Vyber hodiniek cca 350eur

  • V kolieskových korčuliach sme všetci okuzlujúci - ale podľa mňa je to vďaka priliehavým kraťasom...

    p.s. - inak povedzte mi na toto niečo... <3

    Automaty so Super-LumiNova, 200m (stále zamilovaný do Amfíbií z Meranomu)...


    Vostok Compressor

    boha chlapci, ja som myslel koliečkové - ako mechanické hodinky - nie korčule :mdr1:však by som sa zabil :mdr3: a tie vostoky kompresor som minule pozeral, sú parádne :frime1:

    A stitch in time :D

  • Niekto z okolia Prievidze kto vlastní Ocean 1 Black ceramic? Toptime odpísal ze ich majú len na objednávku. Nechcem to riešiť ako typický slovak že objednám a potom vrátim do 14 dní no bohužiaľ nikde sa nedajú vidieť.

    Ak by bol niekto ochotný skočiť na kávu a ukázať mi tie hodinky to by bolo skvele.

  • Niekto z okolia Prievidze kto vlastní Ocean 1 Black ceramic? Toptime odpísal ze ich majú len na objednávku. Nechcem to riešiť ako typický slovak že objednám a potom vrátim do 14 dní no bohužiaľ nikde sa nedajú vidieť.

    Ak by bol niekto ochotný skočiť na kávu a ukázať mi tie hodinky to by bolo skvele.

    Tak s tym by som si na tvojom mieste tazku hlavu nerobil... to je podstata obchodu cez internet. Napr Christopher Ward mozes vidiet len na jednom mieste v Londyne aj to len ked sa ohlasis dopredu. Ked sa vyrobca rozhodne setrit na predajnej sieti a predavat najma on-line je logicke ze zakaznik by mal mat pravo tovar vratit ak sa mu nazivo nepozdava. Podla mna typicky Slovak malo vracia a reklamuje... chod v US do nakupaku dva dni po vianociach a uvidis stado ludi vracat darceky a vela ich kupi obratom tie iste veci akurat ze v povianocnej zlave - 30-50% :frime1:

  • Zdravim vas pani. Hlasim sa po pol roku uz so Steinami na zapasti :)

    Co ma prekvapilo ze idu popredu cca 5 sekund za 24 hodin. Bolo mi jasne ze ich bude treba upravovat ale skor som cakal ze budu meskat a nie ze pojdu dopredu. Okrem tohto uplne super, som spokojny :)

  • Zdravim vas pani. Hlasim sa po pol roku uz so Steinami na zapasti :)

    Co ma prekvapilo ze idu popredu cca 5 sekund za 24 hodin. Bolo mi jasne ze ich bude treba upravovat ale skor som cakal ze budu meskat a nie ze pojdu dopredu. Okrem tohto uplne super, som spokojny :)

    Nejaký čásek počkaj s tou úpravou, môžu sa upraviť samé, keď si na teba lepšie zvyknú. ;)

  • Zdravim vas pani. Hlasim sa po pol roku uz so Steinami na zapasti :)

    Co ma prekvapilo ze idu popredu cca 5 sekund za 24 hodin. Bolo mi jasne ze ich bude treba upravovat ale skor som cakal ze budu meskat a nie ze pojdu dopredu. Okrem tohto uplne super, som spokojny :)

    mas tieto Steiny? ak si z okolia PD, dame stretko? :)

  • Upravu som myslel ze si sadnem raz za tyzden k webu kolkojehodin.sk a nastavim si presny cas :) Nemyslel som upravu strojceka atd. Len ma to prekvapilo ze nemeskaju ale utekaju dopredu tot vse :)

    Ano, mam presne 42 ocean 1 ceramic a som priamo z PD.

  • Je lepsie ak utekaju.

    a) ked stelujes, tak len povytiahnes korunku a zastavi sa sekundovka na 12the. Potom, ked nastane spravny okamih, tak len korunku naspat zatlacis - nemusis vobec pohynat rucickami.

    b) je lepsie prist kamkolvek skor, alebo nacas, ako meskat

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • časem pochopíš, že je nemá cenu nařizovat časteji jak jednou za měsíc. Hodíš si je třeba o pul minuty pozadu a hotovo. Jinak gratulace k hodinkám, nevím jak dlouho je už nosíš, ale po tzv. záběhu se přesnost ještě změní, ne vždy, ale vetsinou k lepšímu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja samozrejme nemám doma vibrograf, ale pomocou androidovej aplikácie Tickoprint som zmeral "meškanie" a "utekanie" hodiniek.

    Moje utekali dopredu, pričom otočené cíferníkom dole málinko meškali.

    Takže to robím tak, že na noc odkladám hodinky dole cíferníkom a "meškanie" zníži "utekanie" hodiniek.

    Občas sa dostanem aj na hodnotu 3 sekundy !

    Záleží to ale aj od iných faktorov samozrejme, ale pokiaľ ti 5 sekúnd vadí, tak skús toto.

    Ale osobne by som neriešil nejak extra nič pod 20 sekúnd denne - ide predsa o mechaniky...

  • Mně Štajnovy gmt delaly stabilně nonstop na ruce dvě vteřiny, ale třeba omegy 3. Petky sejka jedny 1 vteřinu, ostatní mezi 5-10, ty co mam teď jedou už asi mesic bez serizovani a jsou 15 v plusu. Mám kliku na dobrý doladění.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • to mi znie ako zmagnetizovane :)

    Veru… mohlo by byt. Akurat ze sa takto ponahlaju len na ruke a windri… ked ich dam dobre natiahnute do boxu, dial up, tak davaju fantasticke +2 sek za den... Fakt neviem posudit ci sa zmagnetizovane hodinky mozu chovat aj takto. Su v zaruke takze asi nebudem spekulovat a poslem ich do servisu.