Omega otvorila svoje brány Jamesovi Bondovi

  • Tak ja som skutočne nečakal, že by niekto rozoberal pôsobenie marketingu v 300 milinónovom filme práve na Slovákov. Teším sa, že už v tom máme obidvaja jasno :super:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • trošku to tu oživíme :)
    spectre sú nádherné, aspoň mne sa páčia a ževraj vyzerajú veľmi dobre na mojej ruke :)
    až včera som sa dostal do kina na bonda a na rozdiel od negatívnych názorov od viacerích ľudí musím povedať bolo to fajn, páčilo sa mi to, bitky, naháňačky, omegy ako bomba, no proste bola to zábava :)


  • Líběj se mi v reálu stejně jako na tvých fotkách, ale ze dvou důvodů jsem po nich ani chviličku nezatoužil, prvním je cena, která už přestává být obhajitelná a druhým je absence datumovky, bez ní jsou pro mně jediné hlavní hodinky bezesmyslu. Jo, nějaký šmrdlátka, co se dostanou občas na ruku, tam je mi to jedno, ale tohle si jako šmrdlátka nemůžu dovolit. Takže z nabídky Omegy pro mně stále zůstávají no.1 Planety, zase to ale ... už jsou cenovkou taky podstatně vejš, než bejvaly, takže přemýšlet v této třídě, Rolex je Rolex, raději došetřit na Suby. Nicméně jsou to ceny za spotřební i když luxusní zboží vysoké.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Su paradne, aj mne sa velmi pozdavaju. @bejduko , gratulujem ku kupe a zavidim. Je to sice hnusna, ale uprimna zavist :) Aka taka nahrada su Orliky od Primu, ale tam je to tiez okolo 1300 EUR. Hlavne v tej limitke z druheho fora su paradne, mal som ich na ruke.

  • Su paradne, aj mne sa velmi pozdavaju. @bejduko , gratulujem ku kupe a zavidim.

    Také bych se rád připojil ke gratulantům, ale obávám se, že v tomto případě to nebude možné. Musel bych se kolegovi Bejdukovi ugratulovat :) tak se přidávám s gratulací k možnosti mít je alespoň chvíli na ruce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hlavne sa mi paci ich idealny rozmer.
    @watchesfan , ked uz ty povies, ze je pre teba nieco cenovo neakceptovatelne, tak to je co povedat :D :D Osobne by som si radsej vzal tieto Omegy ako RLX, cisto v teoretickej rovine :)

  • Romane, trochu to vyznělo, jako když si můžu dovolit co chci, což není ... bohužel ... v žádném případě pravda. Zcela paradoxně si umím představit ... čistě teoreticky ... nákup hodinek v milionových částkách, jsou to umělecká díla a jako k takovým k nim přistupuji. Tato třída hodinek do nich má i přes všechny ty in-housy, materiály a td, ještě stále hodně daleko.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak to dam na pravu mieru :) Ja som to myslel tak, ze ty si velky znalec hodinarskeho remesla, kdezto ja som len bezny konzument.
    Ked sa zabrdli do cenotvorby, tak skusim povedat moj nazor. Nepochybujem o kvalite produktov zn. Omega, RLX atd. Ale kladiem si otazku? Ak beriem klasicke ocelove modely, nie vintazne kusy a nie limtky. Aka cast z ceny je platenie za znacku a snobizmus? Obavam sa, ze je to minimalne taka cast, ako pripada na vyvoj.

  • To se začínáme pohybovat na tenkém ledě, nemáme dostatek informací o nákladech na takový vývoj in-house strojku. A vlastně je to vše zavádějící, modely s řadovými strojky Eta a Sellita jsou laděny, zdobeny a mnohdy certifikovány, ale hlavně musí přinést zisky, aby se nějaký takový vývoj vůbec konal. I tak bude část ceny tvořená imagem značky značná...Nám nezůstává, než s tím nesouhlasit, třeba i protestovat, můžeme to i nekupovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat.
    Teď akorát píši o dvojitém tourbillonu s jedním diferenciálem a pozor! s automatickým nátahem a dvěma rotory na jednom ložisku.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som síce "skalný" priaznivec Bonda, ale k týmto hodinkám som si cestu nenašiel. Stále nechápem ako mohla firma ako je Omega dať na hodinky fake vintage luminovu. NATO remeň u mňa tiež nič, 0 namiesto 12 tiež nič, sú na nich pekné detaily ale tá luminova bohate stačila na to, aby ma od kúpi odradila. Keby ale spravili nejaké SM300 s normálnou luminovou, boli by to u mňa jedny top hodiniek na svete.

    Za mňa ak Spectre bondovky, tak tieto:

    Tu je ešte video ako dal Craig SCPECTRE LE SM 300 8 ročnému fanušokovi, ak ste to náhodou ešte niekto nevideli.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • A pusu od Monicy Bellucci k tomu :D

    @watchesfan , tenky lad to mozno je. Avsak marketing nepusti. V sucasnej dobe je zname, ze promo a makreting zozeru velmi vela. Robil som v nom, studoval ho. Firma bez marketingu je mrtva. Co sa tyka luxusnych znaciek, tak ony hraju na strunu jedinecnosti a exkluzivity cez cenu. Nie je problem vyvinut a vyrobit, ale predat.

  • Někdo něco namítal??? :D Ale o jakou část jde stejně nevíme. Každopádně někdo ty Bondy, Travolty, profesionální letky ... a td a td a td a td ... zaplatit musí :) ... ale uznej sám, bez toho divadla by šlo o celkem normální hodinky o jejichž NAD super vlastnostech bychom neměli ani páru :) :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Když už jsme se pustili do debaty, která nesouvisí přímo s tématem vlákna, ale neni zas tak dalece of topic, jako přirovnání ... ne úplně dokonalé a přehledné, ale jako základní, můžeme použít cenu základního in-house od značky Damasko a třeba zákl. in-house u IWC. Stačí mrknout jak si stojí ceny a je to jasné.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Síce nevidím, žiadny význam v diskusii o marketingu, ale aby som sa vyjadril, dá sa na to pozerať všeliako, ale podla mňa určite zákazníci (nemyslím si, že by v tomto prípade išlo o konzumentov) neplatia, minimálne určite nie priamo. Marketing je náklad firmy na to, aby hodinky umiestnila na trh a predala. Zákazník zaplatí za hodnotu, ktorú jeho hodinkám marketing pridáva, pretože tá je pre zákazníka dôležitá. Keď si pozrieš štatistiky toho, kolko firmy ako Omega alebo Rolex minuli na reklamu a porovnáš to s ich obratom, zistíš, že je to prekvapivo málo.
    Luďom je proste príjmné, keď majú na ruke hodinky, ktoré si môže dovoliť mizivé % ludí a tá hodnota z niečoho vyplývať musí. Ak by nikto nevedel, čo je to Rolex, určite by ich 5 ročné hodinky nemali 95% hodnotu na trhu s použitými hodinkami.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches