Alpina AL-710 Alpiner Manufacture

  • Alpina s novým značkový kalibrom AL-710, ktorého inšpiráciou bol model z 50. rokov s kalibrom 582. Tento strojček je uložený v púzdre o veľkosti 41,5 mm - ideálna veľkosť a skladá sa zo 134 súčiastok.
    Krémový číselník, luminiscenčná hodinová aj minútová ručička, sekundová ručička s protizávažím, ktorým je červená šípka - dominanta číselníku a obľúbený prvok značky. Spomienkou na roky minulé sú plastické body na minútovej škále. Strojček je viditeľný cez spodné zafírové sklíčko. Zvláštny sentiment vzbudzuje aj dátumovka. Čisté línie a naozaj krásne prvky tohto modelu.
    Vyrábaný v dvoch verziách číselníka, Cream coloured opaline a Silvered Sunray.
    Mne sa veľmi páčia, vedel by som si ich predstaviť na mojej ruke, tento štýl mňa osobne veľmi oslovuje, avšak, cena až nakoniec, 2800CHF. Primeraná alebo nie?

    Spojitosť a pekné predstavenie i tu: Alpina Alpiner 4 Flyback Chronograph s novým in-house strojkem AL-760




  • Veľmi pekné. :) Pre mňa model v ktorom sa príjemne skĺbila športová a elegantná stránka hodiniek.