První tourbillon v České republice – už je to tady!

  • S radostí a rozechvělým hlasem vám už mohu oznámit, že Česká republika má svůj historicky první tourbillon!

    Ne každý sype hodinářské pojmy z rukávu, budu konkrétnější. Tourbillon je hodinářská komplikace. Ne, není to komplikace typu “miláčku, nastěhuje se k nám moje maminka, řekni, že máš radost”, je to funkce, která činí hodinky výrazně komplikovanějšími. Tourbillon je tu s námi od roku 1795, kdy ho vymyslel a sestrojil Abraham Louis Breguet. Slouží k eliminaci vlivu zemské gravitace na přesnost chodu (původně) kapesních hodinek. Toho dosahuje tím, že za chodu mění průběžně rovinu kmitání setrvačky – a to obvykle s periodou jedné minuty...

    http://info.photowatches.eu/2015/10/prvni-…-uz-je-to-tady/

  • Pecka. Ma moj obdiv. Velmi sa mi pacia jeho prace.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Jako prvotina dobrý, klanim se, to určitě, ale proč je to takový olezlý? Bude na něm dělat povrchový úpravy, nebo je to jen pokusná prvotina?

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jako prvotina dobrý, klanim se, to určitě, ale proč je to takový olezlý? Bude na něm dělat povrchový úpravy, nebo je to jen pokusná prvotina?

    oboji, jen prvotina a povrchova uprava bude taky. ono to trochu spechalo, projevili zajem o clanek do Hodinky a Sperky :)
    fakt jsem zvedavej - az tohle dotahne, spoji turbo s kalendarem na vecny casy a da tomu nejaky uplne hrably pouzdro... :D

  • oboji, jen prvotina a povrchova uprava bude taky. ono to trochu spechalo, projevili zajem o clanek do Hodinky a Sperky :) fakt jsem zvedavej - az tohle dotahne, spoji turbo s kalendarem na vecny casy a da tomu nejaky uplne hrably pouzdro... :D

    no jo, články, taky nějak nestíhám :)
    Tak to jsem zvědav na finální podobu, přece jen jsou to hodinky ... a ne třeba ... třeba traktor, když už kolega Lordsoft zmínil tu indus...

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1