IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“

 • IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“  Určitě jste i vy někdy v životě slyšeli jméno Jacq-Yves Cousteau. Možná si hned nevybavíte v jaké souvislosti, i mě to dělalo chvíli problém, ale krátký výlet na Wikipedii mi připomenul, že se jedná o slavného francouzského oceánografa, vynálezce a potápěče. A právě pro jeho zaujetí moři a oceány a jeho význam pro moderní způsob potápění, se společnost IWC rozhodla spojit s Cousteau Society, neziskovou organizací zaměřující se na ochranu mořského života, a vytvořit v rámci své kolekce Aquatimer jedinečné hodinky IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“, jako poctu jeho památce.

  http://info.photowatches.eu/20…on-jacques-yves-cousteau/ • Mne pripadá dosť zvláštne, že pri tom počte hodiniek, ktoré v dokumentoch nosili, robí edíciu Cousteau akurát IWC, ktorých hodinky Cousteau ani nikto z jeho posádky nikdy nenosil.
  Day-date chrono na mňa kričí, že sú to hodinky za skoro 7 000€, v ktorých je ETA 7750, alebo ešte skôr Sellita SW-500 a na vážne chrono potápky mi tam chýbajú šrovbovacie tlačítka.
  U mňa teda nič, keby som si chcel pripomenúť Cousteaua tak si kúpim radšej Doxy, Suby, SD, FF, PloProf alebo niečo iné, čo skutočne nosil a jeho nadácii radšej prispejem na účet.
  Ale dizajnovo určite majú čosi do seba.