skusenosti s automatmi roznych znaciek sa mi to zda byt nie uplne zly vysledok...;)

    Ufff, to za celý mesiac alebo priemerne denne?

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Za mesiac.
    Zase to treba brat tak, ze nepouzivam ziadnu svetobornu metodiku: ak pred mesiacom som mal diferenciu voci presnemu casu na sekundovke napr. -10s, tak teraz -15s (tie hodinky nemaju hacking).

  • Za mesiac.
    Zase to treba brat tak, ze nepouzivam ziadnu svetobornu metodiku: ak pred mesiacom som mal diferenciu voci presnemu casu na sekundovke napr. -10s, tak teraz -15s (tie hodinky nemaju hacking).

    No veď hej, na meranie mesačnej odchýlky takáto metodika bohato stačí... Tak paráda.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Za mesiac.
    Zase to treba brat tak, ze nepouzivam ziadnu svetobornu metodiku: ak pred mesiacom som mal diferenciu voci presnemu casu na sekundovke napr. -10s, tak teraz -15s (tie hodinky nemaju hacking).

    Čo používaš ako zdroj referenčného "presného" času ?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.