Proč Grand Seiko?

 • Práve preto je to o hľadaní rovnováhy medzi radosťou z toho, čo človeka má a túžbou po tom, čo človek nemá, lebo ako hovoria budhisti, túžba po hmotných statkoch je príčinou všetkého utrpenia a ako hovorí Naopleon Hill, túžba je základom každého úspechu, takže ideálny stav bude niekde medzi tým.


  Toľko moja úvaha.

 • Pozeram, ze sa to tu trosku zmenilo na filozoficko uvahove vlakno... :) Misoo, a vlastne aj Spartan - ano, ale ako vravi klasik, vsade je najeke ale. Ten dolezity element, ci rozdiel, je hmotny ci nehmotny rozmer tuzob, snov, a aj toho úspechu. Tak ako Budhisti upozornuju na nebezpečenstvo hmotnych tužob, tak isto aj podporuju zveladovanie nehmotnych tuzob. V opacnom garde to je u Hilla, respektive on o nehmotnom asi tolko ako Budhisti nehovorí. Je to vsak podobne ako s peniazmi - peniaze cloveku davaju slobodu. Slobodu v dnesnom materiálnom svete. Ale spolu s tou slobodou aj cosi viacej, a tou je emocne-citova-vztahova/urcitym sposobom/ samota. Naopak to je u nehmotnych tuzob. Tiez davaju cloveku slobodu, ale už nie v materialnom svete. Ako bonus vsak clovek nezaziva citovo-emocnu-vztahovu samotu. Aj ked aj sloboda aj úspech a emocné šťastie často krat veľmi rychlo skoncí pri nasich vlastnych zlozvykoch, železnych koseliach, sebe naprogramovanych postojoch, atd... MIsoo - ano, snivat o jednej veci v zivote je nuda. Ale zase mi tu vyskakuje ciel a prostriedok. Osobne som za to, aby clovek mal jeden kosterny sen, cosi ako hlavny kmen stromu, a tu kostru, ci kmen stromu by mali obrastat, obohacovat mnohe ine, mensie sny. Ale mali by byt take, aby to nebolo ako ked by na kmeni listnateho stromu zacalo vyrastat ihlicie, kvety by boli z tulipanov, plody ako zemiaky, atd. :) ...bla..bla..bla.... :D

 • ak by som mal is do Gs tak jedine HiBeat

  Externý obsah m.youtube.com
  Obsah vložený z externých zdrojov sa nebude zobrazovať bez vášho súhlasu.
  Aktiváciou externého obsahu súhlasíte s tým, že osobné údaje môžu byť prenášané na platformy tretích strán. Viac informácií o tomto sme poskytli v našich zásadách ochrany osobných údajov.

  Stále sú top .. a stale budu tie indexi sú dokonale ..

 • Bratove nove Grand S. , Q s užasne presným strojčekom a pekným remienkom stredna velkost 38 mm