IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“

  • IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“


    Určitě jste i vy někdy v životě slyšeli jméno Jacq-Yves Cousteau. Možná si hned nevybavíte v jaké souvislosti, i mě to dělalo chvíli problém, ale krátký výlet na Wikipedii mi připomenul, že se jedná o slavného francouzského oceánografa, vynálezce a potápěče. A právě pro jeho zaujetí moři a oceány a jeho význam pro moderní způsob potápění, se společnost IWC rozhodla spojit s Cousteau Society, neziskovou organizací zaměřující se na ochranu mořského života, a vytvořit v rámci své kolekce Aquatimer jedinečné hodinky IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“, jako poctu jeho památce.

    http://info.photowatches.eu/2015/09/iwc-aq…-yves-cousteau/


  • Mne pripadá dosť zvláštne, že pri tom počte hodiniek, ktoré v dokumentoch nosili, robí edíciu Cousteau akurát IWC, ktorých hodinky Cousteau ani nikto z jeho posádky nikdy nenosil.
    Day-date chrono na mňa kričí, že sú to hodinky za skoro 7 000€, v ktorých je ETA 7750, alebo ešte skôr Sellita SW-500 a na vážne chrono potápky mi tam chýbajú šrovbovacie tlačítka.
    U mňa teda nič, keby som si chcel pripomenúť Cousteaua tak si kúpim radšej Doxy, Suby, SD, FF, PloProf alebo niečo iné, čo skutočne nosil a jeho nadácii radšej prispejem na účet.
    Ale dizajnovo určite majú čosi do seba.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

    Edited once, last by Spartan (October 2, 2015 at 5:43 PM).