NOMOS LAMBDA (39mm)

  • Opäť máme možnosť vidieť, že nemecký dizajn značky Nomos ja naozaj na úrovni. V roku 2013 bol predstavený model Lambda vo veľkosti 42 mm a nakoľko získal mnoho ocenení rozhodol sa tento výrobca potešiť obdivovateľov novou 39 mm verziou, ktorá si uchováva všetky vlastnosti svojho väčšieho súrodenca. Jednoduchý, široko otvorený ciferník inšpirovaný Bauhausom, 84 hodín rezervy chodu a vlastný strojček DUW 1001 s manuálnym náťahom. Cena je zhruba 13.000€ nakoľko ide o tri varianty (zlaté alebo modrené ručičky na klasickom ciferníku a zlaté ručičky na čiernom ciferníku) v prevedení 18 karátového ružového zlata.



    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • ako ano, su krasne, aj vsetko, ale ta cena...
    btw, co je povodom toho bauhaus stylu? nejake hodinky, alebo to ma nieco so stavebnictvom? (bau haus)?? :)

  • ako ano, su krasne, aj vsetko, ale ta cena...
    btw, co je povodom toho bauhaus stylu? nejake hodinky, alebo to ma nieco so stavebnictvom? (bau haus)?? :)


    Prvé v tomto štýle boli tieto A. Lange z roku 1924, Stowa ich skopírovala o 3 roky neskôr a potom všetci ostatní.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Vzdy sa mi pacili, ale hovoril som si, ze nic pre mna vzhladom na priemer v kombinacii s uzkou lunetou a dlhymi nozickami. Touto 39 variantov ma dostali do uzkych. Davnejsie zmensili aj model Lux. Tieto hodinky maju vsetko co od luxusnych hodiniek ocakavam. Avsak mat 13000 na nove hodinky, tak by som rozmyslal aj nad H Moser a to by bolo tazke rozhodovanie.

  • Je to nadhera. Obavam sa vsak, ze ak by som mal 13tacov, tak ich asi za hodinky nedam. Jedine, ak by som mal okrem toho este nejakych par milionov :D :D

  • Tak za 13 000€ by toto u mňa nebolo ani v top 50, aj keď pekné samozrejme sú.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches