Kvalita a rentabilita hodiniek?

  • Neviem či by bol záujem, ale ako hodinár, vedel by som sa s Vami fanatikmi podeliť o skúsenosti, čo sa týka kvality niektorých hodiniek (strednej a vyššej triedy) - najčastejšie chyby a cena/rentabilita tej ktorej značky.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Záujem je jasný, že sa pýtaš.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak poďme na to. Najväčším mojim sklamaním sú hodinky od firmy Tag Heuer, čo sa týka kvality materiálov. Predtým ako skonkretizujem problémy, chcel by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti - majiteľov aj bývalých majiteľov (nemajiteľov :) ) tejto značky. Nerád by som ovplyvnil Vaše názory.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Mňa by taktiež zaujímalo, čo sa myslí tou rentabilitou hodiniek, nakolko podla štandardnej definíce mi nie je jasné ako by mohli byť hodinky rentabilné, jedine možno pri ich predaji aj keď to je už iná ekonomická kategória. https://sk.wikipedia.org/wiki/Rentabilita

    Kvalita materiálov... na to som tiež zvedavý, lebo podla mojich zistení používa TH rovnakú ocel 316L ako ostatní výrobcovia a aj stročeky, ktoré ani sami nerobia okrem 1887 sú v podstate rovnaké ako u mnohých iných výrobcov, takže som zvedavý, prečo je práve TH sklamaním.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dobré ráno! Toto vlákno je pre profesionálov a najmä pre neznalcov. Nechcem sa tu múdriť, len chcem poukázať na niektoré chyby tých ktorých značiek, aby zákazníci ktorí kúpia hodinky, boli spokojní a nie sklamaní za zbytočne vyhodené peniaze, nervy s reklamáciou a samozrejme aj s neuznanou reklamáciou.
    Len kvôli tomu som začal s Tagom, lebo sa blížia sviatky a niektorí budú kupovať hodinky - či lacnejšie, či drahšie. A Tag je tá stredná cesta, kde si môžu zákazníci vybrať aj z lacnejších, ako aj z drahších modelov. Pri tejto značke som nemal na mysli kvalitu puzdra ako to píše Spartan, ale najmä tesnenie sklíčka. Tak, táto halierová vecička Vám môže spôsobiť, že prídete o hodinky (strojček). Zo sto opravovaných hodiniek, alebo len po výmene baterky pri 95-tich treba meniť toto tesnenie. A je úplne jedno, či sú to hodinky za 300, alebo za 3000 Eur. Za dva roky tesnenie odíde, stvrdne materiál, spravia sa mikro praskliny. Po výmene baterky pretesníme korunku, zadné veko, dáme hodinky do prístroja na meranie vodotesnosti a div sveta, hodinky púšťajú. Nie hneď, ale po cca 1minúte po začatí merania. Takže, Vy ako majiteľ nosíte hodinky hrdo, že všetko je OK a pritom naopak. A zrazu, čuduj sa, strojček pláva vo vode. Samozrejme toto sa stáva v takých prípadoch, keď vlastníte viac hodiniek a tie sú odložené bokom a po pár mesiacoch ich zoberiete na kúpalisko, alebo k moru. Na túto skutočnosť sme upozornili aj firmu Tag, ale nejak vec neriešia. Veď aj oni musia z niečoho žiť. Pošlete hodinky na servis, kde Vám vyúčtujú ešte aj za nadýchnutie a pome ďalej.
    Ďalšia vec, quartzové (baterkové) hodinky. Už nejaký ten čas Tag prešiel na používanie strojčekov ETA série F0. Tu používa dva druhy, žlté a niklované. Jedny sú kvalitnejšie, druhé sú menej kvalitné. Tieto strojčeky - podľa tvrdenia zákazníkov po kúpe - vydržia približne 2 až 4 roky. K nám sa dostanú tie, ktoré už nie sú v záruke, ale podľa najnovších skúseností - kde sme sa snažili ponechať "autenticitu" hodiniek a montovali sme tieto strojčeky, samozrejme tie žlté kvalitnejšie, nestoja ani za babku. Niektoré strojčeky začali odchádzať po roku používania. Po týchto skúsenostiach sme prešli späť na strojčeky 955. Tieto tiež mali svoje nedostatky, ktoré ETA po čase vyriešila. Bol tu problém s dátumovým mechanizmom. Tieto nové strojčeky F0 série sú lacnejšie VO cena okolo 17 EUR ako 955, kde cena je okolo EUR 40. Máme na tom nižší zisk, ale spokojnejších zákazníkov. Aj pri TAG sa odzrkadluje pravidlo, že málo muziky za veľa peňazí. Veď tie reklamy treba z niečoho zaplatiť. :)

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Proč se tedy v servisu nepřetěsňuje i sklíčko, když se o tom problému ví? Zákazník by to jistě rád zaplatil a firma ještě víc vydělala. Je tohle problém jen u TH, nebo i u jiných značek? Diktuje vám značka, jaké úkony v rámci pravidelného servisu máte udělat a nebo je to na vašem uvážení, případně na výsledcích zkoušek ... tlakovka, přesnost...musíte mít přece svobodu rozhodnutí, co a jaké hodinky potřebují a jestli se o problému s těsněním sklíčka ví, proč se prostě neřeší. Tohle mi připadá jako problém servisu, než značky. Opotřebení každého těsnění je jasné.

    Ke strojkům...s baterkama v téhle cenové kategorii nemám žádnou zkušenost, ale docela mě to překvapuje.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Podľa mňa je to problém značky. Ak firma vie, že samotné tesnenie sklíčka odchádza po dvoch rokoch, prečo to nerieši? Ostatné zn. ako Omega, Citizen, Rolex, atď. prečo nemá tento problém? Je to záležitosť investovania firmy pár centov do kvalitnejšieho materiálu. Ako som písal nejedná sa len o q hodinky, ale aj o mechanické, ktoré beriete na servis po 4-5 rokov keď je už v tomto prípade (ak zatečú) neskoro.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • S Breitlingom, čo sa týka kvality materiálu problém nemám. Nechcem tu v tomto vlákne preberať všetky značky a typy. Teraz to tak neberte, že prišiel som, všetko som videl, všetko viem. Nie. Chcem len napísať svoje -skôr zlé - skúsenosti s jednotlivými hodinkami a strojčekmi.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Zaznamenal si takýto problém s tesnením/netesnosťou aj u modelov Aquaracer, poprípade starších potápačských sérií 1000 až 5000, alebo na niečom zo série Carrera? Na Formula 1 by ma to neprekvapilo, tie hlavne pri starších modeloch veru kvalitne nepôsobili, novšie pôsobia o čosi solídnejšie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak toto je parádne vlákno. Mám dve otázky, ak dovolíš. Konštatuješ, že "samozrejme toto sa stáva v takých prípadoch, keď vlastníte viac hodiniek a tie sú odložené bokom a po pár mesiacoch ich zoberiete na kúpalisko..." Takže pri nosených hodinkách sa to nestáva?

    Druhá vec, tie info o Tagoch ma totálne prekvapili. Dá sa teda povedať, že napríklad Certiny či Štajny za zlomok ich ceny sú fakticky kvalitnejšie hodinky? Celkom by ma zaujímali Tvoje skúsenosti, lebo asi so značkami ako Tissot apod. prichádzaš do styku často. Takže tieto porovnania ma veľmi zaujímajú a asi všetkých na fóre.

    Ešte poznámka k Sparťanovi, tou rentabilitou bol zrejme myslený pomer kvality a ceny, jasné, že každá kúpa hodiniek je ekonomicky nerentabilná.:))) Ale je rozdiel mať hodinky za 600-900 eur, ktoré spoľahlivo idú alebo dať za ne 3000, mať nižšiu kvalitu a ešte platiť veľké sumy za opravy. Že Tagom odíde quartz strojček po roku, tak to je fakt šok. Ja mám quartzové Certiny hádam 7-8 rokov a absolútne žiadny problém, iba výmena batérie a vo všetkom sú ako nové. A to asi platí aj o značkách, ktoré sú ešte niekoľkonásobne lacnejšie, Casio a tak.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • SPARTAN - Pri Aquaraceroch a Carrera áno. Preto odporúčam každému, kto má vodotesné hodinky a aj nosí do vody, aby raz za rok dal preskúšať vodotesnosť hodiniek. Nezávisle od značky hodiniek.

    ZLOjasna - ako som písal vyššie tesnenie sklíčka je problém pri Heueroch.

    Matej - "Takže pri nosených hodinkách sa to nestáva?" - prídeš na to skôr, lebo si všimneš, že sú zarosené za malú chvíľu (ešte nie je tesnenie tak husto popraskané). No ak vlastníš dlhšie hodinky a dobrý čas nenosíš, - čas spraví svoje na tesnení - a po čase ich zoberieš a pôjdeš napr. do mora, kde často nesleduješ, že koľko je hodín..... potom kaput.
    Na tú druhú otázku Ti odpoviem zajtra v nasledujúcom príspevku.
    K tej poznámke, absolútne s tebou SÚHLASÍM!!!

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Výborné vlákno :)
    Aké máš skúsenosti s hodinkami Longines - ja už istý čas pokukávam po Master Collection Moonphase L26734783.
    Vďaka za názor


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk