• Zdravim,
    takze synovi som slubil /a otcovia by sluby mali plnit/ hodinky na prvy den do skoly.
    Nemam /ani on/ zasadnu preferenciu ci rucicky alebo digi /ale skor rucicky/. Chcem nieco chlapcenske, nie detsky design. Nieco co vydrzi aspon prvy stupen ZS idealne aj do buducna, nie som velky fanusik modernych tech. hraciek /aspon nie v tomto pripade/.Aspon zakladnu vodotesnost, ci quartz alebo automat alebo manual neviem. Asi nie tah skor gumu, strap.
    Prosim, akykolvek typ a nazor bude dobry. Moj jediny napad bol zanovne Prim sport /pochopitelne povodne prim/ cize sa nebranim ani pouzitemu modelu v dobrom stave. Velka vdaka za kazdy postreh.

    Seiko 5 (Military) SNZG13J1, Guanqin GJ16034, Parnis GMT, Swatch Pulsometer, Casio MRW-200H, ESVEGE Incabloc-1970, Police Quartz, Saphir Quartz 1995

  • G-shock bude najlepšia voľba, hlavne kvôli odolnosti. Volil by som asi ručičkové, nech sa deti naučia riadne odčítavať čas. Farebnosť je tiež pre deti veľké plus. Skúsil by som možno aj Timex, Seiko, Lorus, Swatch

  • tiez mi ide maly teraz do skoly a rozmyslam ze mu nieco kupim. Gcka by boli fajn, ale ked si predstavim jeho malu rucicku, tak kazde aj tie damske su mu obrovske... :D
    a zas detske s mikimauzom mu nechcem kupovat... :)
    este taka dilema, ci nekupit nieco poriadnejsie, co by mal na cely zivot pamiatku ze "prve hodinky", ale zas to by chcelo nieco vacsie aby to mohol nosit aj neskor, no teraz by mu to zas bolo velke...

  • A toto máš pravdu Mišo, pozerám tie Baby G, hľadá najmenší model a teda nič moc. Aj špecifikované ako detské majú 42mm. Škoda. to už jedine nejaký dámsky alebo unisex model aj pre chalana. Diera na trhu toto, hodinkomaniaci nemajú svojim ratolestiam čo dať na ruku.

  • Veľkosť by mohla byť teoreticky vpohode, ale pre prvaka taketo niečo asi nie je uplne ťip ťop, odolnosť, váha... neviem, ja by som do tohoto nešiel veru.

  • Ja si pamatam, ze som v 1. rocniku som dostal moje prve hodinky - digitalky CASIO. Prepinal sa cas, datum a sekundy. Mam ich doteraz. Bola to velka vzacnost v tych casoch. Je pravda, ze ZS som zacal chodit v Libyi :)

  • Ja si pamatam, ze som v 1. rocniku som dostal moje prve hodinky - digitalky CASIO. Prepinal sa cas, datum a sekundy. Mam ich doteraz. Bola to velka vzacnost v tych casoch. Je pravda, ze ZS som zacal chodit v Libyi :)

  • Ja v mechanike nevidim ziaden problem. Ja som dostal v 1 triede primky a tie so mnou prezili v povodnom stave celu zakladku, strednu. A doteraz su funkcne. Je to o tom aky postoj sa k tomu zaujme.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja som malej skolacke kupil biele plastove noname rucickove z Lidlu za cca 3€. Je to prvy pokus. Ak sa o ne bude starat a bude jej ich nosit, budu nasledovat nejake lacne Casia.

  • Dakujem chalani vsetkym. Asi predsalen Casio, ale pozriem Seiko, Timex,...nechcem drahe ale mam pocit ze kupovat hodinky len aby boli mi pride uplne vyhodene peniaze. radsej investujem 20-30 a budem ho ucit vazit si veci ako 5 a ked si vybuduje vztah tak zakapu. a chalan je dost velky, vyskusam mu tie Saphir co mam to su tusim 38mm a uvidim. ked tak poslem foto ze co vy na to.

    Seiko 5 (Military) SNZG13J1, Guanqin GJ16034, Parnis GMT, Swatch Pulsometer, Casio MRW-200H, ESVEGE Incabloc-1970, Police Quartz, Saphir Quartz 1995

  • Timex ma pekne chlapcenske modely. Treba chalaniskovi ukazat, nech si vyberie. Drzim palec. S povodnymi Prim Sport by robil velku vodu medzi veciznalymi :)

  • No ved je dost rozumny na svoj vek-po mame, ale chcem mu to ako prekvapenie. sem tam sa chyti na otcovsky vzor a pyta si na ruku moje Seiko 5 :) . skusim kuknut tie primky sport a uvidime to ma sancu mu vydrzat a ked nie tak asi timex, idem pokukat...skratka nie som otec co da synovi na prvy den IWC

    Seiko 5 (Military) SNZG13J1, Guanqin GJ16034, Parnis GMT, Swatch Pulsometer, Casio MRW-200H, ESVEGE Incabloc-1970, Police Quartz, Saphir Quartz 1995

  • To je mudry nazor. Vztah treba budovat, ale nie za cenu penazi. Ja by som isiel cez quartz k mechanike. Mechaniku na slavnostne prilezitosti. Nejake 36mm Seiko by nemuseli vyjst na vela penazi.

  • a ono dnes tie peniaze su take relativne...dnesny nakup potravin 38Eur..a do tyzdna zas urcite...a za tu sumu uz ma chlapec volaco aj na ruke co snad vydrzi...ale hej aj ja to vidim ze on straca pojem o hodnote penazi a ja o case... :)

    Seiko 5 (Military) SNZG13J1, Guanqin GJ16034, Parnis GMT, Swatch Pulsometer, Casio MRW-200H, ESVEGE Incabloc-1970, Police Quartz, Saphir Quartz 1995

  • Moji prváci si po vzore tata, zvykajú na analógové zobrazenie času. Majú sľúbené, že keď si zvyknú, tak budú automaty Seiko a dnes som od jedného dostal otázku, kedy po nich dostane nejaké Rolexky :)

  • don2008 ahoj dakujem, Tudor som spoznal. ale vybavu prvakov nie...poradis.dik

    Seiko 5 (Military) SNZG13J1, Guanqin GJ16034, Parnis GMT, Swatch Pulsometer, Casio MRW-200H, ESVEGE Incabloc-1970, Police Quartz, Saphir Quartz 1995

  • Quartzky z Lidlu za 5€ s otočnou lunetou a kaučukovým remienkom. Na to aby si zvykli nosiť hodinky to stačí a potom im kúpim na otĺkanie nejaké pekné malé automaty od Seika. Inak je ohromná sranda vidieť ako hrdo ich nosia a každú chvíľu si obzerajú zápästie, obaja celý tato :)