Lum-TEC novinky 2016

  • pochvala pre LM že pre modelovú radu M75 a M76 použili konečne ETU namiesto Miyoty, bez pochvaly pre mňa stále gigantický rozmer 44mm :( :( nechápem prečo je problém vyrobiť aj puzdro o rozmere 40mm keď to nebol problém napr. pri M66 Cobalt :( pritom by to boli myslím slušné a veľmi univerzálne hodinky na každú príležitosť s nadštandardnou lumi, neprehliadnuteľným tvarom puzdra a zrejme aj kvalitným spracovaním. Až na spomínanú absenciu "štandardnejších" alebo inak povedané nositelnejších rozmerov. škoda, veľká škoda :(

  • Pri tom cushion tvare by som sa tych 44 vobec nebal, ale vela ludi odradi 43 pri okruhlom puzdre, tam je to naozaj na zvazenie.
    Inak tie modely su fajn, pacia sa mi vsetky, ale to ma spojitost urcite s kedysi putovnymi. Mnam to bolo, velmi fajn hodinky :)

  • to je na zváženie, určite by to chcelo vyskúšať naživo. Vy ktorí ste tú možnosť mali keď boli v akcii ako putovné si ich bez výnimky chválite. ale ja mám obvod zápästia 170mm a to je fakt trochu málo na takéto rozmery. jasné že pri klasickom puzdre je to už mimo rámec, s cushion tvarom skúsenosť žiaľ nemám :( snáď sa mi raz podarí na nejaký zraz alebo navštíviť Peťovu predajňu a možno zistím že v reáli je všetko úplne inak :)

  • Veru, treba vyskusat, kazdy ma ine preferencie, to je jasne.
    Ale naozaj na tom nieco bude, ze ich vsetci chvalime :D ja mam ruku tiez 170-175 napr. su to vacsie hodinky to hej, aj vyskou ale mne to pri tomto kusku naozaj vyhovovalo

  • No Chalani putovne M56 skoncili u mna a teraz mam uz aj M68 a ja mam 170 a tie hodinky sedia nenormalne skvelo naozaj to puzdro je tak skvelo spravene ze ....
    ja som sa bal nemal som ani saj ake mi budu pretoze som nikdy take "velke" nemal a po prvom raze na ruke to bolo proste :super: :super: :super: fakt
    nezda sa to ale su super
    a Branislav neviem presne odkila si ale ja chodim do NR kazdy den .. teoreticky mozeme sa stretnut ;) a dovlecem LT a skusis :malin1:

  • v poslednej dobe - a to relatívne dlhej dobe uvažujem a zvažujem... raz prevažujú racionálne argumenty, inokedy tie emotívne. potom vzácna zhoda a to mám pocit že je rozhodnuté. nové Monštrá s kalibrom 6r15 KONEČNE bez day/date, alebo práve Lüm-Tec s pre mňa veĺmi príťažlivým tvarom puzdra a nadôvažok teraz keď LM použili švajčiarsky kaliber už aj s ďaĺšou nezanedbateľnou pridanou hodnotou. týmto sa misky váh pomaly ale isto začínajú nakláť. zrejme už začínate tušiť v koho prospech. preto môj príspevok či skôr úvaha na tému rozmer. ach, máme to poniektorí hodinkomániou postihnutí fakt ťažšie ako zvyšok "zdravej" populácie

  • @posol33 - ďakujem, to si cením. som priamo z Komárna takže Nitra je v dosahu :) momentálne som trochu viac zasekaný ale ak budeš mať chuť, náladu a Tvoja ponuka bude stále platná tak snáď niekedy v marci by to šlo. taký hodinársky mikro zraz. to by sme potom mohli čosi dohodnúť, určite budem rád :)

  • vyberam lum-tecy z Veckovej rady. Rozhodujem sa medzi modelmi V1, V7 aV4. V1 Red je pekna ale tie cervene prvky mi na nej trochu prekazaju. Tiez jevto rozhodnutie medzi Miyotou a ETOu.

    V1 s etou 2824

    v1 red so zdobenou etou 2824

    v4 s etou 2824


    v7 s miyotou automatom


    ktore by ste vybrali vy ?

  • VIete niekto o predajni kde sa daju vidiet a vyskusat?

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Pigger, obráť sa na web Toptime (ak sa tomu ešte venujú) alebo naK &B time v Rožňave. Obávam sa však, že budú vypredané , lebo všetko sú to limitky. Tá Rožňava má zastúpenie pre Európu. Mám dojem, že LT predávajú aj v niektorom z internetových obchodov, ktoré majú aj kamennú predajňu. Prelustruj trocha weby.

  • Trocha oživím toto vlákno hodinkami Lun-Tec M350-2.

    Hodinky som objednal v FWB s.r.o.Slovakia so sídlom v obci Rožňavské Bystré.Táto spoločnosť je oficiálny predajca tejto značky v Európe.Musím pochváliť predajcu za jeho ústretovosť a veľmi príjemné a rýchle vybavenie objednávky.

    Jedná sa o 100kusovú limitku a z asi šiestich či siedmich kusov som si vybral č.51.Zásielku mi predajca "ohodnotil" na cca 85€ vďaka čomu som sa vyhol colnému poplatku.Za čo mu veľmi pekne ďakujem.Požiadal som o zaslanie reklamných predmetov,ale práve nebolo nič na sklade,tak mi priložili jeden Rubber strap.K potápkam sa určite zíde.

    Hodinky by som ohodnotil ako veľmi príjemné na nosenie.Hlavne vďaka veľkosti,ale aj regulovateľnému ťahu, ktorý som si tak obľúbil u hodiniek Pantor.Je skutočne veľmi návykový :) Dáva možnosť doregulovať obvod ťahu počas dňa, keď sa vám obvod zápästia zväčší,alebo zmenší,hlavne vplyvom telesnej aktivity,alebo zvýšenému tlaku.Určite to mnohí poznáte.Jediný menší nedostatok vidím v kryte korunky, ktorý trocha prekáža pri manipulácii s ňou.No a možno ešte trochu malá čitateľnosť datumovky vďaka tmavšiemu pozadiu v malom okienku.Veľké plus je lumi.Tá je výborná!

  • Trocha oživím toto vlákno hodinkami Lun-Tec M350-2.

    Hodinky som objednal v FWB s.r.o.Slovakia so sídlom v obci Rožňavské Bystré.Táto spoločnosť je oficiálny predajca tejto značky v Európe.Musím pochváliť predajcu za jeho ústretovosť a veľmi príjemné a rýchle vybavenie objednávky.

    Jedná sa o 100kusovú limitku a z asi šiestich či siedmich kusov som si vybral č.51.Zásielku mi predajca "ohodnotil" na cca 85€ vďaka čomu som sa vyhol colnému poplatku.Za čo mu veľmi pekne ďakujem.Požiadal som o zaslanie reklamných predmetov,ale práve nebolo nič na sklade,tak mi priložili jeden Rubber strap.K potápkam sa určite zíde.

    Hodinky by som ohodnotil ako veľmi príjemné na nosenie.Hlavne vďaka veľkosti,ale aj regulovateľnému ťahu, ktorý som si tak obľúbil u hodiniek Pantor.Je skutočne veľmi návykový :) Dáva možnosť doregulovať obvod ťahu počas dňa, keď sa vám obvod zápästia zväčší,alebo zmenší,hlavne vplyvom telesnej aktivity,alebo zvýšenému tlaku.Určite to mnohí poznáte.Jediný menší nedostatok vidím v kryte korunky, ktorý trocha prekáža pri manipulácii s ňou.No a možno ešte trochu malá čitateľnosť datumovky vďaka tmavšiemu pozadiu v malom okienku.Veľké plus je lumi.Tá je výborná!

    Vitaj v rodine Lumov. Sám mám 4 roky typ RR1, spokojnosť maximál, tiež imitka, mám 33/100. Na tú krytku korunky ja osobne nedám dopustiť, to oceníš asi až časom. Čo sa týka dátumu, je to indivindi. Väčšina tu prítomných by práve takýto dátumovník uvítala a to práve preto, prečo by si ty tam mal radšej niečo kontrastnejšie. Ja som s Lumami taký spokojný, že by som ich nepredal ani keby som umieral od hladu. Tak nech ti dlho robia radosť a prajem aj presný chod... ;)

  • Ďakujem.Musím priznať,že sa mi nosia veľmi dobre!Sú skutočne veľmi pohodlné.Tá Lumia je čerešnička na torte.Akurát si s nimi asi nedovolím také "prasárny"ako napr.s Orient.To sú proste frontové hodinky.Medzi tými hodinkami čo teraz mám sa v pohodlnosti na ruke môžu zrovnať len s Amphibiou.Tie sú tiež veľmi ľahké...